Jaunumi 2024 /

Aizvadīta ilgtspējīgas modes meistarklase

Atpakaļ

22. februārī “Zaļā Josta sadarbībā ar Bourzma un “Zelta Mikrofons’24” rīkoja tekstila augšupstrādes meistarklasi Players Club telpās, Rīgā,  turpinot pērn aizsākto ilgtspējīgas domāšanas virzienu, un šogad īpašu vērību veltot tieši tekstila atbildīgai izmantošanai.

Pasākumā radošā gaisotnē tikās gan Zelta mikrofons nominanti, gan ikviens, kam rūp vide.

Meistarklasē “Bourzma x Zelta Mikrofons” četru stundu laikā interesenti varēja pievienoties sev izdevīgā mirklī, lai dizaineru vadībā uzlabotu savu līdzi paņemto apģērbu to pāršujot, apdrukājot, un savā starpā savienojot. Pasākumā laikā līdzi paņemti apģērbi tika pārvērsti jaunos atsvaidzinātos, jeb augšupstrādātos apģērbos, tādejādi pagarinot tekstila dzīvs ilgumu.

Augšupstrāde (plašāk pazīstama, izmantojot vārdu angļu valodā – upcycling) ir tekstilmateriāla pārvēršana vērtīgākā produktā, bieži tiek saukta par audumu pārstrādi, piemēram, jaunu apģērbu izgatavošana no atgriezumiem, veciem, lietotiem vai bojātiem tekstilizstrādājumiem. Augšupstrāde ir process, kas pagarina esošo tekstila izstrādājumu dzīves ciklu, tā vietā, lai tie kļūtu par atkritumiem.

Ilgtspējīga domāšana kādam ir  daļa no dzīvesveida, kādam citam iespēja atbildīgi lietot gan savus finansiālos, gan apkārtējās vides resursus, bet vēl kādam tā ir daļa no radošās izpausmes.

Pasākuma radošo vadību un apģērbu pārvērtības vadīja mākslinieku kolektīvs “Bourzma” dizaineri, kas pārsteidza ikvienu ar  ilgtspējīgu un radošu domāšanu, demonstrējot kā top gan ielas stila apģērbi, gan apģērbi Zelta mikkrofona pasākumam, gan citiem svētkiem.

Pasākuma starplaikos dalībneiki varēja arī paņemt kādu atpūtas brīdi no šūšanas, un varēja uzspēlēt dažādas spēles: uz vietas bija basketbola grozi, kāju futbols, galda futbols, mini golfs, Arcade spēlu iekārta  un klātesošos iepriecinās arī muzikāli priekšnesumi no DJ kolektīva Taiga b2b Pulss. Arī VEF Rīga pārstāvju dalība un atbalsts šim pasākumam veicināja kopējo sportisko garu pasākumā.

Pasākumā varēja satikt:

Laimu, kas pārstāv projektu “101”. Viņa saka: “Projektā “101” mēs nodarbojamies ar vintage apģērbu un materiālu atkārtoto izmantošanu, sadarbojoties ar jaunajiem dizaineriem. Cerams jau drīz mūs redzēsiet veikalu skatlogos!”

https://www.instagram.com/101vntg/#

Tāpat pasākumā piedalījās “Whoid Studios” radītājs Hugo, kas ar unikālu apģērba radīšanu nodarbojas jau kādu laiku, un, kad bija nosvinējis 18 gadu jubileju, realizēja ilgi plānoto ideju – burtu dizainu uz bikšu aizmugurējās daļas, ko novērtēja viņa labs draugs reperis Wiesulis. Hugo radītajās biksēs Wiesulis uzstājās 2022. gada “Baldones Waterfest” – tas bija sākums! Hugo saka: “Lielākoties iedvesmojos no mūziķiem. Viņi apbrīno manu veikumu, savukārt es nesaprotu, kā var dabūt ārā tādas skaņas un sarīmēt tādus vārdus!”

https://www.instagram.com/whoidstudios/#

Danielam  jeb Fineass impulsu radīt drēbes deva vēlme būt stilīgam. Viņš iedvesmojas no apkārtesošās vides un gūtajām zināšanām, mūzikas un dažādām subkultūrām.

https://www.instagram.com/fineass_clothing/#

Markuss jeb demarcus ir pašmācīts mākslinieks no Rīgas. Viņš ar apģērba dizainu nodarbojas jau trīs gadus. Sekojot drauga ierosinājumam, viņš sāka zīmēt uz drēbēm. Markuss saka: “Iedvesmu gūstu mūzikā, dziesmu tekstos, kas rezonē ar manu ikdienas dzīvi un apkārtējo vidi.”

https://www.instagram.com/bydemarcus/#

Kaspars jeb Cappi’s ir mākslinieks no Ozolniekiem, kurš pašmacības ceļā apguvis modes un šūšanas pamatus un izveidojis upcycling zīmolu – Cappi’s. Viņa iecienītākais audums ir džinss. Kaspars stāsta: “Sāku taisīt drēbes, jo nevarēju atļauties drēbes, kuras man patika. Kad mani draugi interesējās par manis radītām biksēm, pakāpeniski viss attīstījās līdz manam zīmola.”   https://www.instagram.com/cappisdrip/#

Kopā pasākumā pulcējās vairāk kā 110 dalībnieki.

Pasākuma dalībnieki ir aicināti ar saviem radītajiem tērpiem apmeklēt “Zelta Mikrofons’24” ceremoniju 8. martā konferenču un izstāžu centrā “ATTA CENTRE”, kurā būs “Zaļās jostas” īpašā zona, kur radošā veidā izaicināt katram pašam sevi aizdomāties par tekstila lietošanas paradumiem un, iespējams, mainīt to izmantošanu dabai draudzīgākā veidā.