Jaunumi 2015 /

24.maijā Siguldā notiks krāšņs vides izglītības un ekoloģiskas izklaides pasākums ģimenēm Zaļās jostas festivāls “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

Šī gada 24. maijā Siguldas Svētku laukumā plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 norisināsies gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei Zaļās jostas festivāls “Tīrai Latvijai!”. Pasākumā vienuviet pulcēsies nozīmīgākās Latvijas vides organizācijas, dabas aizsardzības organizācijas, kā arī “zaļi” domājoši uzņēmumi un biedrības, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem vēl nebijuši plašu vides izglītības un ekoloģiskās atpūtas programmu dažādām vecuma grupām. Paralēli radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus no plkst. 12.00 priecēs Ralfs Eilands, grupa “Musiqq” Jānis Lūsēns un bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”. Ieeja pasākumā bez maksas. 

Pasākuma laikā tiks īpaši sumināti “Zaļā josta” ikgadējo izlietoto bateriju, makulatūras un nolietotās elektrotehnikas vākšanas konkursu uzvarētāji.

Zaļās jostas festivāls “Tīrai Latvijai!” ir īpaši orientēts uz zaļa, ilgtspējīga un Dabai un cilvēkam draudzīga dzīvesveida popularizēšanu, tāpēc tā ietvaros ikviena aktivitāte ir rūpīgi pārdomāta un vērsta uz šī mērķa piepildīšanu. Tāpēc visas dienas garumā paralēli pasākuma centrālajai daļai, apmeklētājus gaidīs vairāk kā 40 dažādas izziņas un radošās darbnīcas, paraugdemonstrējumi un sportiskas aktivitātes, kā arī pašmāju ekoloģisko un videi draudzīgo produktu demonstrācijas.

Piemēram: pareizi šķirot atkritumus mācīs “Zaļā josta” un “ZAAO”. SIA “Vides pakalpojumu grupa” gādās par atkritumu šķirošanas iespējām pasākumā un piedāvās izzināt šķiroto atkritumu savācēja ikdienas darbu. “Zaļā josta” stendā bērni varēs tikties ar Šķiromānu Zigi un kopā ar Ezīti Jostiņu pārbaudīt iemaņas PET pudeļu šķirošanas veiklībā.

Latvijas dabas fonda un Latvijas Ornitologu biedrības “Dabas laboratorijā” būs iespēja radoši iepazīt dabiskas pļavas, Latvijas putnu daudzveidību un mācīties noteikt dažādas augu un dzīvnieku sugas. Darbnīcas tuvumā būs iekārtots foto stūrītis, kurā varēs iejusties zivjērgļa tēlā un nobildēties ar lieliem zivju dzenīšiem. Savukārt Pasaules Dabas fonda Panda mācīs, kā ar īpaša kalkulatora palīdzību izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi un daudz ko citu.

Dažādas radošās un vides izziņas darbnīcas piedāvās arī citas Latvijas zaļākās organizācijas un iestādes: Latvijas Valsts meži un Cūkmens, Līgatnes dabas takas, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Dabas fonds, biedrība homo ecos, Latvijas Mazpulku organizācija. Atraktīvās spēlēs un radošajās darbnīcās mazākos pasākuma apmeklētājus iesaistīs žurnāli “Pūcīte”, “Zīlīte” un “Ezis”, savukārt palauzīt prātu kā liels, tā arī mazs varēs “Domātāja” spēļu darbnīcās.

Par vides mākslas izziņu un burvību rūpēsies Ventspils tehnikuma un Siguldas jaunrades centra “Baltas flīģelis” mākslinieki. Šajās darbnīcās ikvienam būs iespēja sevi realizēt radoši un pagatavot kādu līdzi paņemamu mākslas darbu. Muzikālais LeNeSOns, kurš ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un bērnu draugs, būs priecīgs iepazīties ar bērniem un runāt par mūziku – diriģentiem, mūzikas instrumentiem, ceļojumiem mūzikas pasaulē, simfoniskās mūzikas koncertiem Lielajā ģildē un citur.

Godbijīgu attieksmi pret dzīvību un mūsu mazajiem brāļiem – dzīvniekiem mācīs biedrības “Baltais Suns” un “Dzīvnieku pansija Ulubele”, kas piedāvāsim izglītojošu nodarbību par dzīvnieku aizsardzības tematiku, kā arī popularizēs dzīvnieku aizsardzību jauniešu vidū īpašā “Cilvēcības laboratorijā”. Bet LabieDarbi.lv talismans Gūdijs skolēnus informēs, kā darīt labus darbus un, kā savu sapņu piepildīšanai piedalīties dažādos projektu konkursos.

Amigo atraktīvajā teltī īpašās “Iniciatīvas laimīgām ģimenēm” ietvaros ikvienam būs iespēja izzināt un praksē izmēģināt dažādas interesantas un atraktīvas idejas, kas veicina ģimenes kopā būšanu un ģimeniskas tradīcijas, kas ir laimīgas ģimenes pamati.

