Makulatūras konkurss

 

Apkopoti Makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” 2015./2016.m.g. rezultāti – savāktas un pārstrādei nodotas vairāk nekā 1185 tonnas makulatūras

 

Noslēdzies “Zaļā josta” organizētais makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” Latvijas izglītības iestādēm 2015./2016. mācību gadā, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes”.

Šajā mācību gadā kampaņā iesaistījās 409 izglītības iestādes, kopā savācot un nododot pārstrādei 1185 tonnas 442.5 kg makulatūras.

 

Apkopojot rezultātus saskaņā ar nolikumu:

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Lielvārdes novada pašvaldības Jumpravas vidusskola – 26 tonnas 240 kg makulatūras;

2.vieta – Preiļu 1. pamatskola – 21 tonna 209 kg makulatūras;

3.vieta – Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne” – 20 tonnas 538 kg makulatūras.

 

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni:

1.vieta – Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāle - 304.324 kg makulatūras;

2. vieta – Jūrkalnes pamatskola – 252.833 kg makulatūras;

3. vieta – Dauguļu internātpamatskola – 220.865kg makulatūras.

 

Aktīvākie desmit dalībnieki makulatūras vākšanas konkursā:

1. Vita Muciņa (Lielvārdes novada pašvaldības Jumpravas vidusskola) – 22t 40.00kg

2.Markuss Osipovs (Preiļu 1. Pamatskola) – 7t 194.20kg

3.Ļika Vdovenko (Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde "Varavīksne") – 5t 222.00kg

4. Egita Vaska (Ērgļu vidusskola) – 5t 037.00kg

5.Egija Liepiņa (Madlienas V pirmsskolas izglītības iestāde "Taurenītis") – 4t 280.00kg

6. Zane Račkauska (Brocēnu novada Gaiķu pamatskola) – 4t 000.00kg

7.Ričards Greidiņš (Aizupes pamatskola) – 3t 510.00kg

8.Mārtiņš Dombrovskis (Penkules pamatskola) – 3t 500.00kg

9.Marika Vilcāne (Feimaņu pamatskola) –-3t 450.00kg

10.Toms Kalsons (Dauguļu internātpamatskola) – 3t 400.00kg

 

“Zaļā josta” izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, skolotājiem, audzinātājiem un audzēkņiem, viņu vecākiem par aktīvo dalību makulatūras vākšanas konkursā. Kopīgiem spēkiem Jūs esat pasargājuši vairāk kā 18960 kokus, tādējādi samazinājuši klimata pārmaiņu veicinošās gāzes CO2 daudzumu par apmēram 113,8 tonnām, jo viens koks gada laikā absorbē aptuveni 6 kg CO2.

Par lielo ieguldīto darbu visi Konkursa dalībnieki par katru savākto un nodoto tonnu makulatūras saņem 5kg otrreizēji pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra (pēc izglītības iestādes ieskatiem).

Savukārt pirmo trīs vietu ieguvēji nominācijā visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītības iestādē saņem no SIA “Zaļā josta” naudas balvas 400.00 EUR; 300.00 EUR; 200.00 EUR vērtībā.

Nominācijā – Visvairāk savāktais makulatūras daudzums uz vienu izglītība iestādes audzēkni – balvas nodrošina AS “Latvijas valsts meži”, piešķirot pirmo trīs vietu ieguvējiem izziņas ekskursijas:

1. vieta – “Izzini mežu” ekskursija Tērvetes dabas parkā (līdz 40 pers., t.sk. ieejas biļetes, vilcieniņš, autobusa noma, vides izglītības speciālista pakalpojumi).

2. vieta – Ekskursija “Mežsaimnieka pēdās!” – daudzveidīgas meža izziņas ekskursijas visos Latvijas reģionos kopā ar LVM darbiniekiem. (līdz 40 pers., t.sk., autobusa noma, izdales materiāli, ornitologu pakalpojumi).

3. vieta – Skābekļa mežu stādīšanas diena (līdz 40 pers., t.sk., stādi, stādīšanai nepieciešamais inventārs, autobusa noma, LVM mežsaimniecības darbinieka klātbūtne un izglītojošs stāsts).

Pēc lieliski padarītā darba “Zaļā josta” aicina visus konkursa dalībniekus uz Lielajiem noslēguma svētkiem – bērnu vides festivālu “Mēs par tīru Latviju!” š.g. 27.maijā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā. Šīs dienas mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā nostiprinājuši iemaņas ikdienā šķirot atkritumus, guvuši pārliecību, ka paši esam atbildīgi par to, kādu veidosim vidi ap sevi – vai tā būs atkritumiem piegružota vai tīra, sakopta, pozitīvu emociju izraisoša mums ikvienam pēc dienas mācībām skolā vai darba uzņēmumā, baudot atpūtu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Samanta Tīna un citi mūziķi. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Mēs par tīru Latviju!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus, rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu darba ieguldījumu Latvijas labā.