“Zaļā josta” ar dažādām vides izglītības spēlēm un “Zaļo pirkstiņu meistarklasi” pulcēja Vimbu svētku apmeklētājus Bauskā

Šī gada Pirmajās Lieldienās, 17.aprīlī, Bauskā, Mūsas upes labajā krastā, jau tradicionāli norisinājās “Vimbu svētki”, kas pulcēja vairākus tūkstošus pavasara un dabas svinētāju, sniedzot iespēju izbaudīt plašu svētku programmu.


Paralēli vimbu makšķerēšanas sacensību dalībai vai dalībnieku atbalstīšanai, ikvienam pasākuma apmeklētājam un interesentam bija iespēja piestāt izzinošajā “Dabas stacijas teltī”, kurā plecu pie pleca ar citiem vides un dabas aktīvistiem un nozares draugiem arī “Zaļā josta” piedāvāja iesaistīties vides spēlēs un uzzināt ko jaunu vai nostiprināt jau esošās zināšanas par atkritumu šķirošanu. 


“Zaļā josta” pārstāvji aicināja  pārbaudīt savas zināšanas, spēlējot vides izziņas, uzzinot daudz jauna par atkritumu šķirošanu, kā arī piedalīties “Zaļo pirkstiņu meistarklasē”, kur ikvienam aktīvi darboties gribošam apmeklētājam tika sniegta iespēja no otrreiz pārstrādātas makulatūras radītajos biodegradablos podiņos iesēt vai iestādīt un pēc tam paņemt uz mājam un rūpēties par  kaut ko sirdij tīkamu - sākot ar sīpollociņiem un kressalātiem, beidzot ar samtenēm vai zālīti mājās palikušajam kaķim.


“Dalība šajos svētkos bija patiesi lielisks veids, kā  beidzot sveikt pavasari, radošā atmosfērā nosvinēt Lieldienas un apvienot svētku svinēšanu ar aktīvu darbošanos un jaunu zināšanu iegūšanu par atkritumu šķirošanas jautājumiem. Pie “Zaļā josta” izzinošajām spēlēm un sēšanas/stādīšanas darbnīcas bija vērojama nemitīga kustība, rosība un liela cilvēku interese. Bija prieks redzēt tik daudz smaidīgu un priecīgu apmeklētāju, kas ar patiesu  interesi iesaistījās spēlēs un pēc tam arī atzina, ka iegūtā informācija ir ļoti vērtīga un tika atklātas arvien jaunas un nezināmas nianses par atkritumu šķirošanu,” komentē “Zaļā josta” mārketinga projektu vadītāja Signe Jānelsiņa.
 

Publicēts: 19.04.2022.