Jaunumi 2013 /

Aicinām Latvijas izglītības iestādes piedalīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

Gādājot par tīru Latvijas vidi un efektīvu otrreizējo resursu atgūšanu, izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” izsludina kārtējo makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” Latvijas izglītības iestādēm. Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus. Tādējādi „Zaļā josta” vērš bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veido izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.

Konkursa nolikums

Konkursa plakāts

Uzaicinājuma vēstule izglītības iestādēm

Konkursa datu bāze

2013./2014. mācību gadā makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” “Zaļā josta” rīko kopā ar ilggadējiem sadarbības partneriem: SIA “Papīrfabrika “Līgatne””, AS “Latvijas valsts meži” un Valsts izglītības satura centru.

Pieteikšanās konkursam

Lai piedalītos makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, pirmsskolas, vispārējām, interešu un profesionālajām izglītības iestādēm līdz 2014. gada 15. janvārim ir jāreģistrējas konkursa ELEKTRONISKAJĀ DATU BĀZĒ. Pēc reģistrācijas veikšanas izglītības iestāžu uzdevums ir vākt makulatūru – nevajadzīgu un izlietotu papīru, avīzes, žurnālus, grāmatas, bukletus, kā arī kartona izstrādājumus.

Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” norisināsies divos posmos. Pirmie rezultāti tiks apkopoti 2014. gada 14. februārī, kad “Papīrfabrika “Līgatne”” dāvās pirmā starpposma čaklākajiem makulatūras vācējiem krāšņu sudrabegles stādu.

Konkursa dalībnieki aicināti makulatūru vākt līdz 2014. gada 14. martam, kad datu bāzē jāreģistrē galējais izglītības iestādes savāktais makulatūras daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais makulatūras individuālais vācējs.

2014. gada 2. maijā tiks apkopoti visi rezultāti un noteikti konkursa uzvarētāji – visvairāk makulatūras savākušās izglītības iestādes, izglītības iestādes, kas savākušas vislielāko makulatūras apjomu uz vienu audzēkni, kā arī tiks sumināti čaklākie individuālie makulatūras vācēji.

Konkursa uzvarētāji saņems balvas no SIA “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvas 400 EUR, 300 EUR un 150 EUR vērtībā, kā arī vērtīgas vides izziņas ekskursijas, ko uzvarētājiem sarūpējusi AS “Latvijas valsts meži”. Katra skola, kas piedalīsies konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra no SIA “Papīrfabrika „Līgatne””.

Papildus informācija

Par konkursa norisi: Žanna Klaucāne, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808321; mob.tālr.: 27042534

Par makulatūras izvešanu un uzskaiti: SIA “Papīrfabrika “Līgatne””, e-pasts: riga@pf-ligatne.lv, mob. tālr.: 28328248