"Zaļā josta" izsaka sirsnīgu pateicību visām izglītības iestādēm, to audzēkņiem, viņu vecākiem un atbalstītājiem, kuri piedalījās mūsu organizētajos konkursos, savācot vairāk kā 1083 tonnas makulatūras, 26 tonnas izlietotās baterijas un 154 tonnas nolietotās sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas. Izsakām lielu pateicību visiem skolotājiem, kuri ar savu nenogurstošo darbu mudināja savus audzēkņus rūpēties par vides kvalitātes saglabāšanu un atjaunošanu, parādot praktiskas vides stāvokļa uzlabošanas un dabas resursu taupīšanas iespējas ikdienā.

Aktualitātes

24. maijā Siguldā notika gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei Zaļās jostas Vides festivāls “Tīrai Latvijai!”. Siguldas svētku laukumā pulcējās vairāk kā četrdesmit dažādas vides izziņas, sporta, cilvēkam un dabai draudzīga dzīvesveidu veicinošas organizācijas un uzņēmumi, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem plašu vides izglītības un izklaidējošu programmu.

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru pirmoreiz organizēja nolietoto sadzīves elektrisko un elektronisko iekārtu vākšanas konkursu. Konkursā piedalījās 126 izglītības iestādes no visiem reģioniem un otrreizējai pārstrādei nodeva 154 tonnas 436kg nolietotās sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas.

„Zaļā josta”, apkopojot 2014./2015.mācību gada bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” rezultātus ar gandarījumu atzīmē, ka arī šogad konkursā piedalījās liels skaits izglītības iestāžu no visiem Latvijas reģioniem – kopumā 249 iestādes, kuru audzēkņi savāca un nodeva pārstrādei 26.507 tonnas izlietotās baterijas.

Noslēdzies „Zaļā josta” organizētais makulatūras vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai” Latvijas izglītības iestādēm 2014./2015. mācību gadā, sadarbībā ar SIA „Līgatnes papīrs” ,Valsts izglītības satura centru un A/S „ Latvijas valsts meži”.

Šajā mācību gadā kampaņā iesaistījās 378 izglītības iestādes, kopā savācot un nododot pārstrādei 1083 tonnas 310 kg makulatūras.

Apkopojot rezultātus saskaņā ar nolikumu:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.