Jaunumi 2008 /

ApCEĻO UN ATGRIEZIES!

Atpakaļ

Ar SIA „Zaļā josta” atbalstu un aktīvu līdzdalību šī gada 20. septembrī visas dienas garumā jauniešu iecienītajā Vērmanes dārzā norisinājās tradicionālā studentu diena, kas šogad saucās ApCEĻO UN ATGRIEZIES!

Rudens sākums katru gadu ienāk jauniešu dzīvē ar jaunām pārmaiņām – jāatsāk vai jāuzsāk mācības, daudziem tādēļ arī jāmaina dzīvesvieta, jāiejūtas jaunos dzīves apstākļos. Tādēļ ir svarīgi šajā sarežģītajā laika posmā sniegt jauniešiem atbalstu, kas palīdzēs neapjukt mācību iespēju izvēlē ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar mācību iespējām ārzemēs, vienlaicīgi uzsverot, ka nekur nav tik labi kā mājās. Pasākuma apmeklētājiem tika dota iespēja iegūt neparastu un līdz šim nezinātu informāciju par dažādām Eiropas un pasaules valstīm, par iespējām, kādas tur sagaida studentus un kā galu galā līdz turienei tikt. Apceļojot un iepazīstot pasaules valstis, ikvienam bija iespēja klausīties pazīstamu Latvijas ceļotāju stāstos, ieslīgt azartisku uzdevumu risinājumu meklēšanā un iepazīties ar dažādām Nevalstiskajām organizācijām.

Pasākumam atvēlētā teritorija tika sadalīta 13 dažādos stendos un katrs no stendiem tika iekārtots attiecīgās valsts stilā, un paralēli katrā stendā darbojās viena organizācija, kas stāstīja gan par sevi, gan par iespējām ceļot.

SIA „Zaļā josta” piedāvāja pasākuma laikā informatīvu programmu, kurā iepazīstināja interesentus ar Latvijas dabas īpatnībām un ar iespējām, kā rūpēties par apkārtējās vides sakoptību un dabas resursu taupīšanu.

Paralēli pasākuma laikā paredzētajām aktivitātēm un koncertam, studentiem bija iespēja piedalīties sacīkstēs „SKRIENAM PAKAĻ”, kas izvērtās par dienas interesantāko un neparastāko notikumu. Sacīkstēs bija paredzēti 8 dažādi kontrolpunkti, katrā no tiem komandai bija jāveic konkrēti uzdevumi, kurus pareizi veicot, jāsavāc maksimāli daudz punktu. Viens no kontrolpunktiem bija arī SIA „Zaļā josta” stends, kurā sacīkšu dalībniekiem bija jāpārbauda savas zināšanas atkritumu šķirošanā un EKO marķējumu pārzināšanā. Visi sacīkšu dalībnieki cīnījās par vērtīgām balvām – lēcienu ar gumiju Latvijas Gumijlēcēju kluba, ekstrēmu brīvo lidojumu no AERODIUM, slēpošanu Žagarkalnā u.c. vērtīgām balvām.

Vakara noslēgumā jauniešus priecēja Latvijā populāras jaunās grupas – SuperHuman, Water Pearl, The Picture un Dziļā Nemaņā.