Paldies visiem SIA „Zaļā josta” e-semināra „Elektrisko un elektronisko iekārtu (EEI) uzskaite un apsaimniekošana uzņēmumā” apmeklētājiem! E-seminārs norisinājās 27.03.2015. plkst. 10.00-11.30.

E-semināra laikā tika apskatītas šādas tēmas:

Paldies visiem SIA „Zaļā josta” e-semināra „Videi kaitīgu preču uzskaite un apsaimniekošana uzņēmumā” apmeklētājiem! E-seminārs norisinājās 26.03.2015. plkst. 10.00-11.30.

E-semināra laikā tika apskatītas šādas tēmas:

Paldies visiem SIA „Zaļā josta” e-semināra „Izlietotā iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu uzskaite un apsaimniekošana uzņēmumā” apmeklētājiem! E-seminārs norisinājās 25.03.2015. plkst. 10.00-11.30.

E-semināra laikā tika apskatītas šādas tēmas:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.

Aktualitātes

Ik pavasari Ezis Jostiņš dodas ceļojumā pa Latviju un apmeklē skolas un bērnudārzus, kas čakli iesaistās “Zaļā josta” makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņās “Tīrai Latvijai!”. Šā gada 17. martā “Zaļā josta” un Ezis Jostiņš ar draugiem ieradās Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.

Makulatūras vākšanas maratons 3 mēnešu garumā beidzies, bet atmiņas par to  saglabāsies vēl ilgi, jo mācību laikā tādi jautri un neparasti notikumi negadās bieži.

Šā gada 4.martā notika Valsts izglītības satura centra organizētā Vides projektu 20.valsts olimpiāde, kas tika rīkota ar mērķi mācīt skolēnus dzīvot saskaņā ar apkārtējo vidi, saprātīgi izmantojot tās resursus, un dot iespēju izstrādāt vides projektus. Olimpiādē piedalījās 8.-9. klašu audzēkņi ar saviem individuālajiem darbiem, piedāvājot risinājumu kādai vides problēmai, ko ilggadēji gan piedaloties žūrijā, gan ar īpašām balvām atbalsta “Zaļā josta”.

Ar moto: “Rūpes par zemi ir ikviena cilvēka pienākums. Taupīsim dabas resursus un nepiesārņosim vidi, atbalstīsim videi draudzīgu dzīvesveidu un mudināsim līdzcilvēkus dzīvot sadraudzībā ar sevi un dabu” šā gada 12. martā Rēzeknē notika Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes, sadarbībā ar SIA ,“ALAAS’’ un Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju rīkotais vides pasākums Rēzeknes, Ludzas pilsētu un novada skolēniem. Uzstāties ar īpašu interaktīvu lekciju par atkritumu šķirošanu tika ielūgta arī “Zaļā josta”.

Šā gada 10. martā “Zaļā josta” devās apmeklēt SIA “Clean R” un “Zaļā josta” kopīgi rīkotā konkursa Ekoskolām trešās vietas ieguvējus – Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas septīto klasi. Skolēni bija radījuši īpašu videoklipu par atkritumu šķirošanu un parādījuši, kā to dara savā ikdienā.

Mēs sākām vākt baterijas 2 mēnešus pirms akcijas. Sadalījāmies komandās un sākām iet. Pirmā komanda gāja uz Aizkraukles jauno rajonu, bet otrā komanda gāja uz Aizkraukles veco rajonu.

Mūsu iestāde PII “Dartija” atrodas Iecavas novadā, ļoti skaistā vietā, kur vienā pusē ir parks, upe, bet otrā mežs. Mums ir svarīgi saglabāt šo skaisto vidi, tāpēc mūsu iestādes moto ir “Dzīvosim zaļi” un jau vairākus gadus esam EKO skola.

Konkursā piedalāmies jau vairākus gadus. Katru gadu sākoties konkursam, informējam vecākus un bērnus. Izliekam plakātu par konkursu.

„Zaļā josta” ielūdz deju kolektīvus, izglītības iestāžu klases un citus interesentus pieteikties kustību festivālā „Jaunpils 2015”, pārstāvot savu deju kolektīvu ar oriģinālāko un ritmiskāko dejas vai citas kustību mākslas muzikālu uzvedumu. Festivāls norisināsies šī gada 30. aprīlī Jaunpils pilī. Festivālam aicināti pieteikties dalībnieki līdz 18 gadu vecumam, kā arī mūžam jaunie dejotāji, iestudējot līdz 4 minūšu garu priekšnesumu.

Turpinās dalībnieku pieteikšanās “Zaļā josta”, AS “BAO” un Valsts izglītības satura centra rīkotajā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu (EEIA) vākšanas konkursā – “Tīrai Latvijai!”. Pašlaik nolietotu elektroiekārtu vākšanā iesaistījušās 120 izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikšanās konkursam norisināsies līdz 2015.gada 31.martam.

Reģistrēties konkursam