Jaunumi 2017 /

Apkopoti makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” 2016./2017.māc.g. rezultāti – savāktas un pārstrādei nodotas vairāk nekā 1228 tonnas makulatūras

Atpakaļ

Tuvojoties mācību gada beigām, noslēdzas arī “Zaļā josta” vērienīgais makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, kas šogad norisinās visā valsts teritorijā jau trīspadsmito reizi. Pulcējot vairāk nekā 88 tūkstošus skolēnu un pirmsskolas izglītības vecuma bērnu, kā arī ar viņu vecāku, pedagogu un draugu palīdzību, ir savākti un nodoti pārstrādei 1228236.60 kg makulatūras. Tādējādi izdevies ne tikai piešķirt resursiem jaunu dzīvi, bet arī saglabāt veselu mežu no nociršanas, ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”, veicinot mežu resursu saglabāšanu Latvijā, un Valsts izglītības satura centru, piešķirot konkursam īpašu nozīmi skolēnu vides izglītības programmā.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!” kļuvis par daudzu Latvijas izglītības iestāžu ikgadēju ieguldījumu tīrākas vides veidošanā. Šogad konkursā iesaistījās audzēkņi no 388 izglītības iestādēm. Tas apliecina, ka aizvien vairāk bērnu visā Latvijā vēlas iesaistīties videi draudzīgā dzīvesveidā un sniegt savu pienesumu tīrākas vides veidošanā.

Kā ierasts, visaktīvākie makulatūras vācēji nāk no Rīgas un Rīgas reģiona – šogad konkursam pieteikusies 117 izglītības iestāde, apvienojot vairāk nekā 39 tūkstošus audzēkņu darbu tīras vides veidošanā. Kopumā no Rīgas un Rīgas reģiona izvesti 339996,6kg nevajadzīgu papīru un kartonu, kas veido apmēram trešo daļu no visa konkursa ietvaros savāktā makulatūras apjoma.

Teicamus rezultātus makulatūras vākšanā sasniedza arī Kurzemes reģiona mācību iestādes. Konkursā no Kurzemes reģiona startēja 85 izglītības iestādes, iesaistot makulatūras vākšanā vairāk nekā 17 tūkstošus audzēkņus. Mācību gada gaitā no Kurzemes reģiona mācību iestādēm izvesti 257994kg makulatūras.

No Latgales konkursā iesaistījās 65 izglītības iestāde, kuru vairāk nekā 10 tūkstoši audzēkņu savākuši 182329 kg makulatūras. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 13,6 tūkstoši audzēkņu no 67 izglītības iestādēm, mācību gada gaitā pārstrādei nododot 246306kg makulatūras. Mazākais dalībnieku skaits šogad konkursā no Vidzemes – 8 tūkstoši skolēnu no 55 izglītības iestādēm, kas pārstrādei nodeva 154401kg makulatūras.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Šajā mācību gadā kampaņā iesaistījās 388 izglītības iestādes kopā savācot un nododot pārstrādei 1228 tonnas 236.6 kg makulatūras.

 

Apkopojot rezultātus saskaņā ar nolikumu:

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Ķekavas vidusskola – 27 tonnas 917 kg makulatūras;

2.vieta – Daugavpils Centra vidusskola – 26 tonna 742 kg makulatūras;

3.vieta – Ādažu – 24 tonnas 149 kg makulatūras.

 

 

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma uz vienu izglītības iestādes audzēkni:

1.vieta – Pāvilostas Svētā Pētera un Pāvila ev. luteriskā draudzes Svētdienasskola – 383.68 kg makulatūras;

2. vieta – Brenguļu sākumskola – 287.839 kg makulatūras;

3. vieta – Saldus pagasta PII “Graudiņš” – 245.918 kg makulatūras.

