SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sadarbībā ar SIA “Clean R” šī gada 15. augustā uzsāka vēl nebijušu sociālo eksperimentu – dzīvojamās mājas Meiju ielā 2, Rīgā, iedzīvotāji apņēmušies piedalīties atkritumu šķirošanas projektā, kurā tiek aicināti pievērsties pareizai sadzīves atkritumu šķirošanai un būtiski palielināt savas ēkas sašķiroto atkritumu apjomu.

2016.gada februārī izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs „Zaļā josta” veica iedzīvotāju aptauju, izpētot aktuālākās tendences un šķēršļus atkritumu šķirošanā Latvijā. Apkopojot aptaujas rezultātus, tik secināts, ka ir ievērojami audzis to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā šķiro atkritumus – no 34% 2014.gadā līdz 55% šogad.

Veicinot korektu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību, „Zaļā josta” izstrādājusi Rokasgrāmatu dabas resursu nodokļa uzskaites organizēšanā uzņēmumā. Rokasgrāmatā sniegta izsmeļoša informācija par visu, kas attiecas uz iepakojuma, vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu, videi kaitīgu preču, kā arī elektroiekārtu uzskaiti uzņēmumā. Rokasgrāmata bez maksas pieejama tikai „Zaļā josta” klientiem.

Aktualitātes

Vides pakalpojumu uzņēmums „Clean R” sadarbībā ar „Zaļā josta” šā gada 20. augustā piedalījās Stopiņu novada  domes rīkotajās “Jauniešu dienās”, stāstot un organizējot izglītojošas aktivitātes par atkritumu šķirošanu, tās noderīgumu un ieguvumiem.

Pasākuma laikā Ulbrokā, pie Volejbola laukuma bija izvietota SIA “Clean R” telts, kurā bērni un viņu vecāki aktīvi piedalījās „Clean R” uzdevumos un spēlēja „Zaļā josta” vides izglītības spēles.

Ja esi aktīvs dabas draugs un ikdienā labprāt iesaisties atkritumu šķirošanā, taupi elektrību un ūdeni un esi tas, kurš neaizmirst izslēgt gaismu arī pēc citiem, tad „Zaļā josta” piedāvā atraktīvu palīgu tieši tev! Iedvesmojoties no zīmola HU2, esam izveidojuši sagataves uzlīmju izgatavošanai mājas apstākļos. Šīs uzlīmes vari līmēt pie gaismas slēdžiem mājās vai darba vietā, tādējādi atgādinot arī pārējiem mājiniekiem vai kolēģiem neaizmirst izslēgt gaismu.

Sākot ar 2015. gada 28. septembri visiem SIA „Zaļā josta” klientiem ir unikāla iespēja pievienoties Ekobirojiem, lietojot šo īpaši birojiem radīto otrreizējo izejvielu savākšanas un izvešanas pakalpojumu 3 mēnešus bez maksas.

Iesaistoties SIA „CleanR” programmā Ekobirojs, Jūsu uzņēmumam tiks:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.