Jaunumi 2018 /

Ar skolēnu palīdzību “Zaļā josta” piešķir otru elpu 1049 tonnām makulatūras

Atpakaļ

2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, piedaloties 91 352 bērniem un jauniešiem no 379 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāca un uz pārstrādi nogādāja 1049,307 tonnas makulatūras.  “Zaļā josta” apvieno Latvijas izglītības iestāžu audzēkņu pūles nevajadzīgu papīru atgriešanā atkārtotā apritē jau 14. gadu, sekmējot resursu taupību, iedzīvotāju iesaisti atkritumu šķirošanā un izpratni par tās nozīmi, kā arī papīra atkritumu pārstrādi pašmājās.

Īpašu aktivitāti makulatūras vākšanā izrādīja Rīgas pilsētas un novada mācību iestādes. Piedaloties 41 837 bērniem un jauniešiem, no Rīgas un Rīgas novada mācību iestādēm izvesta pārstrādei 330 t un 893 kg makulatūras. Lieliski sasniegumi Ventspils pilsētas un novada skolām – piedaloties 4 867 bērniem, savāktas 74 t un 398 kg makulatūras. Trešajā vietā savāktās makulatūras apjoma ziņā Vislatvijas mērogā ierindojas Jelgavas pilsētas un novada mācību iestādes, kuru audzēkņi savākuši 57 t un 146 kg makulatūras.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu:

Pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:

1.vieta – Staiceles vidusskolas Pirmsskolas grupas – 10 t 100 kg (daudzums uz audzēkni 315,625 kg)

2.vieta – Pāvilostas Sv.Pētera un Pāvila ev. lut. draudzes svētdienas skola – 5 t 34 kg (daudzums uz audzēkni 228,818 kg)

3.vieta – Brenguļu sākumskola – 11 t 140,5 kg (daudzums uz audzēkni 222,81 kg)

 

Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Ādažu vidusskola – 19 t 956 kg

2.vieta – Rīgas 45. vidusskola – 19 t 442 kg

3.vieta – Ķekavas vidusskola – 19 t 212 kg

 

Desmit aktīvākie audzēkņi – individuālie makulatūras vācēji :

1. Undīne Una Adlere / Brenguļu sākumskola – 9 tonnas

2. Marta Leimane / Staiceles vidusskolas Pirmsskolas grupas – 6 t 500 kg

3. Līva Zamarīte / Pāvilostas Sv.Pētera un Pāvila ev.lut. draudzes svētdienas skola – 5 t 34 kg

4. Roberts Alksnis / Sikšņu pamatskola – 4 t 980 kg

5. Ričards Greidiņš / Svētes pamatskola – 4 t 264 kg

6. Valters Riekstiņš / Bebru pagasta PII “Bitīte” – 4 tonnas

7. Kristians Vaivads / Preiļu 1. pamatskola – 3 t 588,4 kg

8. Robijs Kažociņš / Pērses sākumskola – 3 t 517 kg

9. Matīss un Zete Lisovski / Ķekavas vidusskola – 3 t 443 kg

10. Marta Zeiburliņa  / Virga pamatskola – 3t 420 kg

 

Uzzini, kā konkursā veicās Latvijas novadu skolām!

Kurzeme

Zemgale

Rīga un Pierīga

Vidzeme

Latgale

Konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems lieliskas balvas no konkursa organizatoriem un atbalstītājiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē varēs apmeklēt aizraujošas vides izziņas ekskursijas no AS “Latvijas valsts meži”. Savukārt pirmās vietas ieguvēji pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē varēs veselu dienu pavadīt izklaižu parkā “Avārijas brigāde”. Par 2. un 3. vietas ieguvēju balvām rūpēsies “Pilsētvides serviss”. Čaklākos makulatūras vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru. Konkursa organizatori izsaka lielu pateicību ikvienam makulatūras vācējam un viņu ģimenes locekļiem, kas sniedza nozīmīgu ieguldījumu nevajadzīgu papīru un kartonu nonākšanā atkārtotā pārstrādē. Kopīgiem spēkiem ir izdevies ne tikai piešķirt resursiem jaunu dzīvi, bet arī ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu kā arī saglabāt ievērojamas meža platības visā pasaulē.

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz konkursa lielajiem noslēguma svētkiem – ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM “Tīrai Latvijai!”, kas norisināsies š.g. 25. maijā Tērvetē, “Latvijas valsts mežu” dabas parka jaunatklātajā Kurbada zemē. Pasākuma mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu. Svētkos uzstāsies Latvijā iemīļoti mākslinieki, norisināsies konkursa laureātu sveikšana, kā arī darbosies virkne bezmaksas radošo darbnīcu, vides izglītības spēļu un izziņu laboratoriju.