 

 

Aktīvākie desmit dalībnieki makulatūras vākšanas konkursā:

1. Undīne Una Adlere (Brenguļu sākumskola) – 9 tonnas 56.90kg

2. Marko un Leila Mauliņi (Saldus pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Graudiņš”) – 7 tonnas 200.00kg

3. Rainers Zamarītis (Pāvilostas Svētā Pētera un Pāvila ev. luteriskā draudzes Svētdienasskola) – 6 tonnas 272.50kg

4. Linards un Amanda Štrausi (Annas Brigaderes pamatskola) – 5 tonnas 461.00kg

5. Beāte Alksne (Sikšņu pamatskola) – 4 tonnas 995.00kg

6. Vitalijs Soldatenko (Ventspils 2.vidusskola) – 4 tonnas 750.00kg

7. Enija un Roberts Brizgas (Vangažu vidusskola) – 3 tonnas 810.00kg

8. Ričards Greidiņš (Aizupes pamatskola) – 3 tonnas 500.00kg

9. Verners Raits Holcmanis (Ādažu vidusskola) – 3 tonnas 240.00kg

10. Elīza un Rolands Musti (Dzērves pamatskola) – 3 tonnas 200.00kg

 

“Zaļā josta” izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, skolotājiem, audzinātājiem un audzēkņiem, viņu vecākiem par aktīvo dalību makulatūras vākšanas konkursā. Kopīgiem spēkiem ir saudzēti vairāk nekā 20880 koki, kas nav bijuši jānocērt, lai radītu jaunu papīru, bet tā izgatavošanai otrreizēji izmantota makulatūra. Šis kopīgais darbs ir ievērojams ieguldījums Latvijas vides aizsardzībā, kas dod iespēju bērniem un jauniešiem jau no mazotnes mācīties mīlēt un saudzēt Dabu, veidot savu piederību apkārtējai videi. Izprast savas rīcības nozīmību ikdienā.

Par lielo ieguldīto darbu visi Konkursa dalībnieki par katru savākto un nodoto tonnu makulatūras saņem 5kg otrreizēji pārstrādāta biroja vai zīmēšanas papīra (pēc izglītības iestādes ieskatiem).

Savukārt pirmo trīs vietu ieguvējas nominācijā visvairāk savāktais makulatūras daudzums uz vienu audzēkni izglītības iestādē saņem no SIA “Zaļā josta” naudas balvas 400.00; 300.00; 200.00 EUR vērtībā.

 

Nominācijā – Visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītība iestādē audzēkni – balvas nodrošina AS “Latvijas valsts meži” piešķirot pirmo trīs vietu ieguvējiem izziņas ekskursijas:

1.vieta – “Izzini mežu” ekskursija LVM dabas parkā Tērvetē (līdz 40 pers., t.sk. ieejas biļetes, vilcieniņš, autobusa noma, vides izglītības speciālista pakalpojumi).

2.vieta – LVM Meža ekspedīcija – izzinošs pārgājiens dabā kopā ar meža ekspertiem (līdz 40 pers., t.sk., autobusa noma, izdales materiāli).

3.vieta – LVM Skābekļa diena – ekskursija LVM kokaudzētavā (līdz 40 pers., autobusa noma, LVM eksperta klātbūtne un izglītojošs stāsts).

 

Pēc lieliski padarītā darba “Zaļā josta” aicina it visus konkursa dalībniekus uz Lielajiem noslēguma svētkiem – bērnu vides festivālu “Tīrai Latvijai!” š.g. 26.maijā Tērvetē līdzās LVM dabas parkā Tērvetē. Šīs dienas mērķis būs radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā nostiprinājuši iemaņas ikdienā šķirot atkritumus, guvuši pārliecību, ka paši esam atbildīgi par to, kādu veidosim vidi ap sevi – vai tā būs atkritumiem piegružota, vai tīra, sakopta, pozitīvu emociju izraisoša mums ikvienam pēc dienas mācībām skolā vai darba uzņēmumā, baudot atpūtu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Elza Rozentāle un citi mūziķi. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Tīrai Latvijai!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus, rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu darba ieguldījumu Latvijas labā.