Pasākumā ar īpašām aktivitātēm un paraugdemonstrējumiem piedalīsies arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknis un Valsts Policijas koledža ar saviem  palīgiem Runci Rūdi un Bebri Bruno. Šajā laboratorijā notiks daudz un dažādas atrakcijas un drošības akcijas. Bērni varēs vizināties policijas auto, pielaikot īpašas uniformas, mācīties veikt pirkstu nospiedumus, kā arī pirms vasaras brīvlaika vēlreiz atkārtot galvenos drošības un ceļu satiksmes noteikumus, un mācīties kā sevi pasargāt dažādās dzīves situācijās.

Pasākuma laikā varēs iepazīt arī pašmāju EKO produktus kopā ar “Larua studija”, un “Graenn”. “Larua studijas” darbnīcā būs iespējams gatavot ekoloģiskas vannas bumbas un mācīties liet smaržīgas ziepes.  “Graenn” stendā varēsiet iepazīties ar hidrolātiem, kā arī turpat notiks Latvijas populārāko ārstniecības augu demonstrēšana un stāstījumi par to pielietojuma un iedarbības iespējām mājas aptieciņā vai ķermeņa kopšanas līdzekļos.

Pasākumā īpašs uzsvars tiks likts uz aktīvu atpūtu un veselīgu pārvietošanos. “Blue shock bike” iepazīstinās ar elektrovelosipēdiem, ļaujot tos izmēģināt, izbraucot nelielu trasīti. Ar īpašiem elektromobīļiem un elektro eksperimentiem ieradīsies arī AS “Latvenergo”. Līdztekus “Ponicikls” stendā bērni varēs doties izjādē ar mehanizētiem zvēriņiem – ponijiem, žirafēm utt.

Līgatnes Padomju Slepenā Bunkura teltī visi apmeklētāji tiek aicināti uz civilās aizsardzības mācībām. Tiks rādīts kā salikt un izjaukt gāzmasku, kā arī drosmīgākie skolnieki tiek aicināti piedalīties sacensībās. Ātrākais uzvarētājs saņems īpašas balvas no Padomju Slepenā Bunkura.

Aizrautīgākie grāmatu fani aicināti apmeklēt “Zvaigzne ABC” stendu, kurā varēs iegādāties sen kārotu lasāmvielu par draudzīgām cenām.

Īpašus, gardus pārsteigumus un darbnīcas svētku dalībniekiem būs sarūpējuši SIA “Skrīveru Saldumi” un Pūres “Šokolādes muzejs”. Tāpat gardus eko našķus pasākumā piedāvās maizes ceptuve “Lāči”, saldējumu bez e-vielām un glutēna varēs baudīt “Rīgas Saldējums” tirgotavās, savukārt “Ilgezeem” gardos kvasus un dzērienus varēs nogaršot kafejnīcās “Elizabete” un “Priedeskrogs”, kurā arī tiks piedāvātas kompleksās pusdienas skolēniem par īpaši izdevīgu cenu.

Pasākumā būs padomāts arī par aktīvām sportiskām aktivitātēm un stafetēm svaigā gaisā. Piedzīvojuma parka Tarzāns, “Strider Bikes” un Siguldas sporta departaments rīkos dažādas stafetes, ģimenes sacensības un paraugdemonstrējumus.

Lai apmeklētāji atcerētos, ka šī diena pavadīta Siguldā, ikviens varēs piedalīties individuālu tradicionālo Siguldas koka spieķīšu izgatavošanā kopā ar vietējiem amatniekiem vai Ventspils stikla pūtēju radošajā stikla darbnīcā pašu spēkiem uzpūst un izveidot sev mazu piemiņas lietiņu un vērot īpašus meistaru paraugdemonstrējumus.

Un protams, tā kā šis būs svinīgs un mīļu paldies vārdu piepildīts pasākums, neiztiksim bez balvām un pārsteigumiem no “Zaļā josta” draugiem. Par īpašām dāvanām un pozitīviem pārsteigumiem gādās Rīgas Zooloģiskais dārzs, Dabas aizsardzības pārvalde, Līgatnes Dabas takas, Līgatnes Vienkoču parks, Siguldas papīrmākslas darbnīca “Viktora vēstules”, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Ornitologu biedrība, AS Latvijas valsts meži, Cepuru muzejs, Amigo, SIA “Lāči”, Apgāds Zvaigzne ABC, SIA Skrīveru saldumi, Pūres “Šokolādes muzejs”, kafejnīca “Elizabete”, SIA “Larua” studija, Ltd Graenn, Žurnāli “Zīlīte”, “Ezis” un “Pūcīte”, kā arī Siguldas spieķu meistari.

“Zaļā josta” izsaka īpašu paldies Siguldas novada domei un Siguldas novada Kultūras pārvaldei par atbalstu pasākuma rīkošanā.

DARBNĪCU SHĒMA

PASĀKUMA PLAKĀTS

IELŪGUMA KARTIŅA