2016./2017. mācību gadā “Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu Latvijas izglītības iestādēm “Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos izglītības iestāžu audzēkņus kopīgā darbā, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

Nolikums

Aktualizējot plastmasas maisiņu pārmērīga patēriņa radītās problēmas, vides piesārņojumu un draudus cilvēka veselībai, „Zaļā josta” laidusi klajā jaunu informatīvi izglītojošu īsfilmu „Plastmasas maisiņa ceļš”.

Piektdien, 23.septembrī, Centrālās dzelzceļa stacijas laukums pie T/C „Origo” pārvērtās iespaidīgā uzvedumā, kur deja satikās ar mākslu, piesārņojums un tā izraisītās sekas – ar risinājumu. Tam visam pa vidu – nejauši garāmgājēji, kurus „Zaļā josta” kopā ar sabiedrībā populāriem radošo industriju pārstāvjiem aicināja aizdomāties par plastmasas maisiņu pārmērīgā patēriņa radītajām problēmām, ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī iepazīstināja ar alternatīvu plastmasas iepakojumam – biopolimēriem.

Paužot savu nostāju pret pārmērīgu plastmasas maisiņu patēriņu un iestājoties par tīru vidi, Latvijas radošo industriju pārstāvji iesaistījušies „Zaļā josta” rīkotajā akcijā Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu!”. Akcijas dalībnieki skaidro, kas pamudinājis viņus šādam solim.

Veicinot korektu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību, „Zaļā josta” izstrādājusi Rokasgrāmatu dabas resursu nodokļa uzskaites organizēšanā uzņēmumā. Rokasgrāmatā sniegta izsmeļoša informācija par visu, kas attiecas uz iepakojuma, vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu, videi kaitīgu preču, kā arī elektroiekārtu uzskaiti uzņēmumā. Rokasgrāmata bez maksas pieejama tikai „Zaļā josta” klientiem.

Aktualitātes

Vēlamies Jūs informēt, ka Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir apstiprinājusi SIA "Zaļā josta" izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas īstenošanas plānus turpmākajiem trīs gadiem (2016. gada 1. oktobris - 2019. gada 30. septembris).

10. septembrī Igaunijas pilsētā Vastse-Roosa norisinājās pēdējais Vivus.lv MTB maratons 10. jubilejas sezonas posms. Blakus sportiskajām aktivitātēm un sezonas noslēguma spriedzei, kā ierasts, bija pieejams plašs aktivitāšu klāsts visai ģimenei. Viena no dienas centrālajām aktivitātēm bija jau par tradīciju kļuvusī iesildīšanās LIMPO Bērnu braucienam kopā ar „Zaļā josta” talismanu Ezi Jostiņu. Tāpat „Zaļā josta” piedāvāja arī aizraujošu spēli mazajiem censoņiem par atkritumu šķirošanu, kurā piedalījās ļoti liels skaits bērnu.

Neskatoties uz arvien jauniem ierobežojumiem un nodokļu izmaiņām, plastmasas maisiņus Latvijā lieto arvien vairāk, tāpēc „Zaļā josta” ir uzsākusi akciju „Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu”. Akcijas laikā pastiprināti vērstas darbības gan tirgotāju un ražotāju izglītošanai un motivēšanai pāriet uz videi draudzīgām maisiņu alternatīvām, gan arī iedzīvotāji tiek aicināti izvēlēties videi nekaitīgus iepakojuma veidus. Lai aktualizētu plastmasas maisiņu radītā piesārņojuma problēmu un meklētu tai risinājumus, „Zaļā josta” 2016. gada 15.

Uzņēmumu neveido dokumenti, darba galdi vai iekārtas. Uzņēmumu veido tā kolektīvs. Tāpēc mēs – uzņēmums, kas rūpējas par tīru Latviju – iesaistījāmies konkursā „Latvijas Zaļākais darba kolektīvs”, jo esam pārliecināti, ka paši saimniekojam videi draudzīgi, kā arī esam gatavi iedvesmot arī citus „zaļākām” pārmaiņām savās darba vietās.

Lūk, tikai daļa no tām daudzajām „zaļajām” lietām mūsu darba ikdienā, ar ko lepojamies un uz ko aicinām citus:

Atkritumu šķirošana ir liels solis pretī tīrākai videi, vērtīgu izsīkstošu resursu saglabāšanai un ievērojamam finanšu  ietaupījumam. Taču, lai nodotu plastmasas iepakojumu pārstrādei, ir vērts noskaidrot, kādus tieši plastmasas veidus tavs atkritumu apsaimniekotājs pieņem pārstrādei.

Plastmasas materiāla veids iekodēts uz iepakojuma aizmugures ar īpašu marķējumu – bultiņu trijstūrī ietverts cipars, zem kura vēl var būt arī materiāla nosaukuma apzīmējums:

Ja esi aktīvs dabas draugs un ikdienā labprāt iesaisties atkritumu šķirošanā, taupi elektrību un ūdeni un esi tas, kurš neaizmirst izslēgt gaismu arī pēc citiem, tad „Zaļā josta” piedāvā atraktīvu palīgu tieši tev! Iedvesmojoties no zīmola HU2, esam izveidojuši sagataves uzlīmju izgatavošanai mājas apstākļos. Šīs uzlīmes vari līmēt pie gaismas slēdžiem mājās vai darba vietā, tādējādi atgādinot arī pārējiem mājiniekiem vai kolēģiem neaizmirst izslēgt gaismu.

2016.gada februārī izlietotā iepakojuma apsaimniekotājs „Zaļā josta” veica iedzīvotāju aptauju, izpētot aktuālākās tendences un šķēršļus atkritumu šķirošanā Latvijā. Apkopojot aptaujas rezultātus, tik secināts, ka ir ievērojami audzis to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā šķiro atkritumus – no 34% 2014.gadā līdz 55% šogad.

Sākot ar 2015. gada 28. septembri visiem SIA „Zaļā josta” klientiem ir unikāla iespēja pievienoties Ekobirojiem, lietojot šo īpaši birojiem radīto otrreizējo izejvielu savākšanas un izvešanas pakalpojumu 3 mēnešus bez maksas.

Iesaistoties SIA „CleanR” programmā Ekobirojs, Jūsu uzņēmumam tiks:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.