“Zaļā josta” ar dažādām vides izglītības spēlēm dabas darbnīcā pulcēja Kārķu meža dienu 2022 apmeklētājus

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 30.aprīlī, “Zaļā josta” piedalījās Valkas novada, Kārķu pagasta rīkotajās 17. Meža dienās 2022, pulcējot vairākus simtus apmeklētāju.

Meža dienu  ietvaros vairākas vietējo iedzīvotāju un novadnieku komandas apvienoja savus spēkus, lai sakoptu un labiekārtotu pagasta apkārtni, bet paralēli darbiem arī ikvienam pasākuma dalībniekam - gan pieaugušajiem, gan bērniem, tika sniegta iespēja darboties radošajās dabas darbnīcās un uzzināt ko jaunu par vides aizsardzību un apzinātu rīcību savā ikdienā, gan atpūšoties un esot dabā, gan arī par to, kā gudri un ilgtspējīgi saimniekot savā mājsaimniecībā.

Arī SIA “Zaļā josta” sniedza iespēju interaktīvā veidā iesaistīties un darboties, spēlējot mūsu lielformāta vides izglītības spēles, uzzināt ko vairāk par otrreizējām izejvielām un to, kā atšķirt tās no atkritumiem. 

Interesentiem bija iespēja piedalīties arī "Zaļo pirkstiņu meistarklasē", kurā no otrreiz pārstrādāta papīra un kartona ražotajos biodegradablajos podiņos varēja iesēt saulespuķi , kādu garšaugu vai sīpolloku.


“Piedalīties Kārķu Meža dienās 2022 bija patiesi aizraujoši un interesanti, ne tikai mums kā dabai draudzīgi domājošam uzņēmumam, bet arī ikvienam tā dalībniekam. Uzņēmuma “Zaļā josta” izzinošajā teltī bija vērojama liela cilvēku interese par atkritumu šķirošanas spēlēm un “Zaļo pirkstiņu” darbnīcu. Liels gandarījums bija redzēt tik daudz aktīvi darboties gribošu cilvēku, kas ar patiesu  interesi iesaistījās spēlēs un pēc tam arī atzina, ka iegūtā informācija ir ļoti vērtīga un, lai arī daudziem apmeklētājiem atkritumu šķirošana nebija sveša, tomēr, tika uzzinātas jaunas nianses par to, kas tad ir vērtīga otrreizējā izejviela un kam tomēr vienīgā un īstā vieta ir tikai sadzīves atkritumu konteinerā” stāsta “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Signe Jānelsiņa.