Jaunumi 2019 /

9. aprīlī Ventspilī prezentēs unikālas idejas, kā no otrreizējām izejvielām darināt videi draudzīgus iepirkuma maisiņus

Atpakaļ

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku pieteikšanās. Konkursa dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. No Kurzemes reģiona konkursam savas idejas pieteica 5 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 19 skolas vecuma audzēkņu komandas. 

Prezentējot savus risinājumus plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanai, Kurzemes iestāžu komandas tiksies Ventspilī, demonstrējot pašu gatavotos videi draudzīgos maisiņus. Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Kurzemes reģionālā kārta norisināsies 09.04.2019. Ventspils jaunrades namā (Ventspils, Maiznieku iela 11), sākums plkst. 12:00. Šajā kārtā par labāko ideju autoru godu, kas tiks izvirzīti konkursa finālam, sacentīsies 24 komandas no sekojošām 18 mācību iestādēm:

Kuldīgas novada pirmsskolas izglītības iestāde ”Cīrulītis”
Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte”
Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte”
Vārves pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”
Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”
Ata Kronvalda Durbes pamatskola
Biedrības “Tautskola 99 Baltie Zirgi” pamatskolas teritoriālā struktūrvienība “Tukuma Tautskola”
Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola
Kandavas novada Zantes pamatskola
Kapsēdes pamatskola
Kuldīgas Centra vidusskola
Lažas speciālā internātpamatskola
Nīkrāces pamatskola
Skrundas vidusskola
Valdemārpils vidusskola
Ventspils 4. vidusskola
Ventspils Jaunrades nams
Ventspils Pārventas pamatskola

Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” tiek rīkots ar mērķi aktualizēt samilzušo plastmasas maisiņu patēriņa radīto piesārņojumu un radīt praktiskus, gaumīgus, ērtus un videi draudzīgus iepirkuma maisiņu prototipus no otrreizējām izejvielām, ar kuriem aizstāt plastmasas maisiņus. “Zaļā josta” daudzu gadu garumā izglīto sabiedrību, aicinot ierobežot nelietderīgu plastmasas iepakojuma patēriņu. “Pastāv plašas iespējas, kā pašu spēkiem izgatavot iepirkuma somas un mazos maisiņus sveramajiem produktiem, izmantojot lietas, kas savu mūžu jau nokalpojušas – piemēram, vecos aizkarus, izdilušās bikses vai reklāmbanerus pēc reklāmas kampaņas beigām,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka, atsakoties no lieka plastmasas iepakojuma, iespējams ne tikai ievērojami samazināt radīto atkritumu apjomu, bet arī taupīt resursus un pasargāt daudzu dzīvnieku un jūras iemītnieku dzīvības.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades namu, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Mediju pārstāvji laipni aicināti apmeklēt pasākumu, iepazīstoties ar sava reģiona mācību iestāžu audzēkņu darbiem un piedāvātajiem risinājumiem plastmasas iepakojuma patēriņa mazināšanai. Tiek nodrošinātas fotografēšanas un filmēšanas iespējas. Mediju pārstāvjus lūgums apstiprināt dalību pasākumā līdz 08.04.2019.