Jaunumi 2012 /

Bateriju vākšanas konkurss

Atpakaļ

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai!”, 2013./2014.

“Zaļā josta” sadarbībā ar AS ”BAO” un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” 2013./2014. mācību gadā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss izglītības iestādēm kļuvis par ikgadēju tradīciju, ar kuras palīdzību “Zaļā josta” īsteno videi kaitīgu preču reģenerāciju. 2013./2014. mācību gadā “Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkursu rīko jau astoto reizi, aicinot arī šogad dalībniekus iesaistīties izlietoto bateriju pārstrādes veicināšanā.

Pieteikšanās konkursam
Pieteikšanās konkursam norisinās līdz 2013. gada 31. decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma “Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv sadaļā “Izlietoto bateriju vākšanas konkurss” izveidotajā konkursa datu bāzē.
Konkursā aicinātas pieteikties Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes, vispārējās izglītības iestādes, interešu izglītības iestādes un profesionālās izglītības iestādes.

Bateriju vākšana un uzskaite
Konkursa ietvaros drīkst vākt un pārstrādei nodot tikai izlietotas baterijas un akumulatorus, kas vairs nav derīgi lietošanā. Baterijas vākt iespējams līdz 2014. gada februāra beigām. 2014. gada 28. februārī konkursa datu bāzē jāreģistrē izglītības iestādes savāktais izlietoto bateriju daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais bateriju individuālais vācējs.

Uzvarētāju noteikšana un apbalvošana
Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā izlietoto bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā bateriju apjoma.
Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2014. gada 2. maijā, noskaidrojot, kuri konkursa dalībnieki saņems balvas no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvas 400 EUR, 300 EUR un 150 EUR vērtībā. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos izlietoto bateriju vācējus.
2014. gada maijā norisināsies svinīgā konkursa uzvarētāju apbalvošana un oficiālais konkursa noslēguma pasākums ar mūziķu uzstāšanos un radošajām darbnīcām.

VIDEO IELŪGUMS

Papildu informācija:
Žanna Klaucāne, “Zaļā josta”, e-pasts: konkurss@zalajosta.lv; tālr.: 67808321; mob.tālr.: 27042534