Jaunumi 2015 /

Apkopoti Makulatūras vākšanas konkursa rezultāti – savāktas un pārstrādei nodotas vairāk nekā 1083 tonnas makulatūras

Atpakaļ

Noslēdzies „Zaļā josta” organizētais makulatūras vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai” Latvijas izglītības iestādēm 2014./2015. mācību gadā, sadarbībā ar SIA „Līgatnes papīrs” ,Valsts izglītības satura centru un A/S „ Latvijas valsts meži”.

Šajā mācību gadā kampaņā iesaistījās 378 izglītības iestādes, kopā savācot un nododot pārstrādei 1083 tonnas 310 kg makulatūras.

Apkopojot rezultātus saskaņā ar nolikumu:

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni:

1.vieta Jaunburtnieku pamatskolas pirmsskolas izglītības grupa  “Zīļuks” (212.625 kg)    

2.vieta Upesgrīvas internātpamatskola (154.255 kg)          

3.vieta Mārsnēnu pamatskolas pirmsskolas grupa (143.867 kg)

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzintariņš” (28 t 98 kg)  

2.vieta Ogres sākumskola (20 t 90 kg)               

3.vieta Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Cīrulītis” (17 t 465 kg)     

Aktīvākie desmit dalībnieki makulatūras vākšanas konkursā:

1. Aleksis Guntis Jāvalds (Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde „Cīrulītis”) – 13t 669kg

2. Laura Strautmane (Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde „Dzintariņš”) – 10t 032kg

3. Aleksis Blāķis (Kuldīgas (Mākslas un humanitāro zinību vidusskola) – 8t 400kg

4. Sentis Krūmiņš (Upesgrīvas internātpamatskola) – 4t 920kg

5. Estere Sietiņa (Tārgales pamatskola) -3t 285kg

6. Maksims Korovkins (Aizkraukles pilsētas specializētā pirmsskolas izglītības iestāde „Saulīte”) – 2t 900kg

7. Roberts Zuters (Mālpils novada pirmsskolas izglītības iestāde „Māllēpīte”) – 2t 890kg

8. Keita Vecpils (Jaunburtnieku pamatskolas pirmsskolas izglītības grupiņa „Zīļuks”) – 2t 578kg

9. Elīza Čibala (Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde „Sprīdītis”) -2t 500kg

10. Artjoms Galičs (Rīgas Pārdaugavas pamatskola) -2t 349kg

Zaļā josta un sadarbības partneri sirsnīgi pateicas visām izglītības iestādēm, to audzēkņiem, viņu vecākiem par dalību konkursā, kuri tādējādi visa mācību gada garumā, ikdienā ar praktiskiem darbiem rūpējušies par Latvijas vides un dabas resursu saudzēšanu, ar savu piemēru iedvesmojot arī apkārtējos.

Par lielo ieguldīto darbu visi Konkursa dalībnieki par katru savākto un nodoto tonnu makulatūras saņem 5 kg otrreizēji pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra (pēc izglītības iestādes ieskatiem).

Savukārt pirmo trīs vietu ieguvējas nominācijā visvairāk savāktais makulatūras daudzums uz vienu audzēkni saņem no SIA ‘Zaļā josta” naudas balvas 400.00; 300.00; 200.00 EUR vērtībā.

Nominācijā – Visvairāk savāktais makulatūras daudzums Izglītības iestādē – balvas nodrošina A/S „Latvijas valsts meži”, piešķirot pirmo trīs vietu ieguvējiem izziņas ekskursijas:

1.vieta –

Izzini mežu” ekskursija Tērvetes dabas parkā (līdz 40 pers., t.sk. ieejas biļetes, vilcieniņš, autobusa noma, vides izglītības speciālista pakalpojumi).

2.vieta –

Mammadaba Putnu vērošanas ekskursija (līdz 40 pers., t.sk., autobusa noma, izdales materiāli, ornitologu pakalpojumi).

3.vieta –

Skābekļa mežu stādīšanas diena (līdz 40 pers., t.sk., stādi, stādīšanai nepieciešamais inventārs, autobusa noma, LVM mežsaimniecības darbinieka klātbūtne un izglītojošs stāsts).

Un galvenais, visi konkursa dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz noslēguma pasākumu – festivālu “Tīrai Latvijai” š.g. 24. maijā Siguldā, Svētku laukumā. Pasākuma mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā nostiprinājuši iemaņas ikdienā šķirot atkritumus, guvuši pārliecību, ka paši esam atbildīgi par to, kādu veidosim vidi ap sevi – vai tā būs atkritumiem piegružota, vai tīra, sakopta, pozitīvu emociju raisoša mums ikvienam pēc dienas mācībām skolā vai darba uzņēmumā, baudot atpūtu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Ralfs Eilands, grupa “Musiqq”, kā arī bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Tīrai Latvijai!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu ieguldījumu Latvijas labā.

Pilns konkursa dalībnieku saraksts pieejams šeit.