Jaunumi 2017 /

Aizvadītas vides izglītības nodarbības Vecumnieku vidusskolā, mācot šķirot atkritumus pareizi

Atpakaļ

Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros 2017. gada 1. novembrī “Zaļā josta” viesojās Vecumnieku vidusskolā, organizējot vides izglītības lekciju ciklu par atkritumu šķirošanas tēmu. Kopumā aizvadītas 6 nodarbības 1. līdz 8. klases skolēniem.

Kā novērtēja “Zaļā josta” eksperti, kas vadīja nodarbības, Vecumnieku vidusskolas audzēkņi īpaši izceļas ar savu erudīciju un zināšanām par vides tēmām, tostarp atkritumu šķirošanu. Piemēram, pirmajā klasē bērni spēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem par atkritumu šķirošanu vēl pirms tēmu izklāsta. Pārsteidza, ka no pirmās klases audzēkņa var dzirdēt vārdu savienojumu “nešķirotie sadzīves atkritumi”.

Vides izglītības lekciju ciklā “Zaļā josta” eksperti kompleksi iepazīstināja auditoriju ar atkritumu šķirošanas pamatnosacījumiem, pārstrādei piemērotiem atkritumu veidiem, izskaidroja atkritumu ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, uzsverot to pareizas apsaimniekošanas nozīmi.

Vecumnieku vidusskola ir viena no vecākajām Ekoskolu sistēmas dalībniecēm, kas atspoguļojas arī bērnu zināšanās. Šajā skolā personāls veic nozīmīgu darbu vides izglītības veicināšanā un attīstīšanā. Jau pirms “Zaļā josta” pārstāvju viesošanās skolēni mācību procesa ietvaros bija noskatījušies “Zaļā josta” veidotās vides izglītības īsfilmas un analizējuši filmās redzēto. Vecumnieku vidusskola ir ilggadēja “Zaļā josta” rīkotās otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai!” dalībniece un audzēkņi vairākus gadus ar sajūsmu apmeklē kampaņas lielos noslēguma svētkus – vides festivālu.