Jaunumi 2011 /

Ar vides spēlēm un radošajām darbnīcām „Zaļā josta” aizvadījusi 39. Pasaules vides dienas gadskārtu

Atpakaļ

Pagājušajā svētdienā, 5. jūnijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā norisinājies viens no lielākajiem Pasaules vides dienas pasākumiem Latvijā. Pasākumu rīkoja „Zaļā josta”, aicinot Zooloģiskā dārza apmeklētājus pievērst uzmanību vienkāršiem veidiem, kā mazināt mūsu ietekmi uz vidi un dzīvot videi draudzīgāk. Ar konkursu un radošu aktivitāšu palīdzību SIA „Zaļā josta” pārstāvji mācīja apmeklētājus pareizi šķirot atkritumus, atpazīt EKO marķējumus uz preču iepakojuma un sniedza idejas videi draudzīgam dzīvesveidam, taupot resursus.

Lielāko apmeklētāju interesi un atsaucību izraisīja SIA „Zaļā josta” spēle, kuras dalībnieku starpā tika noteikts ātrākais, veiklākais un precīzākais atkritumu šķirotājs. Spēles dalībnieki sacentās savā starpā, ar polsterētiem cimdiem šķirojot atkritumus – plastmasas pudeles, avīzes, žurnālus un kartona kastītes, stikla burciņas, kā arī izlietotas baterijas, pēc iespējas ātrāk un trāpīgāk cenšoties tās sašķirot attiecīgajos dalītās vākšanas konteineros. Spēles gaitā nepārspētu rezultātu uzrādīja Maksims no Rīgas, kas visus atkritumus sašķirojis vienā minūtē un četrdesmit trijās sekundēs.

Patīkamu pārsteigumu un neaizmirstamu pirmo pieredzi radošajās darbnīcās guva mazākie Zooloģiskā dārza apmeklētāji, kas inovāciju centra „Ideja” un biedrības „Radošās inovācijas centrs” mākslinieku pavadībā apguva dekupāžas un aplikācijas mākslu, no otrreizējiem resursiem – krāsaino papīru atgriezumiem, raibām salvetēm un citām ikdienā vairs nevajadzīgām lietām – pagatavojot rotaļu dzīvnieciņus un dekorējot ziloņa figūru, tādējādi mācoties novecojušām lietām piešķir jaunu elpu. Tikmēr bērnu vecāki guva ieskatu dekupāžas mākslas plašajā pielietojumā, izmēģinot šo vienkāršo un dekoratīvo tehnoloģiju pašu spēkiem.

Kā secināja SIA „Zaļā josta” pārstāvji, EKO marķējumi, kas tiek plaši lietoti uz preču iepakojuma, lai apliecinātu produktu ekoloģisko sastāvu, izcelsmi, iepakojuma ietekmi uz vidi vai produkta ražošanu atbilstoši vides prasībām, daudzus mulsina un cilvēki neizprot to nozīmi. Tādēļ „Zaļā josta” Pasaules vides dienas ietvaros aicināja iedzīvotājus pārbaudīt savas zināšanas EKO marķējumu atpazīšanā un skaidroja to nozīmi.

Pasākumu organizēja: SIA „Zaļā josta”

Paldies atbalstītājiem: Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, inovāciju izglītības centrs „Ideja”, biedrība „Radošās iniciatīvas centrs”