Jaunumi 2024 /

Akcijā iedzīvotāji varēs bez maksas un videi draudzīgi atbrīvoties no spoguļa stikla

Atpakaļ

Lai iedzīvotāji varētu ērti un videi draudzīgā veidā atbrīvoties no bojātiem vai sev vairs nevajadzīgiem spoguļiem, ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar stikla apstrādes uzņēmumu “Stikla Serviss” SIA arī šogad aicina tos nodot bez maksas kādā no divām “Stikla Serviss” filiālēm, informēja “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

Akcija būs spēkā no 2024. gada 15. marta līdz 30. aprīlim, un tās laikā bez maksas tiks pieņemti dažāda izmēra un formas spoguļi, un, tos atjaunojot vai restaurējot, tiks pagarināts to lietošanas ilgums. Spoguļus varēs nodot:

Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, Rīgā, darba laikā no plkst. 8.30-17.00.

“Spoguļu stiklu nedrīkst izmest stiklam paredzētajā konteinerā, jo tas ir kompozītmateriāls jeb tā sastāvā ir citi piemaisījumi, kas pēc savām ķīmiskajām un fizikālajām īpašībām atšķiras no tā materiāla, kas ir pudeļu vai burku sastāvā. Tādējādi arī pārstrādes process spoguļstiklam būs citādāks,” saka Caune.

Viņa piebilst, ka liela izmēra spoguļi, īpaši spoguļi rāmī vai koka pamatnē, klasificējami kā lielgabarīta atkritumi, kuru utilizācija ikdienā ir maksas pakalpojums. Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šādi spoguļi būtu jānogādā kādā no atkritumu apsaimniekotāju šķirošanas laukumiem vai Getliņu poligonā.

“Šāda akcija tiek rīkota jau daudzu gadu garumā, un pērn “Stikla Serviss” tās laikā savāca nepilnus 4000 kilogramu spoguļa stikla, kas tika atkārtoti pārstrādāti jaunos materiālos. Tāpat vairāki renovētie spoguļi tika nodoti labdarībai, tai skaitā skolām, interešu izglītības un jauniešu, bērnu atbalstošām iestādēm,” stāsta “Stikla Serviss” valdes locekle Jana Zubricka.

Viņa piebilst, ka šī akcija sniedz lielisku iespēju iedzīvotājiem ne tikai rūpēties par savas mājas un apkārtējās vides tīrību, bet arī gūt papildu labumu sev, jo akcijas dalībnieki par katru nodoto spoguli saņems atlaidi 20% apmērā jauna spoguļa iegādei.