Jaunumi 2013 /

22. jūlijā „Velomaratona Baltijas jūrai” dalībnieki rīko vides akciju Jūrmalā

Atpakaļ

22.jūlijā Jūrmalā pie Hotel Jūrmala SPA (Majoros, Jomas ielā 47/49 ) no plkst. 14.00 līdz 18.00 norisināsies starptautiskā velomaratona Race for the Baltic dalībnieku rīkota vides akcija, kuras ietvaros ikvienam iedzīvotājam būs iespēja parakstīt starptautisko petīciju Baltijas jūras atveseļošanai un iegūt informāciju par starptautisko praksi. Pasākuma ietvaros aktīvi darbosies „Zaļā josta” un dabas draugs Ezītis Jostiņš, aktualizējot pastāvošās vides problēmas un aicinot iedzīvotājus paust savu nostāju tīrākas Baltijas jūras veicināšanai.

Ikviens interesents ir aicināts pievienoties kampaņai par Baltijas jūru vairākos veidos – ierodoties uz pasākumu, vai kampaņas mājas lapā (www.raceforthebaltic.com) parakstot petīciju, kā arī kaut uz vienu dienu doties līdzi notiekošajā velomaratonā.

„Velomaratons Baltijas jūrai” (Race for the Baltic) ir starptautiska vides kampaņa, kurā no 8.jūnija līdz 25.augustam pārstāvji no vairāk kā divdesmit vides organizācijām apkārt visai Baltijas jūrai, šķērsojot deviņas valstis, dosies 3 mēnešu ilgā, 3500 km garā velomaratonā gar Baltijas jūras krastu, lai pievērstu uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam, kā arī vāktu iedzīvotāju parakstus petīcijai par Baltijas jūras atveseļošanu.

Kampaņas ietvaros tiek uzsvērtas trīs prasības:

1. Izbeigt pārmērīgo nozveju un atjaunot dabiskos zivju krājumus, lai nodrošinātu ilgtspēju.

2. Noteikt 30% Baltijas jūras par aizsargājamu jūras teritoriju un nodrošināt, lai tā tiktu efektīvi pārvaldīta.

3. Samazināt barības vielu un piesārņojuma ieplūdi Baltijas jūrā, lai atjaunotu ūdens kvalitāti.

Lai izveidotu nevalstisko organizāciju, uzņēmēju, iesaistīto iedzīvotāju un politikas veidotāju koalīciju, kampaņa pulcēs kopā dažādas ieinteresētās puses, kuras skar Baltijas jūras vides degradācija un kas vēlas panākt Baltijas jūras vides veselības atjaunošanu.

Kampaņas mērķis ir panākt, ka politikas veidotāji un politiķi HELCOM (The Baltic Marine Environment Protection Commission) ministru sanāksmē oktobrī sāktu rīkoties un izpildītu tās saistības, par kurām ir panāktas vienošanās samilzušos vides jautājumos saistībā ar Baltijas jūru.

23.jūlijā Race for the Baltic dalībnieki dosies ceļā uz Tukumu plkst. 9.00 no Jūrmalas domes pagalma Majori, (Jomas iela 1/5), un Tukumā ieradīsies ap plkst. 12.30, kur no plkst. 14.00 – 17.00 Stadiona ielā 3 (pie Tukuma ledus halles) notiks nākamā vides akcija.

Velomaratons šķērsos valsts teritoriju šādā maršrutā: Salacgrīva – Saulkrasti – Rīga – Jūrmala – Tukums – Kuldīga, Slītere – Pāvilosta – Rucava.

„Velomaratons Baltijas jūrai” Latvijā notiek sadarbībā ar tā partneriem – biedrībām: „Vides aizsardzības klubs”, „homo ecos:”, „Zaļā josta” un „Vides izglītības fonds”.