Jaunumi 2022 /

Aicina nodot pārstrādei nolietotus mobilos tālruņus, lai atgūtu otrreizējās izejvielas “Zelta Mikrofona” statuešu apzeltīšanai

Atpakaļ

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons’23” sadarbībā ar partneriem  SIA “Zaļā josta” un “ELVI” aicina iesaistīties labdarības otrreizējo izejvielu vākšanas akcijā “Tavs vecais telefons vai Zelta Mikrofons”. Akcijas dalībnieki aicināti otrreizējai pārstrādei nodot savus vecos mobilos telefonus, veicinot ilgtermiņa domāšanu un simboliski ziedojot telefonos atrodamo zeltu mūzikas ierakstu gada balvas statuešu apzeltīšanai.

“Mēs katrs savās mājās glabājam vismaz vienu nolietotu elektroiekārtu, kas gadiem gaida savu atdzimšanas brīdi, bet tā arī to nepiedzīvo, tehnoloģiski un morāli novecojot – tas ir mobilais tālrunis. Vidēji viens mobilais tālrunis satur 0,034 gramus zelta. Tātad, lai iegūtu nepieciešamo otrreiz pārstrādātā zelta apjomu vienas “Zelta Mikrofona” statuetes apzeltīšanai, pietiktu, ja pārstrādē nodotu vismaz 100 mobilos tālruņus. Mūsu katra sniegtais ieguldījums un atbalsts “Zelta Mikrofona” statuešu apzeltīšanā ir lielisks veids, kā uzskatāmi redzēt atkritumu šķirošanas ieguvumus un reālu otrreizējo izejvielu pielietojumu,” uzsver “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Akcija “Tavs vecais telefons vai Zelta Mikrofons” norisinās no 2022. gada 1. decembra līdz 2023. gada 1. februārim. Mobilos tālruņus var simboliski ziedot mūzikas ierakstu gada balvas statuešu apzeltīšanai, nododot speciālās kampaņas kastēs “ELVI” veikalos visā Latvijā. Turklāt ikviens kampaņas dalībnieks, kas telefona nodošanas mirkli būs iemūžinājis fotogrāfijā un ar šo foto dalījies sociālajos tīklos, pievienojot mirkļabirku #zalaismikrofons, piedalīsies vērtīgu balvu izlozē no “Zaļā josta”, “ELVI” un varēs pretendēt uz iespēju laimēt ielūgumus uz Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons’23” pasniegšanas ceremoniju 2023. gada 18. februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Visi akcijas ietvaros savāktie nolietotie mobilie telefoni tiks nogādāti otrreizējā pārstrādē, kur AS “BAO” speciālisti nodrošinās efektīvu un videi draudzīgu vērtīgu otrreizējo izejmateriālu atgūšanu un atgriešanu atkārtotā apritē.

“Ir ārkārtīgi plašas iespējas, kā otrreizējās izejvielas varam pielietot atkārtoti, taupot resursus un saudzējot dabu. Lielisks uzskatāms piemērs ir nolietotu elektroiekārtu pārstrāde, kas ļauj atgūt ārkārtīgi daudz dažādu vērtīgu otrreizējo izejvielu, sākot no plastmasas un stikla, un beidzot ar dažādiem metāliem, tajā skaitā cēlmetāliem – zeltu, sudrabu, platīnu. Turklāt, nododot elektroiekārtas pārstrādē, mēs ne tikai dodam vērtīgiem resursiem otru mūžu, bet arī pasargājam vidi no kaitīgu vielu piesārņojuma, neļaujot tām nonāk augsnē, dzeramajā ūdenī vai atmosfērā, apdraudot mūsu pašu veselību,” skaidro Laima Kubliņa.

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons’23” ar SIA “Zaļā josta” atbalstu ieviesīs virkni videi draudzīgu inovāciju balvu pasniegšanas ceremonijā. Energoefektivitāte, otrreizējo resursu atkārtots pielietojums ir tikai daļa no zaļajiem pilnveidojumiem, lai šo pasākumu padarītu videi draudzīgāku.