Jaunumi 2019 /

Ar skolēnu palīdzību pārstrādei nodotas vairāk nekā 939 tonnas makulatūras

Atpakaļ

2018./2019. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 92 720 bērniem un jauniešiem no 388 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāca un uz pārstrādi nogādāja 939,545 tonnas makulatūras.  Konkurss ik gadu veicina atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidi Latvijā, ar bērnu palīdzību ne tikai uzlabojot otrreizējo izejvielu nogādi atkārtotā apritē, bet arī aktualizējot atkritumu šķirošanas nepieciešamību sabiedrībā.

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu: 

Pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:

1.vieta – Brenguļu sākumskola – 351,62 kg uz vienu audzēkni
2.vieta – A. Spāģa Dunalkas pamatskola – 168 kg uz vienu audzēkni
3.vieta – Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas – 112,50 kg uz vienu audzēkni

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Ludzas pilsētas ģimnāzija – 47 t 900 kg
2.vieta – Brenguļu sākumskola – 17 t 581 kg
3.vieta – Ķekavas vidusskola – 16 t 713 kg

Desmit aktīvākie audzēkņi – individuālie makulatūras vācēji :

  1. Undīne Una Adlere (Brenguļu sākumskola) 12360 kg
  2. Vitālijs Soldatenko (Ventspils 2. vidusskola) 8000kg
  3.  Ričards Greidiņš (Svētes pamatskola) 6530 kg
  4. Elīza Līberga (Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde “Varavīksne”) 6300 kg
  5. Kristers Miškāns (Ludzas pilsētas ģimnāzija) 6051,97 kg
  6.  Marta Laimane (Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas ) 4000.00kg
  7. Emīls Rudzītis (Variešu sākumskola) 3100.00kg
  8. Anete Zeimuļa- Priževoite (Pērses sākumskola) 2800 kg
  9. Valters Riekstiņš (Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde ,,Bitīte”) 2700kg
  10. Jānis Vēliks (Kalupes pamatskola) 2200kg

Konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems lieliskas balvas no konkursa organizatoriem un atbalstītājiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē varēs apmeklēt aizraujošas vides izziņas ekskursijas no AS “Latvijas valsts meži”. Savukārt pirmās vietas ieguvēji pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē varēs veselu dienu pavadīt izklaižu parkā “Avārijas brigāde”. Par 2. vietas ieguvēju balvu rūpēsies “Pilsētvides serviss”, sagādājot lielisku dāvanu 400 eur vērtībā. 3. vietas ieguvēji saņems 300 eur vērtu dāvanu no “Zaļā josta”. Čaklākos individuālos makulatūras vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru. 

Organizatori izsaka īpašu pateicību gan mācību iestāžu darbiniekiem, kas aktīvi ik gadu izglīto bērnus atkritumu šķirošanā un iesaista vides izglītības projektos, gan arī konkursu dalībnieku ģimenēm, kas atbalsta bērnu centienus pavadīt vidi tīrāku un motivēt aizvien plašāku sabiedrības daļu iesaistīties atkaitumu šķirošanā.
Visi kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki laipni aicināti uz lielajiem “Zaļās jostas” Vides svētkiem, kas šogad tiek rīkoti “Latvijas valsts mežu” dabas parkā Tērvetē, Kurbada zemē “Latvijas Meža dienu 2019” ietvaros. Pasākuma mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu. Svētkos uzstāsies Latvijā iemīļoti mākslinieki, norisināsies konkursa laureātu sveikšana, kā arī darbosies virkne bezmaksas radošo darbnīcu, vides izglītības spēļu un izziņu laboratoriju. Plašāka informācija par “Zaļās jostas” Vides svētkiem šeit.