Jaunumi 2011 /

Apsveicam konkursa „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle” uzvarētāju un atklājam balsošanu par labākajiem konkursa darbiem

Atpakaļ

Svinīgi paziņojam, ka konkursā „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle” ir noslēdzies zīmīgs posms. Esam noskaidrojuši konkursa žūrijas vērtējuma uzvarētāju un atklājuši publisko balsošanu par labākajām idejām.

Pēc ilgas apspriešanās un karstām diskusijām par konkursa uzvarētāju atzīta Valda Gulbe no Annenieku pagasta Kaķeniekiem, kas izveidojusi pavisam netradicionālu eglīti no vecā plānotāja, kas, sagriezts eglītes formā un appūsts ar zelta krāsu, ieguvis pavisam jaunu izskatu, atdzimstot eglītē. Valda radītai eglītei piešķīrusi nosaukumu „Biju Eglīte un esmu Eglīte”. Valda balvā saņem saldu pārsteigumu no SIA „Zaļā josta” un dabīgu eglīti podiņā no AS „Latvijas valsts meži”.

Vērtējot visas konkursam pieteiktās Ziemassvētku eglītes idejas, žūrijai pieņemt lēmumu par vienu uzvarētāju bija gaužām grūti, jo visi darbi likās vienlīdz labi un uzvaras vērti. Tādēļ konkursa organizatori nolēma piešķirt specbalvas saviem favorītiem.

Īpaša veicināšanas balva no SIA „Zaļā josta” aizceļos uz Madonu pie skolotājas Kristīnes Aizpurves, kas kopā ar skolēniem izveidojusi eglīti no koka zara, salmiem un sintapona pārpalikumiem, savukārt skuju izveidei tika izmantoti 307 saldējuma kociņi. Darba autore par savu eglīti, kurai dots nosaukumus „Koks kokam”, stāsta: „Eglītes nosaukums radās domājot par to, kā vienreiz jau izmantotie saldējuma kociņi varētu atdzimt un dot iespēju mazajiem koka gabaliņiem vēlreiz pārvērsties par koku – šoreiz svētku rotā – tātad Ziemassvētku eglīti. Turklāt mūs priecēja doma, ka nebūs jācērt eglīte svētkiem mežā, tā jau mums ir gatava, un tāda visā pasaulē ir tikai viena!”

Konkursa atbalstītāja AS „Latvijas valsts meži” specbalva nonāks Jelgavā pie Kristera Gusta Kleina, kas izveidojis „Krāsaino ruļļegli” no tualetes papīru un papīra dvieļu „iekšiņām” un izrotājis to ar mākslīgo sniedziņu, kas tapis no pārpalikumiem no zīmuļu spicēšanas procesa. Kristera Gusta eglīte tapusi 3 dienās, jo autors eglītes izveidei nepieciešamos materiālus vācis no saviem bērnu dārza kolēģiem.

(Kristera Gusta Kleina bilde)

No šodienas labākie konkursa „Mana oriģinālā Ziemassvētku egle” darbi ir apskatāmi EKO medijā „Tīrai Latvijai” (www.tirailatvijai.lv) un par tiem iespējams balsot, palīdzot noteikt interneta balsotāju favorītu – otru konkursa uzvarētāju. Publiskā balsošana ilgs līdz 28. decembrim, interneta balsotāju favorītu paziņosim un apsveiksim 29. decembrī. Oriģinālās eglītes autors, kas saņems visvairāk interneta balsotāju balsis, saņems saldu pārsteigumu no SIA „Zaļā josta” un dabīgu eglīti podiņā no AS „Latvijas valsts meži”.

Par sev mīļāko oriģinālo Ziemassvētku eglīti iespējams nobalsot šeit: http://www.tirailatvijai.lv/bilzu-konkurss/4/

Paldies visiem, kas piedalījās konkursā un iesūtīja mums savas idejas oriģinālākās eglītes izveidei! Esam priecīgi par tik lielu atsaucību un ceram, ka dalība konkursā Jums sniegusi lielisku iespēju paraudzīties uz Ziemassvētku egli pavisam citā gaismā, kā arī raisījusi idejas otrreizējo resursu praktiskā pielietošanā.