Jaunumi 2017 /

Ādažu vidusskola otro gadu pēc kārtas izcīna aktīvākā makulatūras vācēja titulu

Atpakaļ

Apkopojot “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa starprezultātus, Ādažu vidusskola atzīta par Latvijas aktīvāko makulatūras vācēju. Skolas audzēkņi vien 3 mēnešu laikā savākuši un pārstrādei nogādāja 8,8 tonnas nevajadzīgu papīru un kartonu. Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” turpinās, konkursa rezultāti un finālisti tiks noskaidroti 2018. gada maijā.

Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” šajā mācību gadā iesaistījās 352 izglītības iestādes no visas Latvijas. Šobrīd dalībnieki ir pārstrādei nodevuši 155,5 tonnas makulatūras, savukārt 59,7 tonnas makulatūras vēl gaida izvešanu.

Šobrīd, apkopjot konkursa starprezultātus, līderos savāktās un pārstrādei nogādātās makulatūras ziņā izvirzījusies Ādažu vidusskola, savācot 8,8 tonnas makulatūras. Par sasniegumiem tīras Latvijas vides labā un aktīvu iesaistīšanos atkritumu šķirošanā Ādažu vidusskola saņem Galactico dāvanu karti 100 eur vērtībā no konkursa atbalstītāja SIA “Līgatnes papīrs”. Arī pērn “Zaļā josta” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā Ādažu vidusskolas audzēkņi izcīnīja konkursa starprezultātu specbalvu, kā arī ieņēma 3. vietu konkursa kopvērtējumā, savācot 24,1 tonnu makulatūras.

Lieliski sasniegumi makulatūras vākšanā arī Mālpils novada vidusskolas audzēkņiem, kas šobrīd ir savākuši 6,7 tonnas makulatūras, un Mālpils internātpamatskolas audzēkņiem, kas pārstrādei nodevuši 4,9 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” turpināsies līdz 2018. gada pavasarim, kad tiks apkopoti visi rezultāti un noskaidroti uzvarētāji, kas saņems balvas no konkursa atbalstītājiem – izklaides parka “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss”, kā arī vērtīgajām vides izziņas ekskursijām, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Katra skola, kas piedalās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg jauna papīra.

Konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.