Jaunumi 2017 /

Ar vērienīgām vides izziņas darbnīcām, koncertu un tūkstošiem zaļi domājošu apmeklētāju aizvadīts vides festivāls “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

Šodien, 26. maijā, Tērvetē aizvadīts vides un veselīgas atpūtas festivāls “Tīrai Latvijai!”. Festivālā, piedaloties Latvijā iemīļotiem mūziķiem un videi draudzīgām organizācijām, apbalvoti “Zaļā josta” rīkoto otrreizējo izejvielu vākšanas konkursu laureāti, kas mācību gada garumā savākuši un pārstrādei nogādājuši 34,4 tonnas izlietotu bateriju un 1228,2 tonnas makulatūras. Visas dienas garumā darbojās vairāk nekā 30 radošo darbnīcu, spēļu un ekoloģisko pašmāju produktu paraugdemonstrāciju, vēršot apmeklētāju uzmanību videi draudzīgam dzīvesveidam, atkritumu šķirošanai un dabas resursu taupīšanai.

Festivālu “Tīrai Latvijai!” apmeklēja vairāk nekā 5000 apmeklētāju, galvenokārt Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi, pedagogi un viņu vecāki, kas aizvadītajā mācību gadā aktīvi iesaistījās “Zaļā josta” rīkotajos otrreizējo izejvielu vākšanas konkursos, nododot pārstrādei makulatūru un izlietotās baterijas. Festivālā apbalvojumus saņēma Ķekavas vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola un Ādažu vidusskola par īpašiem nopelniem makulatūras vākšanā. Savukārt par čaklākajiem makulatūras vācējiem valstī atzīti Pāvilostas Sv. Pētera un Pāvila ev. Luteriskās draudzes Svētdienskolas, Brenguļu sākumskolas un Saldus pagasta PII “Graudiņš” audzēkņi. Izlietoto bateriju vākšanas disciplīnā godalgas saņēma Rīgas Jāņa Poruka vidusskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola un Ādažu vidusskola. Īpašas godalgas Sikšņu pamatskolas, Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas un Tilžas vidusskolas Pirmsskolas izglītības grupas audzēkņiem, kas spējuši savākt visvairāk izlietotu bateriju valstī, rēķinot uz vienu mācību iestādes audzēkni. Konkursu laureāti apbalvoti ar naudas balvām un aizraujošām vides izziņas ekskursijām.

Festivāls “Tīrai Latvijai!” ik gadu pulcē tūkstošiem zaļi domājošu cilvēku no visas Latvijas, lai pateiktos visiem, kas ikdienā rūpējas par tīru un sakoptu vidi, šķiro atkritumus un iesaista videi draudzīgā dzīvesveidā arī tuviniekus. Tāpēc festivāla diena ir kā īpaši svētki ikvienam, kas uzskata sevi par dabas draugu. Paralēli konkursu godalgoto vietu ieguvēju sveikšanai, pasākuma laikā ikvienam apmeklētājam bija iespēja iesaistīties virknē bezmaksas daudzveidīgu dabas izpētei, resursu taupīšanai, vides vērtību apzināšanai un saudzēšanai veltītu aktivitāšu. Festivāla apmeklētāji darbojās dažādās vides laboratorijās, spēlēja vides izglītības spēles atkritumu šķirošanas zaļajā stūrītī, pētīja dabas daudzveidību, iesaistījās lauksaimniecības tēmai veltītajās aktivitātēs un izmēģināja dažādas citas uz dabas resursu taupīšanu un atkārtotu izmantošanu balstītas radošās darbnīcas un konkursus lieliem un maziem.

Par festivāla muzikālo programmu rūpējās Lauris Reiniks un Elza Rozentāle, kā arī īpašus vides tematikai veltītus deju priekšnesumus bija iestudējuši skolēni no Lejasstrazdu sākumskolas, Kuldīgas centra vidusskolas un Alsungas vidusskolas.

Līdztekus daudzajām festivāla aktivitātēm paralēli norisinājās ikgadējais lauksaimniecības pasākums “Traktordiena 2017 – viedā lauksaimniecība praksē”, kas priecēja apmeklētājus ar bagātīgu lauksaimniecības tehnikas izstādi, sacensībām un paraugdemonstrējumiem.