Jaunumi 2023 /

Tīrmājas akcija notiks Jūrmalā, Ropažu un Jelgavas novadā 

Atpakaļ

Atsaucoties iedzīvotāju un pašvaldību aicinājumam, atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” un “Zaļā josta” organizē Tīrmājas dienas arī ārpus galvaspilsētas – 2023. gada 16. un 17. septembrī sev nevajadzīgo elektrotehniku un tekstilu bez maksas varēs nodot Jūrmalas iedzīvotāji, 30. septembrī – Jelgavas novada iedzīvotāji, bet 23., 30. septembrī un 7. oktobrī no liekās elektrotehnikas, tekstila un arī lielgabarīta atkritumiem varēs atbrīvoties Ropažu novada iedzīvotāji. 

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni, kā arī tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus, tādējādi padarot tīrāku gan savu mājokli vai darbavietu, gan arī apkārtējo vidi. Savukārt Ropažu novada iedzīvotāji ar pašvaldības atbalstu akcijā varēs nodot arī lielgabarītu, piemēram, gultu, krēslu, paklāju, gaismas lustru bez spuldzēm, pannu, bērna ratus.  

Jelgavas novadā iespēja nodot elektrotehniku un tekstilu 

Jelgavas novada Ozolnieku un Cenu pagastā Tīrmājas automobilis būs 30. septembrī:

no plkst.10.00 līdz 11.00 tas atradīsies Rīgas ielā 52, Ozolniekos;

no 11.00 līdz 12.00 – Aizupes ielā 3, Ozolniekos;

no 12.00 līdz 13.00 – Meliorācijas ielā 2, Ozolniekos;

no 13.00 līdz 14.00 – Parka ielā, Ozolniekos;

no 14.00 līdz 15.00 – Stadiona ielā 14A, Ozolniekos;

no 15.00 līdz 16.00 – Saules ielā 11, Ozolniekos; no 16.00 līdz 17.00 – Saules ielā 3, Brankā;

no 17.00 līdz 18.00 – Jaunatnes ielā 3, 1, Ānē.  

Ropažu novadā iespēja nodot elektrotehniku, tekstilu un liegabarītu, iepriekš piesakot 

Ropažu novada iedzīvotājiem, lai varētu piedalīties akcijā, ir iepriekš jāpiesakās, norādot savu adresi un aptuveno atkritumu daudzumu, ko plāno nodot. “CleanR”, saņemot šo informāciju, izveidos speciālu maršrutu, lai apbraukātu katru no adresēm un savāktu norādītos atkritumus.  

Sestdien, 23. septembrī, Tīrmājas akcija notiks Stopiņu pagastā, tāpēc Stopiņu iedzīvotāji elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta izvešanu var pieteikt līdz 19. septembrim (ieskaitot). Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāsazinās ar savu nama apsaimniekotāju, savukārt privātmāju iedzīvotāji aicināti noformēt pieteikumu pašapkalpošanās portālā un mobilajā lietotnē manai.videi.lv, rakstīt uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv vai zvanīt uz tālruņa numuru 67111001. 

30. septembrī Tīrmājas akcija notiks Garkalnes pagastā un Vangažos, bet 7. oktobrī – Ropažu pagastā. Pieteikt elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta izvešanu šajos pagastos varēs līdz attiecīgi 26. septembrim un 3. oktobrim.  

Kas jāņem vērā, nodot elektrotehniku, tekstilu un lielgabarītu? 

Elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumos, jo tā izgatavota no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.  

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot. Ropažu novada iedzīvotāji tekstilu var nodot gan Tīrmājas akcijā, gan atstāt to kādā no tekstila konteineriem; ja tāda tuvumā nav, aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu tekstila konteinera uzstādīšanu. 

Kopā ar lielgabarīta atkritumiem nedrīkst likt sadzīves atkritumus, bīstamus atkritumus piemēram, spuldzes, ja tiek nodota lampa, būvgružus, dažādus apdares un segumu materiālus, dēļus, flīzes, logu rāmjus ar stikliem, caurules, santehnikas preces u.c., nolietotas automobiļu daļas, piemēram, motoru, riepas, akcijas laikā netiks pieņemti!