Jaunumi 2015 /

Ar lielu Vivus.lv MTB maratona dalībnieku un mazāko braucēju interesi uzsākas “Zaļā Josta” sezona maratonā.

Atpakaļ

Pagājušo svētdien, 19. aprīlī, Ventspilī norisinājās pirmais Vivus.lv MTB maratona posms, kurā dubultuzvaru guva “ZZK Cēsis” braucēji Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, aiz sevis atstājot Latvijas čempionu šosejas riteņbraukšanā Andri Vosekalnu un biatlonistu Raivi Zīmeli, kā arī daudz citus spēcīgākos Latvijas kalnu riteņbraucējus. Maratons tika aizvadīts ne tikai īsti sportiskā manierē, bet arī ar lielu vides izglītības pienesumu.

“Zaļā Josta” jau otro sezonu lieliski papildina maratonu, iesaistoties ne tikai ar sarūpētām aktivitātēm līdzjutējiem, bet arī ar Eža Jostiņa piedalīšanos. Jau par tradīciju kļuvusi iesildīšanās pirms bērnu sacensībām, ko vada Jostiņš. Arī šogad bērnu atsaucība ir liela, visi mazie censoņi ar prieku izpilda Jostiņa piedāvātos vingrinājumus, lai veiksmīgāk sagatavotos saviem startiem. Ar to vien bērnu sadarbība ar Ezīti nebeidzas – Jostiņš palīdz skaitīt atlikušās sekundes līdz startam, kā arī uzmundrina katru mazo sportistu pirms starta un pēc finiša, tādējādi motivējot bērnus braukt labāk un ātrāk.

Otra aktivitāte, ko Ventspilī piedāvāja “Zaļā Josta”, ir vides izglītības spēle, kura piesaistīja ļoti lielu bērnu un viņu vecāku uzmanību. Galvenais uzdevums bija pareizi sašķirot atkritumus, par ko galvu lauzīja ne tikai mazie, bet arī viņu vecāki. Ikkatrs, kurš spēlēja aizraujošo spēli, iemācījās ko jaunu un balvā ieguva informatīvus materiālus par atkritumu šķirošanu, lai uz nākamajām sacensībām būtu vieglāk sagatavoties šķirošanas spēlei, kā arī lai iemācītos rūpēties par apkārtējo vidi un cienīt dabu, ekonomējot ūdeni, elektrību un nepiesārņojot to, aiz sevis to atstājot vēl labāku.

Turpinot iesākto un papildinot savu pienesumu vides izglītībā, “Zaļā Josta” sadarbosies ar Vivus.lv MTB maratonu arī pārējos maratona posmos:

2. posms 24.05. Tukums

3. posms 07.06. Baldone

4. posms 28.06. Talsi

5. posms 12.07. Smiltene

6. posms 09.08. Cēsis

7. posms 12.09. Ape