Aktualitātes

Šā gada 19. novembrī  “Zaļā josta”  un Ezis Jostiņš apciemoja Rīgas Āgenskalna sākumskolu, kur pirmo un otro klašu audzēkņiem notika Zaļā diena. Ezis kopā ar bērniem skatījās vides izglītības filmiņas, spēlēja spēles un neformālā veidā apguva dažāds iespējas, kā ar pavisam vienkāršu ikdienas paradumu maiņu iespējams īstenot videi draudzīgu dzīvesveidu savā  ikdienā.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par cilvēka un vides savstarpējās mijiedarbības nozīmīgumu, un popularizētu dabas resursu taupīšanu un atkritumu pareizu šķirošanu, “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Clean R” un Kokneses novada domi aizvadītajā nedēļā viesojusies četrās Kokneses novada skolās, kurās to audzēkņiem bija iespēja piedalīties interaktīvās vides izglītības nodarbībās.

Ziņu aģentūras LETA Mediju monitorings, kas pārskata visplašāko mediju skaitu Latvijā un Baltijā – nacionālos un reģionālos preses izdevumus, interneta medijus, TV un radio kanālus, sociālos tīklus, ir publicējis septiņu Latvijas lielāko un nozīmīgāko vides aizsardzības un izglītības organizāciju sarakstu. To starpā, kā organizācija, kas sniedz būtisku ieguldījumu vides izglītības stiprināšanā un veicināšanā, ir ierindota arī biedrība "Latvijas Zaļā Josta”.

LETA Mediju monitoringa septiņniekā iekļautas sekojošas organizācijas:

Trešdien, 4.novembrī “Zaļā josta” ar lekciju un vides spēļu darbnīcu viesojās Rēzeknē, kur SIA “ALAAS”, sadarbībā ar Latgales Ekoskolām, organizēja interaktīvu pasākumu vides izglītībā “Savā Latvijā mēs varam dzīvot atbildīgi!”

Pasākums notika Latvijas Ekoskolu Globālās rīcības dienu ietvaros un tajā piedalījās Rēzeknes pilsētas un novada 6. – 12.klašu skolēni. Ar šo pasākumu organizatori ieskandināja patriotisko novembra mēnesi un mudināja pasākuma dalībniekus padomāt par to, cik svarīgi ir savā Latvijā dzīvot, rīkoties un būt atbildīgiem.

“Zaļā josta” aicina visas Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnu dārziem līdz pat augstskolām, iesaistīties otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot nolietotas elektriskās un elektroniskās iekārtas un izcīnot sev garantētas balvas par savāktajiem elektroiekārtu atkritumu kilogramiem.

 

Konkursa nolikums

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2015./2016. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Konkursa nolikums

“Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, 2015./2016. mācību gada ietvaros vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.

Sākot ar 2015. gada 28. septembri visiem SIA „Zaļā josta” klientiem ir unikāla iespēja pievienoties Ekobirojiem, lietojot šo īpaši birojiem radīto otrreizējo izejvielu savākšanas un izvešanas pakalpojumu 3 mēnešus bez maksas.

Iesaistoties SIA „CleanR” programmā Ekobirojs, Jūsu uzņēmumam tiks:

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.