Jaunumi 2017 /

Apkopoti nolietoto bateriju konkursa rezultāti – pārstrādei nodotas 34 tonnas 403 kilogramus izlietoto bateriju

Atpakaļ

Ar rekordlieliem rezultātiem noslēgusies “Zaļā josta” ikgadējā Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” vienpadsmitā sezona. Apvienojot teju 75 tūkstošus skolēnu, konkursā piedalījušās 317 izglītības iestādes no visiem Latvijas reģioniem, kuru audzēkņi savāca un nodeva pārstrādei 34 tonnas 403.86 kilogrami izlietoto bateriju.

Konkurss nu jau vienpadsmito gadu notiek ciešā sadarbībā ar AS “BAO”, kas rūpējas par savākto bateriju izvešanu no izglītības iestādēm, kā arī bateriju šķirošanas konteineru uzstādīšanu skolās, lai audzēkņi arī turpmāk ikdienā varētu turpināt iesākto tradīciju.

Konkursā “Tīrai Latvijai!” visaktīvāk iesaistījās Rīgas un Rīgas reģiona izglītības iestādes – kopumā 94 mācību iestādes, zaļiem darbiem apvienojot gandrīz 30 tūkstošus bērnu un jauniešu. Kopumā no Rīgas un Rīgas reģiona mācību gada gaitā izvesti 13t 410.85 kg izlietotu bateriju.

Īpaši aktīvi bateriju vācēji šogad pulcējušies Kurzemes reģionā. 9.8 tūkstoši skolēnu no 49 Kurzemes mācību iestādēm pārstrādei nogādāja 8t 652 kg bīstamo atkritumu. Savukārt Vidzemes reģiona 46 mācību iestāde, kuru šogad pārstāvēja 7.3 tūkstoši skolēnu, savākusi 5t 345.65 kg izlietotu bateriju.

No Zemgales konkursam pieteicās 35 izglītības iestādes, kuru 11.2 tūkstoši skolēnu savākusi 4t 176.43 kg izlietotu bateriju. Mazākais izlietoto bateriju apjoms – 2818.17 kg savākts Latgalē, kuru šogad pārstāv 8.1 tūkstoši skolēnu no 37 mācību iestādēm.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu:

Pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:

1. vieta – Sikšņu pamatskola – 19.34 kg

2. vieta – Rīgas Jāņa Poruka vidusskola – 15.68 kg  

3. vieta – Tilžas vidusskolas Pirmsskolas izglītības grupa – 13.44 kg

 

Pēc visvairāk savāktā bateriju daudzuma izglītības iestādē:

1. vieta – Rīgas Jāņa Poruka vidusskola – 1t 881kg

2. vieta – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola – 1t 766.6kg

3. vieta – Ādažu vidusskola – 1t 119.65kg

 

Desmit aktīvākie audzēkņi – individuālie bateriju vācēji :

1. Mikuss Puisis-Puiše (Rīgas Jāņa Poruka vidusskola) 1t 600kg

2. Rainers Keirāns (Sikšņu pamatskola) 865kg

3. Diana Geiko (Daugavpils 3.vidusskola) 603.90kg

4. Meldra Jaunskunga (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) 600kg

5. Heinrihs Hanzovskis (Mārupes vidusskola) 486kg

6. Elīna Petrika (Kuldīgas pamatskola) 450kg

7. Karlīne Balmane (Vandzenes PII “Zīlīte”) 447.6kg

8. Diāna Vīlipa (Valmieras pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Bitīte”) 288kg

9. Braens Meškis (Brocēnu novada Gaiķu pamatskola) 282kg

10. Ance Lote Klodža (Valmieras pilsētas 6.PII Kārliena) 270kg

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400.00 EUR, 300.00 EUR un 200.00 EUR vērtībā. Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem.

“Zaļā josta” un sadarbības partneri izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, to skolotājiem, audzēkņiem, viņu vecākiem par dalību konkursā. Tas nozīmē, ka kopā ar sadzīves atkritumiem vidē nenonāks ievērojams daudzums videi bīstamas vielas.

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz Lielajiem noslēguma svētkiem – bērnu vides festivālu “Tīrai Latvijai!” š.g. 26. maijā Tērvetē. Šīs dienas mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu.

Festivāla dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Elza Rozentāle un citi mūziķi. Vienlaikus festivālā ar vēl nebijušu plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām darbosies nozīmīgākās vides un citas radošās darbnīcas.

Festivāls “Tīrai Latvijai!” ir jaunu ierosmju un atziņu avots. Tā ir kopā sanākšana, lai atskatītos uz padarīto, suminātu labākos un izjustu gandarījumu, ka mēs, kuriem rūp vides un pašu dzīves kvalitāte labākas nākotnes nodrošināšanai, esam tik daudz.

Aicinām visu izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību vadītājus, rast iespēju nodrošināt savu audzēkņu dalību noslēguma pasākumā, jo šis pasākums ir viņu iespēja sajust gandarījumu un būt motivētiem par savu darba ieguldījumu Latvijas labā.