Jaunumi 2019 /

Ar radošām darbnīcām un lekcijām aizvadīts Nekā Lieka – zero waste mini fests Spīķeros

Atpakaļ

2019. gada 9. jūlijā Spīķeru pagalmā Rīgā norisinājās uz bezatkritumu dzīvesveidu orientēts pasākums – zero waste mini fests “Nekā lieka”. Pasākuma laikā norisinājās dažādas uz atkritumu apjoma samazināšanu vērstas aktivitātes, radošās darbnīcas, lekcijas, videi draudzīgu mājlietu, apģērbu un gardumu tirdziņš. Pasākuma laikā “Zaļā josta” vērsa apmeklētāju uzmanību pareizai rīcībai ar atkritumiem, izglītoja par atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem.

Mini festa laikā darbojās “Zaļā josta” vides izglītības spēles lieliem un maziem. Ar spēļu starpniecību neformālā veidā iedzīvotāji varēja iemācīties pareizi šķirot atkritumus, uzzināt dažādus faktus par pareizu un nepareizu rīcību ar atkritumiem, kā arī uzzināt dažādu atkritumu veidu sadalīšanās ilgumu vidē.

“Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa vadīja lekciju “Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi”. Lekcijā tika skaidroti pareizi atkritumu šķirošanas pamatprincipi, kas ir un kas nav derīgs pārstrādei, kā arī demonstrēti izglītojoši video materiāli par atkritumu apsaimniekošanu Latvijā. Savā zero waste pieredzē dalījās arī Madara Bundzeniece no beziepakojuma veikala TURZA, zīmola ZĪLE dibinātāja Agnese Zīle. Par vegānisko dzīvesveidu stāstīja Elizabete Marta Mašēna, savukārt Rūdolfs Skuja iepazīstināja ar plastmasas pārstrādes iespējām un zīmolu  Precious Plastic Latvia.

Tirdziņā rosījās TURZA, ZĪLE, Wrap it Latvia, MamiraBelle lv, Brīvbode, Monk Island, Zemes Draugs.