Jaunumi 2013 /

Atkritumu Haizivs medības Ventspilī

Atpakaļ

Šomēnes, kampaņas Mana jūra ietvaros, visā Latvijas piekrastē norisinās bīstamā briesmoņa – Atkritumu Haizivs medības. Par spīti pieņēmumam, ka Latvijas pludmale ir nemājīga haizivīm, kampaņas rīkotāji un “Zaļā josta” brīdina, ka pastāv pavisam reāls drauds, ka tieši šis nezvērs var sabojāt atpūtu pludmalē. Atkritumu Haizivi barojam mēs paši, izmetot atkritumus tiem nepiemērotās vietās, dabā vai pat pilsētvidē, kur tie pa kanalizācijas sistēmu var nonākt jūrā, un ne tikai sabojāt peldsezonas priekus, bet arī reāli apdraudēt jūras iemītniekus.

16. jūlijā kampaņas „Mana jūra” dalībnieki viesosies Ventspilī, aicinot arī ventspilniekus kaut uz vienu dienu pievienoties gājienam un uzzināt vairāk gan par Ventspils piekrastes unikālajām vietām Zaļajās nodarbībās, gan apskatīt piekrasti, gan pabūt kopā ar ekspedīcijas grupu.

18. jūlijā, koncertu cikla “Mana jūra skan” ietvaros Ventspilī viesosies arī Rimants Ziedonis ar lasījumu no grāmatas “Jūras zemē Latvijā”, bet vakara otrajā daļā uzstāsies Ventspils mūzikas skolas audzēkņu ansamblis ar džeza koncertu. 

Tāpat koncertu cikla turpinājums paredzēts Ventspils novada Ovišu bākā, kur koncertā Klasika. Bākā. uzstāsies viens no Latvijas labākajiem čellistiem Ēriks Kiršfelds un vijolniece Liene Neija – Kalniņa. Visi koncerti notiek bez maksas.

“Mana jūra” kampaņas viesošanās Ventspilī norisinās pateicoties Ventspils pilsētas

domei, kuri arī pievienosies ekspedīcijai 18. jūlijā.

“Mana jūra” piedalās arī Jūras svētku programmā 13. jūlijā ar dažādām radošajām darbnīcām un foto izstādi “Mana jūra 2012”,  runājošo atkritumu urnu un stāstu par Atkritumu Haizivs medībām, kopā ar uzņēmumu „Zaļā josta”.