Jaunumi 2022 /

Atbildes un precizējumi uz Pretendentu uzdotajiem jautājumiem

Atpakaļ

1.jautājums:

Mūsdienas, kad cilvēki smēķē ne tikai rūpnieciski ražotās cigaretes, bet ir arī daudz alternatīvu smēķēšanas veidu, vēlējos precizēt, kas šajā pētījumā tiks definēts kā smēķētājs? Vai tikai tas, kurš smēķē klasiskās cigaretes, vai arī elektroniskās? Kāds ir smēķēšanas daudzums/ biežums?

1.Atbilde/Precizējums.

Šī projekta mērķis ir ieviest  2022.gada 13.decembrī MK apstiprinātos noteikumus “Noteikumi par ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas izveidi un piemērošanu plastmasu saturošiem izstrādājumiem”, un tajos ir noteiktas produktu grupas, kuras skar šie noteikumi.

SIA “Zaļā josta” sociālajā pētījumā vēlas aptvert smēķētāju grupu, kas pamatā lieto  tabakas izstrādājumus ar filtriem, un filtrus, kas paredzēti lietošanai kopā ar tabakas izstrādājumiem (turpmāk – tabakas izstrādājumi ar filtriem), un to atkritumiem.

Tā kā mūsu mērķis nākotnē kopā ar pašvaldībām panākt izsmēķu, kas rodas no šiem izstrādājumiem piesārņojuma samazinājumu, mūsu mērķa grupa šajā pētījumā būtu smēķētāji, kas izmanto augstāk minēto MK noteikumu tvērumā minētos tabakas izstrādājumus.