Jaunumi 2014 /

Ar grandiozām radošajām darbnīcām un koncertu aizvadīts vides un mūzikas festivāls “Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”

Atpakaļ

Aizvadītajā svētdienā Siguldas pilsdrupu estrādē un pils dārzā visas dienas garumā norisinājās šī gada vērienīgākais vides un mūzikas festivāls visai ģimenei “Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”. Festivāla ietvaros darbojās ap 40 dažādas radošās darbnīcas un vides laboratorijas, aicinot lielus un mazus iesaistīties dabas izziņas aktivitātēs, mācīties šķirot atkritumus, izmēģināt ekoloģisku produktu pašrocīgas pagatavošanas iespējas un atpūsties veselīgi, aktīvi un videi draudzīgi. Paralēli radošajām darbnīcām uz Siguldas pils estrādes skatuves norisinājās teatralizēts “Brīnumskapja” un grupas “Musiqq” koncerts, suminot “Zaļā josta” rīkoto makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursu šī gada uzvarētājus no Latvijas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm.

“Zaļās jostas izlaidumu Brīnumskapī” apmeklēja vairāk nekā 8000 dalībnieku – ģimenes ar bērniem un apmēram 150 izglītības iestāžu auditorija no visas Latvijas, kā arī tuvākās apkārtnes iemītnieki. Tālāko ceļu uz pasākumu mēroja Ventspils un Liepājas izglītības iestādes ar skolēnu grupām. Kā atzina pasākuma apmeklētāji, šis ir bijis viens no gada saturīgākajiem, piepildītākajiem un skaistākajiem pasākumiem ģimenēm ar bērniem.

Īpašu interesi gan lieliem, gan maziem raisīja Latvijas vides organizāciju piedāvātās radošās darbnīcas un laboratorijas, kas šogad tika pārstāvētas īpaši kuplā skaitā. Iespēju piedalīties eksperimentos, konkursos un vides izziņas spēlēs, kā arī pašu spēkiem līdzdarboties radošajās darbnīcās piedāvāja ap 40 dažādas organizācijas. Bērni ar prieku darbojās Dabas datu teltī, iepazīstot Latvijas dabas iemītniekus un spēlējot vides spēles. Savukārt pieaugušie iegrima smaržu un dabas spēka pasaulē, “Larua Studija” radošajā darbnīcā gatavojot ekoloģiskas ziepes. Pilsētniekiem interesi izraisīja Pasaules dabas fonda piedāvātā iespēja minēt dažādu dzīvnieku balsis. Gan liels, gan mazs steidza apgleznot savu krekliņu Vides izglītības fonda radošajā T-kreklu darbnīcā. Kā īpaši izglītojošas tika novērtētas “Zaļā josta” un “ZAAO” piedāvātās spēles par pareizu atkritumu šķirošanu, taču par dienas kulmināciju izvērtās zinātnes centra AHHA eksperimenti, izaicinot un pārbaudot fizikas likumus.

Paralēli vides izglītojošām darbnīcām, par festivāla muzikālo programmu gādāja Kaķītis Laķītis no “Brīnumskapja”, Ezītis Jostiņš no “Zaļā josta” un grupa “Musiqq”, sniedzot teatralizētu koncertu. Muzikālo priekšnesumu ietvaros tika īpaši sumināti “Zaļā josta” ikgadējo izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursu dalībnieki un uzvarētāji. Šogad “Zaļā josta” konkursos piedalījās vairāk nekā 500 izglītības iestāžu no visas Latvijas – gan skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes, “zaļiem” darbiem apvienojot apmēram pusi Latvijas bērnu un skolēnu. Aizvadītajā mācību gadā makulatūras un bateriju vākšanas konkursos pirmās vietas izcīnīja Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Mārsēnu pamatskolas pirmsskolas grupa, Liepājas internātpamatskola, un Ezeres vidusskolas pirmsskolas izglītības grupa, kas pasākumā saņēmuma balvas un dāvanas.

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, tālr.: 67808294, e-pasts: laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv