Ietaupi naudu, saglabājot dabas resursus bērniem!

Iesaistoties atkritumu šķirošanā, katrs no mums samazina personīgās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, vienlaikus nodrošinot tīru vidi un saglabātus dabas resursus nākamajām paaudzēm.


Aicinām šķirot atkritumus

“Zaļā josta” aicina iedzīvotājus pievienoties mums ekoloģiski-ekonomiskā dzīvesveidā. Tas nozīmē dzīvot, rūpējoties par dabu, savu veselību, nākamajām paaudzēm un sava maciņa biezumu. Turklāt tas ir pavisam vienkārši. Galvenā šo panākumu atslēga slēpjas pareizā rīcībā ar saviem atkritumiem – jau filozofiskā līmenī.

Veselība ir pati svarīgākā

Kas katram no mums ir pats svarīgākais, vērtīgākais un ko nevar nopirkt par naudu? Tā ir veselība, kas atkarīga no tā, cik sakārtotā un tīrā vidē mēs dzīvojam, cik tīrus un nepiesārņotus produktus lietojam uzturā, cik svaigu un nepiesārņotu gaisu elpojam. Arī dedzinot atkritumus tam nepiemērotās iekārtās, rodas ļoti indīgi dūmi un izgarojumi. Atkritumu radītais piesārņojums uzkrājas vidē – smagie metāli, ķīmiskie savienojumi utt. – un līdz ar lietus ūdeni uzsūcas augsnē, tuvumā augošos augos, ko lietojam uzturā, un dzeramajā ūdenī, līdz beidzot šīs vielas nonāk mūsu organismā, izraisot hroniskas slimības, dažādu orgānu mazspēju vai pat smagu saindēšanos. Atkritumu šķirošana un pareiza apsaimniekošana ievērojami uzlabo vides stāvokli un tiešā veidā uzlabo mūsu veselību ne tikai šobrīd, bet arī nākamajām paaudzēm.

Šķirosim kopā

Gandrīz visas pārējās vērtības dzīvē iespējams iegūt par naudu, tādēļ finanšu ietaupījums ir viens no būtiskākajiem argumentiem atkritumu šķirošanai mājās. Sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas un izvešanas tarifi valstī ik gadu tiek mērķtiecīgi palielināti. Savukārt šķirotos atkritumus savāc un izved pārstrādei bez maksas. Tādēļ, ja vēlaties ik mēnesi ietaupīt noteiktu naudas summu, šķirojiet atkritumus!