Jaunumi 2019 /

4. aprīlī Rīgā prezentēs unikālas idejas, kā no otrreizējām izejvielām darināt videi draudzīgus iepirkuma maisiņus

Atpakaļ

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku pieteikšanās. Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. No Pierīgas reģiona konkursam savas idejas pieteica 18 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 34 skolas vecuma audzēkņu komandas. 

Prezentējot savus risinājumus plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanai, Pierīgas iestāžu komandas tiksies Rīgā, demonstrējot pašu gatavotos videi draudzīgos maisiņus. Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Pierīgas reģionālā kārta norisināsies 04.04.2019. Rīgas 19. vidusskolas telpās, Rīgā, Miglas ielā 9, sākums plkst. 10:00. Šajā kārtā par labāko ideju autoru godu, kas tiks izvirzīti konkursa finālam, sacentīsies 52 komandas no sekojošām 39 mācību iestādēm:

Aizupes pamatskola
Augstkalnes vidusskola
Babītes vidusskola
Baldones pirmsskolas izglītības iestāde ”Vāverīte”
Bauskas 2. vidusskola
Bauskas pilsētas pamatskola
Bauskas sākumskola
Bebru pamatskola
Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola”
Bērzupes speciālā internātpamatskola
Carnikavas PII “Riekstiņš”
Iecavas internātpamatskola
Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Dartija”
Jaunpils vidusskolas 
Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija
Jūrmalas sākumskola “Atvase”
Ķekavas vidusskola
Lielvārdes pamatskola
Madlienas VPII “Taurenītis”
Ogresgala pamatskola
Olaines pirmsskolas izglītības iestāde “Magonīte”
Ozolnieku novada Salgales pamatskola
Pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”
Privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Lāsīte”
Rīgas 19. vidusskola
Rīgas 4. speciālā internātpamatskola
Rīgas 42. pirmsskolas izglītības iestāde
Rīgas 6. vidusskola
Rīgas 96. vidusskola
Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem
Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Māra”
Rīgas Ziedoņdārza pirmsskola
Rīgas Ziepniekkalna pirmsskola
Rīgas pirmskolas izglītības iestāde Vadakstīte
Salaspils 1. vidusskola
Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības “Atvasīte”
Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “SAIME”
Skaistkalnes vidusskola
Stopiņu pamatskola

Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” tiek rīkots ar mērķi aktualizēt samilzušo plastmasas maisiņu patēriņa radīto piesārņojumu un radīt praktiskus, gaumīgus, ērtus un videi draudzīgus iepirkuma maisiņu prototipus no otrreizējām izejvielām, ar kuriem aizstāt plastmasas maisiņus. “Zaļā josta” daudzu gadu garumā izglīto sabiedrību, aicinot ierobežot nelietderīgu plastmasas iepakojuma patēriņu. “Pastāv plašas iespējas, kā pašu spēkiem izgatavot iepirkuma somas un mazos maisiņus sveramajiem produktiem, izmantojot lietas, kas savu mūžu jau nokalpojušas – piemēram, vecos aizkarus, izdilušās bikses vai reklāmbanerus pēc reklāmas kampaņas beigām,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka, atsakoties no lieka plastmasas iepakojuma, iespējams ne tikai ievērojami samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī taupīt resursus un pasargāt daudzu dzīvnieku un jūras iemītnieku dzīvības.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Mediju pārstāvji laipni aicināti apmeklēt pasākumu, iepazīstoties ar sava reģiona mācību iestāžu audzēkņu darbiem un piedāvātajiem risinājumiem plastmasas iepakojuma patēriņa mazināšanai. Tiek nodrošinātas fotografēšanas un filmēšanas iespējas. Mediju pārstāvjus lūgums apstiprināt dalību pasākumā līdz 03.04.2019.