Jaunumi 2014 /

Aktualizēs atkritumu problemātiku un šķirošanas nepieciešamību kampaņas Mana jūra 2014 pasākumā Rīgā

Atpakaļ

Uzsverot atkritumu problemātikas aktualitāti ne tikai uz sauszemes, bet arī Baltijas jūrā un piekrastes zonā, “Zaļā josta” Mana jūra pasākuma ietvaros 26. jūlijā Rīgā, Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta, aicinās interesentus uzspēlēt vides izglītības spēles un uzzināt plašu informāciju par atkritumu šķirošanu. Videi draudzīga dzīvesveida aktivitātēs aicinās iesaistīties “Zaļā josta”, Vides izglītības fonds un Pasaules dabas fonds.

Mana jūra 2014 bezmaksas pasākums ar galveno notikumu – volejbola draudzības spēlēm “Tīra jūra vieno” norisināsies šo sestdien, 26. jūlijā Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta, sākums plkst. 16.00. Spēles tiek rīkotas, aktualizējot Baltijas jūras nozīmi mūsu visu dzīvē un apvienojot spēkus jūras un piekrastes zonas piesārņojuma mazināšanā. Volejbola spēlē piedalīsies komandas no Latvijas “zaļākajām” valsts iestādēm un organizācijām – Lauku atbalsta dienesta, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pasaules Dabas fonda un Vides izglītības fonda.

Paralēli volejbola spēlēm norisināsies dažādas radošās darbnīcas, spēles un informatīvie punkti. Vides izglītības fonda pārstāvji aicinās klātesošos apdrukāt savu veco krekliņu, piešķirot tam otru elpu. Visi, kas vēlēsies pielikt roku tīrākas pludmales radīšanai, būs aicināti iesaistīties “Mazajā talkā”, sakopjot peldvietu un veicot savākto atkritumu monitoringu.

Atkritumu šķirošanas nepieciešamību un efektīvu risinājumu atkritumu problemātikas mazināšanai piedāvās “Zaļā josta”, kas ar dažādu atraktīvu spēļu palīdzību parādīs, ka atkritumu šķirošana ir jautra un vienkārša nodarbe, kas ir pa spēkam gan lielam, gan mazam. “Zaļā josta” pārstāvji informēs, kā pareizi šķirot atkritumus, kurā konteinerā metami dažādi atkritumu veidi, kā arī palīdzēs iedziļināties uz preču iepakojumiem redzamo vides marķējumu nozīmē. Īpašas vides radošās darbnīcas bērniem piedāvās Pasaules dabas fonds un Panda. Mazākos pasākuma apmeklētājus priecēs arī dabas draugs Ezītis Jostiņš no “Zaļā josta”.

Pasākumā laipni aicināti visi interesenti – gan just līdzi volejbola spēlēm, gan pilnveidot savu “zaļo” domāšanu radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Ieeja pasākumā brīva.