Grāmatvedi!

Nepalaid garām pēdējo iespēju nodrošināt savam uzņēmumam 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa un saņem dāvanā iecienītākā žurnāla abonementu uz pusgadu!

 Atved draugu pie „Zaļā josta” un abi lasiet iecienītākos žurnālus pusgadu bez maksas! Draudzība atmaksājas! 

Akcijā aicināti piedalīties visi SIA „Zaļā josta” klienti – uzņēmumi, kuriem ir noslēgts līgums ar „Zaļā josta” par izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču vai elektroiekārtu apsaimniekošanu, aicinot pazīstamus uzņēmumus uzsākt sadarbību ar „Zaļā josta”.

 

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties jaunā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem.

Konkursa nolikums

Aktualitātes

Laika posmā no 22. oktobra līdz 25. oktobrim, kad norisinājās šī rudens lielākā talka Daugavpilī, savas pilsētas sakopšanā iesaistījās 102 privātpersonas, kā arī 26 mācību iestādes. Talku rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Komunālās saimniecības pārvalde” sadarbībā ar “Clean R” un “Zaļā josta”, kopīgiem spēkiem savācot 28.2 tonnas atkritumu – gan koku lapas, gan otrreizējai pārstrādei piemērotus atkritumus, kā arī dažādus vidē izmestus sadzīves atkritumus.

Ir aizvadīti 2014. gada rudens sezonas kursi „Izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu preču plūsma un dabas resursu nodokļa uzskaite uzņēmumā, apsaimniekošanas sistēmas audits”, kas četrās nodarbībās latviešu valodā un divās nodarbībās krievu valodā mācīja grāmatvežiem pareizi noteikt iepakojuma materiāla svaru, videi kaitīgu preču veidu, kā arī korekti uzskaitīt iepakojuma un videi kaitīgu preču plūsmu uzņēmumā. Kopumā kursus apmeklēja vairāk nekā 150 uzņēmumu pārstāvju.

Piedāvājam iepazīties ar kursu lektoru prezentācijām:

Aizvadot skolēnus rudens brīvlaikā, aizvadītajā piektdienā izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs “Zaļā josta” kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes ekonomikas studentiem rīkoja izglītojošu vieslekciju Rīgas Centra humanitārā vidusskolā (RCHV) ar mērķi mācīt pirmo klašu audzēkņiem šķirot ikdienā radušos atkritumus. Kopumā tika aizvadītas četras nodarbības, strādājot ar katru klasi individuāli.

28.oktobrī plkst. 9:30, Ventspils pilsētas bibliotēkā, Akmeņu ielā 2

Skolēnu rudens brīvdienās “Zaļā Josta” sadarbībā ar Ventspils Tehnikumu un Ventspils pilsētas bibliotēku aicina Ventspils novada izglītības iestāžu pedagogus un vides izglītotājus uz semināru “Teorija, prakse, pieredze vides izglītībā”.

Šo piektdien, 24. oktobra pēcpusdienā „Zaļā josta” un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes ekonomikas studenti rīko kopīgu izglītojošu vieslekciju Rīgas Centra humanitārā vidusskolā (RCHV) ar mērķi izglītot skolēnus pareizā rīcībā ar atkritumiem un mācot šķirot ikdienā radušos atkritumus. Nodarbības paredzētas pirmo klašu audzēkņiem, jau no sākumskolas radinot bērnus pie atbildīgas un videi draudzīgas rīcības.

Pierādot sabiedrībai, ka vienkārša ikdienas rīcība spēj sasniegt ievērojamus rezultātus, “Zaļā josta” jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējā izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”. Konkursa laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, nogādājot to drošai pārstrādei otrreizējās izejvielās.

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2014./2015. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Konkursa nolikums

Šā gada 2.aprīlī “Zaļā josta” aicina Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes rūpēties par vidi un iesaistīties jaunajā kampaņā – konkursā “Tīrai Latvijai – Tīriem ūdeņiem!” jeb “Mana līdzdalība veidojot, saglabājot un uzlabojot vides kvalitāti publiski pieejamās vietās pie ūdeņiem savā pašvaldībā”, tādejādi veicinot skolu un citu izglītības iestāžu audzēkņu vides izglītību un izpratni par sabiedrības līdzdalības nozīmīgumu vides pārvaldības jautājumu risināšanas procesos, kā arī, caur iesaistīšanos praktiskā rīcībā un veicot ak