Aktualitātes

Mēs sākām vākt baterijas 2 mēnešus pirms akcijas. Sadalījāmies komandās un sākām iet. Pirmā komanda gāja uz Aizkraukles jauno rajonu, bet otrā komanda gāja uz Aizkraukles veco rajonu.

Mūsu iestāde PII “Dartija” atrodas Iecavas novadā, ļoti skaistā vietā, kur vienā pusē ir parks, upe, bet otrā mežs. Mums ir svarīgi saglabāt šo skaisto vidi, tāpēc mūsu iestādes moto ir “Dzīvosim zaļi” un jau vairākus gadus esam EKO skola.

Konkursā piedalāmies jau vairākus gadus. Katru gadu sākoties konkursam, informējam vecākus un bērnus. Izliekam plakātu par konkursu.

Saulainā 25. februāra dienā „Zaļās jostas” pārstāvji devās Saulkrastu virzienā – uz Zvejniekciema vidusskolu. Brauciena mērķis bija tikšanās ar SIA “Clean R” un “Zaļā josta” rīkotā video konkursa uzvarētājiem un viņu apbalvošana. Zvejniekciema vidusskolas 7. klases skolēnu iesūtītais video šajā konkursā ieguva pirmo vietu.

„Zaļā josta” ielūdz deju kolektīvus, izglītības iestāžu klases un citus interesentus pieteikties kustību festivālā „Jaunpils 2015”, pārstāvot savu deju kolektīvu ar oriģinālāko un ritmiskāko dejas vai citas kustību mākslas muzikālu uzvedumu. Festivāls norisināsies šī gada 30. aprīlī Jaunpils pilī. Festivālam aicināti pieteikties dalībnieki līdz 18 gadu vecumam, kā arī mūžam jaunie dejotāji, iestudējot līdz 4 minūšu garu priekšnesumu.

Šī gada 19. februārī Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā jau desmito gadu pēc kārtas notika Jauno vides pētnieku forums "Skolēni eksperimentē” un astoto gadu vides izziņas spēļu konkurss "Iepazīsti vidi”, kurus ilggadēji atbalsta "Zaļā josta”.

Šī gada 18. februārī Ezis Jostiņš kopā ar saviem palīgiem viesojās Rīgas Teikas vidusskolā pie 1. klašu skolēniem, lai 1.a klasei pasniegtu balvas, ko tā nopelnījusi piedaloties projekta Clean R Ekoskolas un “Zaļā josta” kopīgi rīkotajā video konkursā. Pasākumā piedalīties bija uzaicinātas arī pārējo pirmo klašu skolēni.

Ir noslēdzies Clean R un “Zaļā josta” kopīgi rīkotais konkurss Ekoskolām, kura ietvaros dalībniekiem bija jāuzfilmē īss videoklips, atbildot uz jautājumu, kāpēc ir jāšķiro atkritumi. Konkursā pieteicās dažādu vecuma grupu skolēni. Tāpēc konkursa rīkotājiem bija interesanti izvērtēt mazāku un lielāku bērnu izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību.

Turpinās dalībnieku pieteikšanās “Zaļā josta”, AS “BAO” un Valsts izglītības satura centra rīkotajā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu (EEIA) vākšanas konkursā – “Tīrai Latvijai!”. Pašlaik nolietotu elektroiekārtu vākšanā iesaistījušās 120 izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikšanās konkursam norisināsies līdz 2015.gada 31.martam.

Reģistrēties konkursam

Pierādot sabiedrībai, ka vienkārša ikdienas rīcība spēj sasniegt ievērojamus rezultātus, “Zaļā josta” jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējā izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”. Konkursa laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, nogādājot to drošai pārstrādei otrreizējās izejvielās.

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2014./2015. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Konkursa nolikums