Aktualitātes

Svētdien, 9. augustā, Cēsīs norisinājās jau sestais Vivus.lv MTB Maratona 2015. gada sezonas posms. Uz starta skaistajā Cēsu pils parkā bija sapulcējušās visu vadošo Latvijas MTB komandu braucēji, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Beļģijas. Pirmie, kā ierasts, startēja TREK Maratona distances braucēji un ar lielisku finiša spurtu pēc veiktajiem 62km pirmo vietu otro gadu pēc kārtas izcīnīja mājinieks Arnis Pētersons (ZZK-Cēsis), kurš par 1 sekundi apdzina savu sīvāko konkurentu Matīsu Preimani (Sportlife Cycling Team).

Svētdien, 12. jūlijā Smiltenē, Tepera autotrasē, norisinājās Vivus.lv MTB Maratona 2015. gada 5. posms, kas pulcēja visas stiprākās Latvijas MTB komandas. Maratona distancē uzvaru izcīnīja Mārtiņš Blūms (ZZK/Cēsis), otrajā vietā ierindojās Dmitrijs Sorokins (Rietumu-Delfin), bet trešais finišēja Oskars Muižnieks (Sportlife). Starp dāmām ātrākā bija Katrīna Jaunslaviete (ebike Machine), taču līderes kreklu joprojām saglabā Lelde Ardava (Rietumu-Delfin). Pusmaratonā vīriem triumfēja Toms Knostenbergs (Sportlife), bet dāmām Ieva Strēle (Sportlife).

Šā gada 21. un 23.jūlijā “Zaļā josta” viesosies biedrības “Zelta Atslēdziņa” rīkotajā Vides nometnē bērniem un jauniešiem ar invaliditāti “Zelta Ālants”, kas šajās dienās notiek Salaspilī.

„Zaļā josta” pārstāvji nometnes dalībniekiem vadīs vairākas nodarbības, kurās tiks pārrunāts, kā un kur atkritumi rodas, kā un kāpēc tie šķirojami. Tiks demonstrētas “Zaļā josta” izglītojošās vides filmiņas, kā arī atraktīvā veidā spēlētas dažādas šķirošanas spēles un citādi jauki pavadīts laiks.

Svētdien, 28. jūnijā Talsu apkārtnē, Kamparkalnā laika apstākļi  lutināja Vivus.lv MTB Maratona dalībniekus un daudzos līdzjutējus. Ar jaunumiem bagātajā 56 kilometru garajā distancē uzvarētājs izšķīrās tikai Kamparkalna nogāzēs. Maratona distancē uzvaras laurus plūca Oskars Muižnieks (Sportlife Cycling Team), sieviešu konkurencē pirmā finišēja Katrīna Jaunslaviete (eBike Machine), savukārt pusmaratona distancē vīriem pirmo vietu ieguva Toms Knostenbergs (Sportlife Cycling Team), savukārt ātrākā dāma izrādījās Ieva Strēle (Sportlife Cycling Team).

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.