Jaunumi 2023 /

Akcijas laikā Rīgā pārstrādei savāktas apmēram 110 tonnas nolietotu autoriepu

Atpakaļ

Ar lieliskiem rezultātiem noslēgusies nolietoto auto riepu vākšanas akcija, kuru triju nedēļu garumā Rīgā rīkoja “Zaļā josta” sadarbībā ar modes un izklaides centru “Rīga Plaza”. Akcijā piedalījās 2960 personas no Rīgas un tuvējās apkārtnes, kas bez maksas un videi draudzīgi utilizēja nolietotās auto riepas. Kopumā akcijas ietvaros savāktas apmēram 110 tonnas nolietoto riepu, kas tiks pārstrādātas otrreizējās izejvielās, taupot resursus un saudzējot dabu.

Nolietoto auto riepu vākšanas akcija pie modes un izklaides centra “Rīga Plaza” norisinājās no  03.04.2023. līdz 23.04.2023. Akcijā piedalījās galvenokārt Rīgas iedzīvotāji, tomēr netrūka arī Rīgai tuvējo pašvaldību iedzīvotāju, kas vēlējās atbrīvoties no nolietotajām riepām atbildīgi. Tas uzskatāmi pierāda gan akcijas nozīmi, gan arī apliecina, ka joprojām sabiedrībā trūkst izpratnes par riepu utilizācijas iespējām ikdienā.

“Esam gandarīti par iedzīvotāju lielo interesi atbrīvoties no riepām videi draudzīgi. Akcijas dalībnieku skaits vairākkārt pārsniedzis plānoto, kas pierāda, ka sabiedrības vides apziņa ar katru gadu aug,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Tāpēc “Zaļā josta” arī turpmāk izglītos sabiedrību par pareizu riepu utilizāciju, kā arī strādās pie atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveides, padarot atkritumu šķirošanu iedzīvotājiem ērtāku.

“Dabā un citās nepiemērotās vietās atstātās riepas nevienam nav noderīgas un rada būtisku ietekmi uz planētu, tāpēc ir svarīgi rūpēties par atbilstošu to utilizāciju. Savāktais riepu daudzums šajā kampaņā ir mūs patīkami pārsteidzis. Esam pateicīgi visiem, kas utilizēja riepas dabai draudzīgā veidā, tādējādi ne tikai domājot par tīru un sakoptu vidi, bet arī rādot piemēru atbildīgai rīcībai,” stāsta “Rīga Plaza” pārvaldnieka “Colliers” aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.

Nolietotas auto riepas ir utilizējamas kā videi kaitīgi atkritumi, nododot tās pārstrādei specialā videi kaitīgo preču pieņemšanas punktā. Sev tuvāko var sameklēt vietnē https://www.atkritumi.lv/lv/karte/nolietotas-riepas/. Piemēram, fiziskas personas bez maksas vienu riepu komplektu gadā var nodot SIA “Druplat” teritorijā Rīgā, Radžu ielā 18.

Kā paredz Atkritumu apsaimniekošanas likuma jaunākie grozījumi, turpmāk riepu ražotājs riepu tirdzniecības vai nomaiņas vietās nodrošina nolietoto riepu pieņemšanu bez maksas vismaz tādā pašā apmērā, kādā persona iegādājusies riepas šajā riepu tirdzniecības vai nomaiņas vietā. Riepu ražotājs riepu tirdzniecības vai nomaiņas vietā, kā arī interneta tirdzniecības vietnē, kur riepas tiek piedāvātas tirdzniecībai, ievieto informāciju par kārtību, kādā tas nodrošina nolietoto riepu pieņemšanu.

Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka par neatbilstošu atkritumu apsaimniekošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskai personai līdz 1000 eiro, savukārt juridiskai personai – līdz pat 2800 eiro.