Jaunumi 2013 /

Ar SIA “Zaļā josta” atbalstu norisinājās RTU sacensības “Skrējiens pēc vēja”

Atpakaļ

2013. gada 4. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē norisinājās inženieriskās orientēšanās un konstruēšanas sacensības “Skrējiens pēc vēja”. Lai gan pasākums tika rīkots pirmo reizi, studenti par to izrādīja diezgan lielu interesi un sacensībām pieteicās 10 komandas.

Sacensību pirmajā daļā, komandām bija jāiegūst vēja ģeneratora konstruēšanai nepieciešamās detaļas, orientējoties pa fakultāti pilnīgā tumsā un pielietojot atjautību un studiju gaitā iegūtās zināšanas iepriekš sagatavotajos kontrolpunktos, kā shēmas salikšanā, SIA „Zaļā josta” nodrošinātajā atkritumu šķirošanas uzdevumā, energoefektivitātes aprēķināšanā, testa veikšanā u.c.

Savukārt pasākuma galvenajā daļā komandu uzdevums bija no iegūtajām detaļām uzkonstruēt visefektīvāko vēja ģeneratoru. Konstruēšanas daļā komandas uzdevumam piegāja radoši un kā īsti inženieri. Katra komanda centās veidot ģeneratoru tā, lai tieši viņu veikums būtu visefektīvākais. Vēja ģeneratoru efektivitāte tika noteikta, mērot ar voltmetru.

Sacensību uzvarētājs tika noteikts, kopvērtējumā apvienojot orientēšanās un konstruēšanas rezultātus. Kopvērtējumā tika apbalvotas trīs kopvērtējuma līderu komandas un divas papildnominācijas.

Nominācijā “labākā komanda trasē” sevi vislabāk parādīja komanda ” Paldies Tev, vēja māt!” savukārt, nomināciju “labākais inženieris” ieguva komanda “Ampēriņš”, kuri ģeneratora konstruēšanai piegāja pilnīgi citādākā veidā.

Izvērtējot kopvērtējuma rezultātus, komandu starpā norisinājās ļoti sīva cīņa un vietas brīžiem izšķīra viena punkta starpība. 3. Vietu ieguva komanda “Māris Auka”. Cīņa par pirmo vietu bija īpaši saspringta, un šoreiz uzvaras laurus plūca komanda “Gaisa grābšļi” kuri ieguva 1. vietu un galveno balvu – lidojumu ar deltaplānu, atstājot iedzinējos komandu “Vecie dinozauri”, kas ieguva 2. vietu.

Liels paldies pasākuma atbalstītājiem – Zaļā josta, ABB, LET, Žurnāls IR, Fortum Jelgava, Schneider electric!