Jaunumi 2005 /

Atrasts mežā!

Atpakaļ

2005.gada 22.aprīlī un 16. maijā Pasaules Dabas Fonda (PDF) brīvprātīgie kopīgi ar SIA “Zaļā josta” Rīgas centrā, Stacijas laukumā un laukumā pie viesnīcas De Rome, uzstādīja skulptūras, kuras veidotas no atkritumiem, kas tika savākti talkās vienā no Rīgas mežiem.

Rīgā ir vairāk par 400 vietām, kurās rīdzinieki nelegāli atstāj savus atkritumus. Atnesot no meža pilsētniekiem viņu izmestos atkritumus, PDF un SIA “Zaļā josta” vēlējās pievērst sabiedrības uzmanību nepiemērotās vietās atstātajiem atkritumiem un izlietotajam iepakojumam, kas var būt bīstams apkārtējai videi, dzīvniekiem un cilvēkiem.

Atkritumu savākšanas talkā Ulbrokas meža teritorijā tika savākti vairāki kubikmetri atkritumu, pārsvarā izlietotais iepakojums – plastmasas pudeles un vienreizlietojamie trauki, plastikāta maisiņi, čipsu pakas u.tml. – kurus atstājuši bezatbildīgi rīdzinieki. Tas rada nepievilcīgu skatu un netīši mudina citus rīkoties līdzīgi. Šo iepakojumu atstājot atbilstošos konteineros tos varētu pārstrādāt, ietaupot dabas resursus. Atkritumu izvešanu nodrošināja atkritumu savākšanas uzņēmums L&T Hoetika.

Daļa no savāktajiem atkritumiem tika iestrādāta skulptūrā, kuru PDF brīvprātīgie un SIA “Zaļā josta” ar demonstratīvu gājienu cauri Rīgas centram uzstādīja Stacijas laukumā.

PDF un SIA “Zaļā josta” aicina ikvienu rīkoties videi draudzīgāk: iepirkties pārdomāti, dodot priekšroku precēm, kuras pašas vai to iepakojums ir veidots no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem vai arī no dabīgiem izejmateriāliem – stikla, papīra, koka; ejot uz veikalu, ņemt savu iepirkumu somu, nevis plastmasas maisiņu; nevairot atkritumus, pērkot vienreizējās lietošanas preces, piemēram, plastmasas traukus, skuvekļus u.tml.; izmest atkritumus tikai tiem paredzētos konteineros!