Jaunumi 2011 /

Ar skaļu zibakciju ievadīta riepu vākšanas akcija NENOMET RIEPU!

Atpakaļ

Aizvadītajā svētdienā Biķernieku ielu Mežciemā pieskandināja „Zaļā josta”, kas kopā ar auto guru un raidījuma „Zebra” vadītāju Paulu Timrotu un dabas draugu ezīti Jostiņu aicināja ikvienu iesaistīties nolietotu riepu vākšanas akcijā. Pasākums norisinājās no pusdienlaika līdz pat trijiem dienā, piedāvājot apmeklētājiem iesaistīties diskusijās ar Paulu Timrotu, „Autofavorītu” un „Drošas braukšanas skolu” par riepām, auto un auto braukšanu – gan, kā to darīt zaļi, gan, kā šo procesu padarīt draudzīgu videi. Pasākuma apmeklētājus iekustināja ezīša Jostiņa sarūpētās spēles un atrakcijas ar riepām, kā arī sporta kluba „Veselības Fabrika” treneru vadītās aerobikas nodarbības.

Akcija NENOMET RIEPU! tika atklāta ar zibakciju, kurā iesaistījās ne tikai tuvējā apkārtnē dzīvojošās ģimenes, bet arī īpaši aktīvisti no visas Rīgas. Lieli un arī mazi pēc akcijas galvenā patrona Paula Timrota pirmās svilpes signāla ezīša Jostiņa pavadībā devās gājienā pa Biķernieku ielu, nesot, veļot un ripinot līdzi paņemtās nolietotās riepas cauri „Sky” veikalam līdz „DOMO” veikala stāvlaukumam, kur norisinājās pasākums. Zibakcijas dalībnieki ar skaļiem saucieniem, karodziņu māšanu un vienkārši ar savu košo izskatu pievērsa daudzu garāmgājēju un autobraucēju uzmanību, un, saņemot priecīgu pretim māšanu un atbalsta saucienus, saprata, ka akcijas ziņa ir sasniegusi dzirdīgas ausis un iedzīvotāji atbalsta aicinājumu nenomest riepas dabā, bet gan nodot tās pārstrādei.

Zibakcijas laikā savāktās riepas akcijas dalībnieki nogādāja pie veikala „DOMO”, kraujot lielum lielā kaudzē, kur visas turpmākās nedēļas garumā norisinās nolietotu riepu bezmaksas pieņemšana. Pēc zibakcijas dalībnieki tika aicināti sasildīties, baudot gardu tēju, ko sarūpēja pasākuma atbalstītājs „Autofavorīts”. Atvilkuši elpu pēc garā un skaļā ceļa, pasākuma dalībnieki uzkavējās pārējā pasākumā, kas izvērtās īpaši interesants autobraucējiem un cilvēkiem, kam patīk viss par un ap auto.

Pasākuma otrajā daļā Pauls Timrots kopā ar „Autofavorīts” tirdzniecības direktoru Arturu Tervitu stāstīja par riepu maiņu, pareizu riepu kopšanu un izvēli, kā arī kopā ar „Drošas braukšanas skolas” apmācību direktoru Andri Pļavenieku pārrunāja drošas, ekonomiskas un ekoloģiskas auto un velo braukšanas priekšnosacījumus. Lai atbildētu uz jautājumu, kas nodarbina daudzus – kas notiek ar visām pārstrādei savāktajām riepām -, vārds tika dots „EKO Osta” pārstāvim Ivaram Briedim, kas skaidroja, kā norisinās riepu pārstāde un cik daudz mums ikdienā apkārt esošu lietu var un ne tikai var, bet arī reāli izgatavo no otrreizēji pārstrādātām riepām.

Patīkamu siltumu un enerģiju pasākumā ienesa „Veselības Fabrikas” treneres Marta un Agnese, kas visus pasākuma apmeklētājus iekustināja kopīgā aerobikas treniņā, skaidrojot, ka vienīgās riepas, ko šodien drīkst nomest, ir tās, kas ir uz vēdera. Turpinot pasākumu dinamiskā ritmā, ezītis Jostiņš rīkoja vairākas sacensības un stafetes ar riepām. Pasākuma apmeklētāji sacentās augstākā riepu torņa būvē, kur līderi ar 14 riepu augstu torni izrādījās puiši, kam bija jau izstrādāta sava torņa celtniecības taktika. Īpaši jautra un azartiska bija Jostiņa izstrādāt riepu stafete, kuras spēlētājiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi, kā arī pasākuma noslēdzošā spēle, kuras spēlētājiem bija ar bumbas palīdzību jācenšas apgāzt pēc iespējas vairāk brīvi stāvošu riepu. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik vienkārši, kā varētu domāt.

Aizvadītais pasākums skaļi atklāja nedēļu garu riepu vākšanas akciju, kuras laikā 8 vietās iedzīvotāji ir aicināti nodot nolietotās riepas pārstrādei, turklāt pavisam bez maksas. Par to, ka riepu nodošana ir aktuāla un iedzīvotājiem svarīga, secinājām jau pasākuma norises dienā, kad vairāki tuvējo māju iedzīvotāji pārstrādei atveda nesen mainītās nolietotās riepas. Īpaši izcēlās kāds kungs, kas pasākuma laikā trīsreiz veda pilnu bagāžnieku ar riepām – gan savas riepas, kas jau labu laiku mētājušās garāžā un tiki lieki aizņēmušas vietu, gan arī no tuvākās ceļmalas paceltās riepas, kas jau bija apaugušas ar zāli un sūnām. Aicinājumam nodot riepas pievienojās arī tuvākās apkārtnes jaunieši un bērni, kas zināja, kur tuvumā dabā izmestas riepas, un pasākuma ietvaros pacēla un atripināja arī tās. Prieks par paveikto, cilvēku labo gribu un atsaucību.

„Zaļā josta” atgādina, ka ar pasākumu riepu nodošana tikai sākas – riepas gaidīsim līdz 27. novembrim!

Pasākuma video