Jaunumi 2013 /

Ar koncertu un vides mākslas objekta darināšanu noslēdzās kampaņas Mana jūra publisko pasākumu cikls

Atpakaļ

4. augustā Salacgrīvā kampaņa Mana jūra ietvaros norisinājās pasākumu cikls, kas noslēdza Baltijas jūrai veltītās kampaņas publisko pasākumu sēriju un koncertciklu.

4. augustā no pulksten 15:00 laukumā pretī Dabas Aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas ēkai notika radošās darbnīcas. Turpat varēja tikties ar Atkritumu Haizivs medniekiem – uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāvjiem un dabas draugu Ezi Jostiņu, kuri informēja klātesošos par Atkritumu Haizivs medību sasniegumiem Latvijas piekrastē, kur ekspedīcijas Mana jūra gājēji katru dienu veica jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu.

Par pasākuma galveno aktivitāti uzskatāma vides mākslas objekta “Acs” būvniecība no tukšām plastmasas pudelēm, kuras tīras un gatavas radošajām aktivitātēm dāvināja atkritumu apsaimniekotājs ZAAO. Vides objekts ir kā simbols teicienam “kā gruzis acī” un norāda uz mūsu ikdienišķo, paviršo attieksmi pret atkritumiem. Vides mākslas objekta projektu izstrādājusi, kā arī pašu tā tapšanas procesu vadīja māksliniece Alise Brante.

Plkst. 22.00 norisinājās bezmaksas ambientās mūzikas koncerts Piekraste. Ambient. Koncerts tika veidots no video materiāliem un jūras skaņām, ko ekspedīcijā Mana jūra šogad apkopojuši tās dalībnieki.

Vides izglītības fonda rīkotā kampaņa Mana jūra ar „Zaļā josta” atbalstu notiek no 8. jūlija līdz 8. augustam ar mērķi ir popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām – tādu, kas iedvesmo būt atbildīgiem par mūsu visu Baltijas jūru. Kampaņas ietvaros notiek ekspedīcija gar visu Latvijas piekrasti, kurai var pievienoties ikkatrs interesents, kā arī tika piedāvāta iespēja apmeklēt Zaļās nodarbības Latvijas piekrastē vai kādu no kampaņas ietvaros notiekošajiem pasākumiem vai koncertiem.

Plašāka informācija par kampaņu Mana jūra:

Ilze Liepa,

Atkritumu Haizivs mednieka uzņēmuma „Zaļā josta” pārstāve

Tālr.: 27099097, e-pasts: ilze.liepa@zalajosta.lv