Jaunumi 2021 /

Aizvadīts vebinārs Jēkabpils iedzīvotājiem “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”

Atpakaļ

Europe Direct informācijas centrs Jēkabpilī sadarbībā ar SIA “Zaļā josta” un SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šī gada 21. janvārī rīkoja tiešsaistes  lekcijnodarbību “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi?”. To vadīja  Agrita Landzāne, Austrumzemgales nodaļas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, piedāvājot noklausīties “Zaļā josta” mārketinga vadītājas Laimas Kubliņas un SIA “Jēkabpils pakalpojumi”  sabiedrisko attiecību speciālistes Santas Kūlītes sagatavoto stāstījumu par aktualitātēm atkritumu šķirošanā.
Lekcijnodarbība bija paredzēta Jēkabpils un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem, liekot uzsvaru tieši uz reģionā piedāvāto atkritumu šķirošanas infrastruktūru – iepakojumam, videi kaitīgām precēm, kā arī sniegta informācija par visa veida atkritumu šķirošanas iespējām valsts mērogā. Lektore S. Kūlīte stāstīja par atkritumu šķirošanu Jēkabpils vidē, kādas ir iespējas šķirošanas procesā un kur var nodot liela apjoma atkritumus.

Vebināra ieraksts: 

Vebinārā piedalījās interesenti no visa reģiona. Īpaši aktīvi bija Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kas šo lekcijnodarbību integrēja mācību procesā. Dažas spilgtākie citāti no skolēnu lekcijas laikā gūtajām atziņām:

  • Arita Nijazi: “Es uzskatu, ka seminārs bija ļoti interesants. Uzzināju, ka nederīgi medikamenti ir jānodod tam piemērotās vietās, piemēram, aptiekās, lai tos utilizētu. Šķita interesanti tas, ka pilnvērtīgai iepakojumu pārstrādei ir nepieciešams tos saplacināt, lai nevajadzētu pārstrādāt gaisu.”
  • Ralfs Valainis: “Notikusī lekcija man patiesi atvēra acis un parādīja to, kādas kļūdas esmu pieļāvis, šķirojot plastmasas un papīra iepakojumus. Tagad iegaumēšu, ka, pirms izmest plastmasas pudeli, to nepieciešams saplacināt, lai tā neaizņemtu daudz vietas, un atbrīvot no ēdiena vai eļļas atliekām, lai to varētu pilnvērtīgi pārstrādāt. Vērtīgākā atziņa: Ja šķirojam atkritumus, tad ietaupām naudu.”
  • Elīza Koļesinska: “Lekcija bija vērtīga, jo uzzināju, kā pareizi vajag šķirot atkritumus. Nostiprināju zināšanas par to, kādos konteineros vajag izmest plastmasas, stikla un papīra iepakojumus. Man šķita ļoti noderīgi tie padomi, ko sniedza lektores. Mana ģimene jau ilgu laika periodu šķiro atkritumus, bet ar lekcijas palīdzību es izpētīju šo tēmu vēl dziļāk.”