Jaunumi 2018 /

Audzēkņi no 54 Zemgales reģiona mācību iestādēm pārstrādei nodod 5,316 tonnas izlietotu bateriju

Atpakaļ

Noslēdzies “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, kurā aizvadītajā mācību gadā piedalījās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas. Kopumā konkursā savāktas 35,3 tonnas bateriju. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 54 izglītības iestādes, kopumā savācot 5,316 tonnas izlietotu bateriju.

VISI REZULTĀTI ZEMGALES REĢIONĀ

2017./2018. mācību gada ietvaros, bateriju vākšanā iesaistoties 12 224 bērniem un jauniešiem no 54 Zemgales reģiona mācību iestādēm, pārstrādei otrreizējās izejvielās izdevies nogādāt 5,316 tonnas bateriju, kas veido apmēram 15% no visa konkursa “Tīrai Latvijai!” ietvaros savāktā bateriju apjoma Latvijā.

Īpašu aktivitāti bateriju vākšanā, līdzīgi kā pērn, Zemgales novadā izrādīja Jelgavas pilsēta un Jelgavas novads. Piedaloties 4 875 bērniem no 16 izglītības iestādēm, ir savākta un pārstrādei nogādāta 1,962 tonna izlietotu bateriju. Pērn Jelgavas pilsēta un novads konkursā pārstāvēta ar 12 izglītības iestādēm, kuru audzēkņi bija savākuši 1,2 tonnas bateriju. Šogad jelgavniekiem izdevies savākt par 63,5% vairāk bateriju. Aktīvākie bateriju vācēji Jelgavā šogad ir Jelgavas PII “Kāpēcīši” audzēkņi, savācot 435 kg bateriju, kā arī teicamu sniegumu konkursā uzrādīja arī Aizupes pamatskola, kuras audzēkņi savāca 353,6 kg bateriju.

Labi sasniegumi konkursā “Tīrai Latvijai!” šogad ir Jēkabpils pilsētai. Piedaloties 4 mācību iestādēm, savākta un pārstrādei nogādāta 1,175 tonna izlietotu bateriju. Visvairāk bateriju Jēkabpilī izdevies savākt Jēkabpils pamatskolas audzēkņiem, kuri pārstrādei nogādāja 685 kg izlietotu bateriju.

Visi konkursa “Tīrai Latvijai!” dalībnieki ir aicināti apmeklēt grandiozu pateicības pasākumu – ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKUS, kas notiks š.g. 25. maijā LVM dabas parka Tērvetē jaunatklātajā “Kurbada zemē”. Svētku ietvaros darbosies virkne bezmaksas radošo darbnīcu un vides izglītības aktivitāšu un spēļu, kā arī apmeklētājus priecēs Latvijā iemīļotu mūziķu uzstāšanās par godu Latvijas čaklākajiem atkritumu šķirotājiem.

Plašāka informācija par izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” rezultātiem, Latvijas reģionu sniegumu, kā arī uzvarētāju saraksts atrodams “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO”, izklaides parku “Avārijas brigāde” un Valsts izglītības satura centru.

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, 26710793, laima.kublina@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv