Jaunumi 2018 /

Aicinām apmeklēt muzikālo dejas fantāziju “Mana daba”

Atpakaļ

Šo sestdien, 27. janvārī pirmizrādi piedzīvos ar “Zaļā josta” atbalstu tapusī Agra Daņiļēviča muzikālā dejas fantāzija “Mana daba”. Tās laikā skatītājiem būs iespēja izbaudīt dejas un dabas mijiedarbību deju skolas “Dzirnas” izpildījumā, kā arī iegrimt dabas skaistumā un izjust dabu ar visām maņām.

Deju skolas Dzirnas mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Agris Daņiļevičs par izrādi:

«Jau vairāk nekā četrus gadus degu nepacietībā veidot šo programmu.

Ja vienā ielas pusē ir pilsēta un otrā kalni, mežs un ūdens, man nebūtu jādomā kurp doties. Protams dabā. Esmu no tiem.

Daba ir brīnums. Dabā viss ir ideāli sakārtots. Daba ir harmonijas un līdzsvara smaile. Pie šī darbiņa pieķēros, jo vairs nebija spēka to nedarīt.

Mani iedvesmoja redzētais daudzās pasaules valstīs. Īpaši Norvēģija. Tā arī sākumā saucām mūsu projektu, līdz uzradās īstais nosaukums — MANA DABA.

Izrādē arī stāstām to, kā mēs dabu redzam un sajūtam. Kā mēs jūtamies un kā daba ietekmē un maina mūsu pašu dabu. Vārdu spēle nav nejauša. Šī sakritība ir ārkārtīgi skaista. Daba veido dabu.

Ar šo mēs gribam pateikt — cik svarīgi ir mācīties dabu. Novērtēt tās daudzveidību, krāšņumu, varenību un trauslumu. Atklāt dabā esošo, bet nepamanīto. Cik svarīga ir cilvēka un dabas gudra līdzāspastāvēšana, mīlot, saudzējot, sargājot to. Ielaidīsim dabu savā dabā!!!

Ļoti priecē radīšanas process, mani galvenie palīgi ir Dzirnu dejotāji, kuri ārpus deju skolas parastajiem pienākumiem velta papildu laiku nopietnam darbam pie šī projekta. Šoreiz katram bija iespēja kļūt par horeogrāfijas līdzautoru. Fantazēt, ieteikt un īstenot savu domas lidojumu.

Prieks arī par Kārli, kurš jau no sešu gadu vecuma ir kopā ar mani. Kļuvis par horeogrāfu un nu radām kopā ko nebijušu.

Izrāde MANA DABA ir īpaša ar to, ka mūzika ir sacerēta jau iepriekš izveidotai horeogrāfiskai ainai. «Tax Free» puiši ar to burvīgi tika galā — ļoti precīzi uztvēra katra skaņdarba uzdevumu un priekšnesuma kopējo gaisotni.

Par sadarbību šajā projektā viņi saka:

«Šis bija izaicinājums mums visiem. Pamatā esam darbojušies citā skatuves mākslas žanrā. Pie dažām kompozīcijām, kas izskanēs koncertā, mēs strādājām vairāk nekā gadu, dažas tapa uzreiz uz vietas mēģinot ar dejotājiem, citas mums palīdzēja radīt jau gatavas horeogrāfijas.

Tomēr vissaistošākais šķiet veids, kā mums izdevās atrast kopīgu valodu, saprototies caur vienotu radošu degsmi.»

Visu neatklāšu.

Gaidu ciemos!»

 

Ierašanās vieglā, ērtā apģērbā.

Biļetes: http://ej.uz/manadaba_bp un Biļešu Paradīzes kasēs.

Atlaides ģimenēm un grupām.

Bērniem līdz 4 gadiem bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.

 

Horeogrāfija — Kārlis Božs, Agris Daņiļevičs

Oriģinālmūzika — Justs un Tax Free

Režija, scenogrāfija — Agris Daņiļevičs

Gaismu režija — Normunds Bļasāns un Kompānija NA

Kostīmi — Līga Vītoliņa

Repetitors — Vladimirs Ponomarjovs

Vokālais pedagogs — Igeta Gaiķe

Solisti — Everita Paškauska, Keita Pimanova, Marta Paula Rāzna, Elēna Viļuma, Rūdolfs Daņiļevičs, Artūrs Nīgalis, Marģers Vanags

Galvenajā lomā — deju skola «Dzirnas»