Jaunumi 2024 /

Akcijas “Dzīvosim tīrā vidē” ietvaros Ķekavas vidusskolas skolēni mācījās pareizi šķirot atkritumus   

Atpakaļ

No 15. līdz 19. aprīlim Ķekavas vidusskolā norisinās akcija “Dzīvosim tīrā vidē”, un viena no tās aktivitātēm bija ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta” un Clean R vieslekcijas par pareizu atkritumu šķirošanu. Tādējādi 16. aprīlī 1. līdz 4. klases skolēni varēja uzzināt, kāpēc atkritumi ir jāšķiro, kā to pareizi darīt, kur atkritumi nonāk tālāk, kur likt dažādus nestandarta atkritumus, piemēram, tekstilu vai elektrotehniku, videi kaitīgas preces, kāpēc ir svarīgi šķirot arī bioloģiski noārdāmus atkritumus. Vieslekciju noklausījās vairāk kā 355 skolas audzēkņi.

“Izpratne par pareizu atkritumu šķirošanu bērniem un jauniešiem noteikti noderēs, jo tā ir iespēja ne tikai rūpēties par apkārtējo vidi, bet arī samazināt atkritumu apsaimniekošanas rēķinu. Bērni spēj vislabākajā veidā ietekmēt savus vecākus, tāpēc ceram, ka vieslekcijā izskanējušie vēstījumi sasniegs arī dzirdīgas pieaugušo ausis. Rūpes par vidi ir jāmāca jau no mazotnes, tāpēc ļoti novērtējam to, ka Ķekavas vidusskolā gan mācībspēki, gan paši skolēni rūpējas par apkārtējo vidi un lietu atkārtotu izmantošanu,” informēja “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

Viņa piebilda, ka Ķekavas vidusskola ir viena no čaklākajām “Zaļās jostas” Vislatvijas makulatūras konkursa dalībniecēm, jo šīs skolas skolēni savāca 7693 kilogramus makulatūras, kļūstot par kampaņas “Tīrai Latvijai” starpposma uzvarētājiem.

Vadot vieslekciju par atkritumu šķirošanu, Caune arī informēja skolēnus par to, kādi produkti tiek ražoti no makulatūras un papīra iepakojuma, ko skolēni aktīvi vāca kampaņas laikā, kā arī pastāstīja audzēkņiem par atkritumu nodošanas iespējām Ķekavas novadā, par CleanR atkritumu šķirošanas laukumu Ķekavas novada Gurnicās, un plastmasas pārstrādes rūpnīcu novadā.

Akcijas ietvaros Ķekavas vidusskolā izveidota arī iedvesmojoša un izglītojoša izstāde, kurā var apskatīt oriģinālas bērnu idejas par iepakojuma materiālu atkārtotu izmantošanu, piemēram, veidojot putnu barotavas un citas praktiskas un ikdienā noderīgas lietas.