Jaunumi 2014 /

Bērnu nama “Laubere” iemītnieki mācās dzīvot zaļāk

Atpakaļ

27. aprīlī bērnu namā “Laubere” norisinājās radošā labdarības darbnīca “Esi aktīvs – esi zaļš!”. Radošajā darbnīcā “Esi aktīvs – esi zaļš!” bērnu nama audzēkņiem ar krāsainu un dinamisku prezentāciju palīdzību tika sniegta izglītojoša un noderīga informācija par zaļā dzīvesveida pozitīvo lomu dabas un apkārtējās vides saudzēšanā, par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, kā arī par ikviena cilvēka lielo nozīmi, iesaistoties šajā zaļā dzīvesveida kustībā. Mazākajiem bērniem paredzētā prezentācija bija veidota kā multfilma, kurā viņiem saprotamā valodā tika stāstīts par to, cik lielu postu nodara dabas piesārņošana. Savukārt lielākajiem bērniem paredzētā prezentācija notika dialoga formā, un tā laikā tika noskaidroti daudzi interesanti fakti par to, kā notiek atkritumu pārstrāde, cik ilgs laiks nepieciešams, lai atkritumi sadalītos, cik daudz enerģijas un dabas resursu ietaupītos, ja tos pārstrādātu.

Pasākuma laikā tika spēlētas dažādas izglītojošas spēles, kas bērniem un jauniešiem palīdzēja labāk izprast un nostiprināt prezentācijas laikā iegūtās zināšanas. Tāpat jauniešiem bija iespēja iemācīties gatavot interesantus krāsainus fotorāmīšus, radoši izmantojot videi draudzīgus materiālus. Jauki, ka visās aktivitātēs līdz ar bērniem iesaistījās arī bērnu nama „Laubere” audzinātājas, kuras bija patīkami pārsteigtas par šāda veida pasākumu, kurā bērniem bija iespēja gan izglītoties, gan aktīvi iesaistīties un radoši darboties izmantojot savas jauniegūtās zināšanas.

Uz pasākumu bija ieradies un īpašu prieku bērniem sagādāja ezis Jostiņš – „Zaļās jostas” draugs. Starpaktivitāšu periodā notika neliels koncerts, ko bija sarūpējuši pūšaminstrumentu kvinteta „The Sparkling 5” pārstāvji.

Radošo darbnīcu sadarbībā ar uzņēmumu ”Zaļā josta” organizēja Alberta koledžas 1. kursa Sabiedrisko attiecību specialitātes studentes.