Jaunumi 2016 /

Ar “Zaļā josta” atbalstu sākas Jauno biologu skolas 2016./2017. māc. gada sezona

Atpakaļ

Dabas zinībās un izpratnē par vidi un ekoloģiju sakņojas ikvienas profesijas darbība. Tāpēc “Zaļā josta” aktīvi iesaistījusies Jauno biologu skolas darbībā, veicinot jauniešu interesi par dabu un atbalstot entuziastiskākos dabas mīļus turpmākā bioloģijas zinātņu apguvē, kļūstot par Jauno biologu skolas 2016./2017. mācību gada patronu.

Jauno biologu skola (JBS) ir izglītojošs pasākums, kas mājo Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē (Rīgā, Jelgavas ielā 1) un gaida ikvienu 9.-12. klašu skolēnu, lai uzlabotu viņa personīgās attiecības ar bioloģiju. Piecas līdz septiņas sestdienas mācību gadā skolēniem ir iespēja iepazīties ar dažādiem bioloģijas virzieniem tematiskajās kārtās, kas katra slēpjas aiz sava krāsu koda: dzeltenā – zooloģija un dzīvnieku ekoloģija, baltā – mikrobioloģija un molekulārā bioloģija, sarkanā – cilvēka un dzīvnieku anatomija un fizioloģija, zilā – hidrobioloģija, zaļā – botānika un ekoloģija.

JBS mācīšanās balstās uz trīs vaļiem – lekcijas, kurā par savu pētījumu un darbošanās lauciņu stāsta pieredzējuši biologi, praktiskās darbošanās laboratorijās, āra nodarbībās vai darbnīcās un jautājumiem par dažādām tēmām, pārbaudot skolēnu erudīciju. Pasākuma mērķis ir dot iespēju skolēniem paplašināt savas bioloģijas zināšanas saistošā veidā ārpus skolas, kā arī iepazīstinat ar iespējām to studēt pēc vidusskolas beigšanas. Tā kā pasākuma organizēšanā galvenokārt iesaistās studenti, šī ir arī lieliska iespēja aprunāties un uzzināt visu sev interesējošo no pašiem topošajiem biologiem. Erudītākie skolēni katrā kārtā saņem arī atbalstītāju balvas. Turklāt kopvērtējuma pirmo trīs vietu ieguvēji 12. klašu grupā iegūst budžeta vietu Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē.

Šajā mācību gadā paredzētas 6 kārtas:

Dzeltenā zooloģijas kārta – 22. oktobrī;

Baltā mikrobioloģijas kārta – 3. decembrī;

Sarkanā anatomijas un fizioloģijas kārta – 11. februārī;

Zilā hidrobioloģijas kārta – 25. martā;

Zaļā botānikas kārta – 6. maijā.

Papildus no 17. decembra līdz 21. janvārim norisināsies neklātienes kārta, kurā skolēniem būs jāizpilda mājasdarba uzdevumi. Kārtas norisinās LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, izņemot noslēguma Zaļo kārtu, kas šogad notiks Nacionālajā Botāniskajā dārzā, Salaspilī.

Reģistrēties sezonai un kārtējai kārtai iespējams JBS mājaslapā jbs.lu.lv. Visus interesējošos jautājumus var uzdot kneiburga@gmail.com, 28783219.

 

Jauno biologu skolas patrons: “Zaļā josta”

Atbalstītāji: Dobeles dzirnavnieks, Motocilla, Latvijas Valsts meži, Z/S Jāņkalni, Tamio, Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvalde, Bior, Kunturi, Bioefekts, Brain games, Purpurs, Eiropas Savienības māja, Latvijas ornitoloģijas biedrība, Biosan, Jāņa sēta.