Jaunumi 2019 /

2. aprīlī Rēzeknē prezentēs unikālas idejas, kā no otrreizējām izejvielām darināt videi draudzīgus iepirkuma maisiņus

Atpakaļ

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku pieteikšanās. Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. No Latgales reģiona konkursam savas idejas pieteica 17 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 40 skolas vecuma audzēkņu komandas. 

Prezentējot savus risinājumus plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanai, Latgales iestāžu komandas tiksies Rēzeknē, demonstrējot pašu gatavotos videi draudzīgos maisiņus. Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Latgales reģionālā kārta norisināsies 02.04.2019. Rēzeknes 4. vidusskolas telpās. Šajā kārtā par labāko ideju autoru godu, kas tiks izvirzīti konkursa finālam Rīgā, sacentīsies 57 komandas no sekojošām 36 mācību iestādēm:

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola
Bebru pamatskola
Biķernieku pamatskola
Ciblas vidusskola
Dagdas vidusskola
Daugavpils 3. vidusskola
Daugavpils pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestāde
Daugavpils 20. pirmsskolas izglītības iestāde
Daugavpils pilsētas 26. pirmsskolas izglītības iestāde
Daugavpils pilsētas 29. poļu pirmsskolas izglītības iestāde
Daugavpils Būvniecības tehnikums
Daugavpils Krievu vidusskola- licejs
Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestāde
Daugavpils Saskaņas pamatskola
Daugavpils pilsētas 4.spec. pirmsskolas izglītības iestāde
Dignājas pamatskola
Kalupes pamatskola
Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs
Ludzas 2. vidusskola
Ludzas pilsētas ģimnāzija
Medumu internātpamatskola
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola
Pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”
Pirmsskolas izglītības iestāde ”Bitīte” 
Pļaviņu novada ģimnāzija
Pļaviņu novada pirmsskolas izglītības iestāde “Jumītis”
Rēzeknes pilsētas PII “Auseklītis”
Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Vinnijs Pūks”
Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestāde “Namiņš”
Rēzeknes PII “Bitīte”
Rēzeknes 4. vidusskola
Rugāju novada vidusskola
Salienas vidusskola
Silmalas pirmsskolas izglītības iestāde
Stacijas pamatskola
Sūnu pamatskola

Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” tiek rīkots ar mērķi aktualizēt samilzušo plastmasas maisiņu patēriņa radīto piesārņojumu un radīt praktiskus, gaumīgus, ērtus un videi draudzīgus iepirkuma maisiņu prototipus no otrreizējām izejvielām, ar kuriem aizstāt plastmasas maisiņus. “Zaļā josta” daudzu gadu garumā izglīto sabiedrību, aicinot ierobežot nelietderīgu plastmasas iepakojuma patēriņu. “Pastāv plašas iespējas, kā pašu spēkiem izgatavot iepirkuma somas un mazos maisiņus sveramajiem produktiem, izmantojot lietas, kas savu mūžu jau nokalpojušas – piemēram, vecos aizkarus, izdilušās bikses vai reklāmbanerus pēc reklāmas kampaņas beigām,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka, atsakoties no lieka plastmasas iepakojuma, iespējams ne tikai ievērojami samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī taupīt resursus un pasargāt daudzu dzīvnieku un jūras iemītnieku dzīvības.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, Rēzeknes pilsētas domi.

Mediju pārstāvji laipni aicināti apmeklēt pasākumu, iepazīstoties ar sava reģiona mācību iestāžu audzēkņu darbiem un piedāvātajiem risinājumiem plastmasas iepakojuma patēriņa mazināšanai. Tiek nodrošinātas fotografēšanas un filmēšanas iespējas. Mediju pārstāvjus lūgums apstiprināt dalību pasākumā līdz 01.04.2019.

 

Plašāka informācija:
Laima Kubliņa | 26710793 | laima.kublina@zalajosta.lv | www.zalajosta.lv | www.tirailatvijai.lv