“Zaļā josta” piedāvā klientiem jaunu iespēju – apmeklēt tematiskās informatīvās pēcpusdienas, kuru ietvaros kopā ar “Zaļā josta” ekspertiem un nozares speciālistiem klātienē pārrunāt neskaidros jautājumus par izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanu. Šobrīd piedāvājam pieteikties informatīvajām pēcpusdienām maija mēnesī.

Norises laiki:

11.05.2016. plkst. 15.00 – Tirdzniecības uzņēmumu pārstāvjiem VIETU SKAITS - 4

2016.gada februārī izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs „Zaļā josta” veica iedzīvotāju aptauju, izpētot aktuālākās tendences un šķēršļus atkritumu šķirošanā Latvijā. Apkopojot aptaujas rezultātus, tik secināts, ka ir ievērojami audzis to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā šķiro atkritumus – no 34% 2014.gadā līdz 55% šogad.

Veicinot korektu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību, „Zaļā josta” izstrādājusi Rokasgrāmatu dabas resursu nodokļa uzskaites organizēšanā uzņēmumā. Rokasgrāmatā sniegta izsmeļoša informācija par visu, kas attiecas uz iepakojuma, vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu, videi kaitīgu preču, kā arī elektroiekārtu uzskaiti uzņēmumā. Rokasgrāmata bez maksas pieejama tikai „Zaļā josta” klientiem.

Aktualitātes

Šo piektdien, 29.aprīlī – laikā, kad dabā viss plaukst un zied, Jaunmoku pilī tiks rīkota īpaša DABAS DIENA, kurā piedalīsies Tukuma novada izglītības iestāžu 4. – 7. klašu audzēkņi. Pasākums tiek organizēts sadarbojoties Jaunmoku pilij, Tukuma novada domei, AS Latvijas valsts meži, “Zaļā josta” un meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”.

Šī gada 29. aprīlī Jaunpils pilī pulcēsies rekordliels dejotāju skaits – 1024 lieli un mazi kustību mākslas lietpratēji un amatieri, lai ne tikai nodemonstrētu savas dejot prasmes festivālā „Jaunpils 2016”, bet arī veselīgi un videi draudzīgi pavadītu dienu, uzstāšanās starplaikos darbojoties radošajās darbnīcās, spēlētu vides izglītības spēles un mācītos pareizi sašķirot atkritumus, izbaudītu muzikālā teātra priekšnesumus un iesaistītos daudzveidīgās bezmaksas radošajās aktivitātēs.

Ceturtdien, 21. aprīlī, apsaimniekošanas uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar dabas draugu Ezīti Jostiņu viesojās Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, organizējot pasākumu par pareizu atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Pasākuma ietvaros tika novadīta izglītojoša vieslekcija un rīkotas vides izglītības spēles.

17. aprīlī Ventspils Piedzīvojumu parkā ar Vivus.lv MTB maratona jubilejas sezonas pirmo posmu tika dots starts visas Latvijas MTB maratonu sezonai. Sezonas atklāšanas sacensības pulcēja gandrīz 1000 riteņbraucējus vecumā no 2 līdz 64 gadu vecumam. Ventspils trase jau kļuvusi par klasisku Latvijas MTB seriālu sezonas atklāšanas mājvietu. Latvijas Valsts Mežu pusmaratona distancē pirmo reizi sacensību vēsturē tika noteikts maksimālais startējošo skaits - 500 sportisti, kas arī dažas stundas pirms starta tika sasniegts.

Spodrības mēnesī, kas ik pavasari saistās ar dažādiem uzkopšanas un labiekārtošanas darbiem, pieaug arī sabiedrības interese par dabas resursu saudzēšanu un pareizu atkritumu šķirošanu. Lai atgādinātu un uzsvērtu apzinātas un mērķtiecīgas videi draudzīgas rīcības nepieciešamību ikdienā, “Zaļā josta” gan lieliem, gan maziem stāstīs par videi draudzīgu rīcību ikdienā, paradumu maiņu, atkritumu šķirošanu un dabas resursu saudzēšanas nepieciešamību:

Lai atkritumu šķirošana kļūtu par neaizstājamu dzīves sastāvdaļu, skolēniem tiek organizēti dažādi konkursi. Arī "Zaļā josta" jau vairāk kā desmit gadus rūpējas par vides apziņas veicināšanu un attīstību visā sabiedrībā. Pieredze rāda, ka sabiedrības izpratnes un vides izglītības līmenis ar katru gadu uzlabojas, īpaši skolas vecuma bērniem. To sekmējusi gan skolu aktīvā iesaistīšanās "Zaļā josta" rīkotajos praktiskajos otrreizējo izejvielu vākšanas konkursos, gan izstrādāto vides izglītības materiālu pielietošana mācību procesā.

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem.

 

Konkursa nolikums

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2015./2016. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Konkursa nolikums

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Sākot ar 2015. gada 28. septembri visiem SIA „Zaļā josta” klientiem ir unikāla iespēja pievienoties Ekobirojiem, lietojot šo īpaši birojiem radīto otrreizējo izejvielu savākšanas un izvešanas pakalpojumu 3 mēnešus bez maksas.

Iesaistoties SIA „CleanR” programmā Ekobirojs, Jūsu uzņēmumam tiks:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.