Jaunumi 2018 /

Ar lekciju un vides izglītības spēlēm Gulbenē aizvadīts konkursa “Dzīvo zaļi” noslēguma pasākums

Atpakaļ

2018. gada 26. aprīlī Gulbenē, bērnu un jauniešu centrā “Bāze” norisinājās SIA “Pilsētvides serviss” organizētā radošā konkursa “Dzīvo zaļi” Gulbenes kārtas fināls, kura ietvaros tika sveikti konkursa uzvarētāji, kā arī visiem konkursa dalībniekiem bija iespēja iesaistīties “Zaļā josta” organizētās vides izglītības aktivitātēs.

Par konkursa uzvarētāju un galvenās balvas – 200 eiro vērtas ekskursijas – ieguvēju Gulbenē kļuva Sveķu internātpamatskolas “C grupas” komanda ar radošo darbu “Mācāmies skaitīt”. Simpātiju balvas ieguva Tirzas skolas 4.-7. klašu komanda par darbu “Izmanto otrreiz – ietaupi!” un  Sveķu internātpamatskolas 7. klases komanda par darbu “Skaņu rīki”.

Šī gada martā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Pilsētvides serviss” tika izsludinājis vides izglītības konkursu “Dzīvo zaļi”, kurā bija aicināti piedalīties Alūksnes un Gulbenes skolu audzēkņi. Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu, skolotāju un pastarpināti arī skolēnu vecāku teorētiskās un praktiskās zināšanas par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu dabas saudzēšanas nolūkos. Abos novados konkursam tika iesūtīti vairāki radošie darbi, kuri liecina par skolēnu interesi un ievērojamām zināšanām par atkritumu šķirošanas nozīmi un videi draudzīgu saimniekošanu kopumā, kā arī par iespējām šķirot atkritumus un samazināt to daudzumu mājas apstākļos.

Noslēguma pasākumu diezgan kuplā skaitā apmeklēja vietējo novada skolu audzēkņi. Pasākuma laikā klātesošajiem bija iespēja apmeklēt “Zaļā josta” speciālistu vadīto saistošo lekciju par atkritumu šķirošanas nozīmi, piedalīties interaktīvās spēlēs ar vides aizsardzības tematiku un apskatīt konkursam iesūtīto radošo darbu izstādi. SIA “Pilsētvides serviss” nodrošināja arī pārskatāmu informāciju par Gulbenes novada pieejamo atkritumu šķirošanas infrastruktūru – šķiroto atkritumu konteineru atrašanās vietām un šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu adresēm, kā arī skaidroja, ko drīkst un ko nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteineros.

“Konkursa dalībnieki ir paveikuši lielu darbu – konkursam iesūtītajos darbos ir vērojami ne vien risinājumi videi draudzīgai saimniekošanai un otrreizēji pārstrādājamo materiālu izmantošanai ikdienā, bet arī padziļinātā analīze par to, kā tad pareizi ir jāveic atkritumu šķirošana, kādas lietas var tapt no pārstrādājamiem materiāliem, un kādās jomās līdz ar to var samazināt atkritumu daudzumu. Šī bija uzņēmuma pirmā pieredze vides izglītības pasākumu organizēšanā, bet metode pierādīja savu efektivitāti. Noteikti turpināsim organizēt līdzīgas vides izglītības aktivitātes arī turpmāk,” par konkursa rezultātiem stāsta SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

“Ar sabiedrības vides izglītības aktivitātēm “Zaļā josta” nodarbojas jau vairāk nekā 15 gadus, un šo gadu garumā esam secinājuši, ka vislabāk rūpes par vidi iespējams bērniem iemācīt neformālā veidā – caur radošām nodarbēm, aktivitātēm, spēlēm un konkursiem,” skaidro SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa, uzsverot, ka dalība konkursā “Dzīvo zaļi” mudinās tā dalībniekus ne tikai vairāk izzināt un izprast atkritumu apsaimniekošanas procesu, bet arī rast citus veidus, kā savu ikdienu padarīt videi draudzīgāku.