Jaunumi 2011 /

Aicinām uz Lūgšanu pie jūras

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” aicina piedalīties Vides aizsardzības kluba (VAK) rīkotajā akcijā Lūgšana pie jūras, kas norisināsies šo svētdien, 4. septembrī. Akcija tiek rīkota iniciatīvas „Saudzēsim Baltijas jūru” ietvaros un tās mērķis ir apvienot spēkus, domas un centienus, lai nosargātu mūsu dabas skaistumu – Baltijas jūru – no cilvēku radīta piesārņojuma, kas līdz ar pašu jūru, iznīcina visu dzīvo tajā.

„Jūra kā pērle

Vientuļa un sargājama

Naktī viegli elpo”

Mēdz teikt: tikai soļa attālumā tu vari atrast visu, pēc kā ilgojies. Mums tāds solis jāsper lai ieraudzītu – jūru. Vientuļu un sargājamu. Vēl pirms nieka 23 gadiem baidījāmies tajā laist savus bērnus – tik piesārņota tā bija, tomēr toreiz – pirmajā Lūgšanā pie jūras 1988.gadā – tā vienoja daudzus tūkstošus cilvēku, kuriem jūra kļuva ne tikai par nepārredzamu ūdens klajumu, bet par dzīvu organismu, kas dzīvo un elpo mums līdzās. Ja sadosimies rokās un nosargāsim, tad arī paši būsim brīvi un tīri.

Šodien pie jūras plīvo Zilie karogi, kas nozīmē – nosargājām. Bet, kā ir ar mums pašiem? Vai šodienas rokasspiediens pie jūras atkal nenozīmē apņemšanos sargāt ne tikai jūru, bet arī mūsu bērnus, mūs pašus un godpilnas cieņas pilnu dzīvi, nevis nožēlojamu eksistenci? Vai esam saimnieki savā zemē, kā kādreiz, pie jūras stāvēdami, skandējām?

Jūra elpo mierīgi, bet smagi –  elposim brīvi un plaši, attīrīsimies un ļausimies jūras vējam, pārmaiņu vējam.

Vides aizsardzības klubs un SIA „Zaļā josta” svētdien, 4. septembrī plkst.15.00 aicina uz Lūgšanu pie jūras Kolkasragā.

Programma:

13.00 – Dziesminieka Haralda Sīmaņa koncerts Kolkas Luterāņu baznīcā.

15.00 – Lūgšana pie jūras Kolkasragā.

Lūgšanā piedalās mācītājs Ainārs Kostanda, vijolniece Anda Kostanda un Kolkas mūzikas skolas koklētājas.

16.00 – Gājiens un svecīšu nolikšana pie pieminekļa „Jūras paņemtiem”.

Līdzi jāņem svecīte.

16.30 – Kopēja sadziedāšanās pie Kolkasraga apmeklētāju centra.

Plašāka informācija: Ieva Rožukalne, ieva@vak.lv, 26400064