Jaunumi 2019 /

Bērnu un jauniešu darinātu maisiņu izstāde “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai”

Atpakaļ

2019. gada 26. aprīlī plkst. 12:00 modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” ar vērienīgu dizaina maisiņu modes skati tiks atklāta “Zaļā josta” rīkotā konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” oriģinālāko darbu izstāde. Izstādē apkopota daļa no konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” darbiem – bērnu un jauniešu radītām iepirkuma somām un maisiņiem. Darbi gatavoti, lai rastu iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, iespēju robežās izmantojot otrreizējās izejvielas. 

Darbi izstrādāti, lai iedvesmotu un mudinātu arī pārējos jauniešus, viņu vecākus un citus patērētājus rast risinājumus vides stāvokļa uzlabošanai jau tagad, apliecinot, ka ikkatrs no mums ar savu rīcību var būt starp tiem, kas sekmē vides ilgtspējību un neapdraud savu veselību. 

“Zaļā josta” un “Rīga Plaza” aicina ikvienu izstādes apmeklētāju aizdomāties par veidiem, kā ikviens no mums var rīkoties videi draudzīgāk – atteikties no plastmasas iepakojuma pārmērīga patēriņa, lietot savus līdzpaņemtos maisiņus pirkumu iesaiņošanai, dot priekšroku ekoloģiskiem materiāliem, šķirot radītos atkritumus un nodot tos pārstrādei.

Oficiālā izstādes “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” atklāšana norisināsies kopā ar “Zaļā josta” radošā konkursa finālu 26.04.2019. plkst. 12:00 uz skatuves pie “Rīga Plaza” info centra. Pasākuma laikā savus pašrocīgi gatavotos iepirkuma maisiņus un somas demonstrēs bērni un jaunieši no visas Latvijas, sacenšoties par dizainiski skaistākās, praktiskākās, oriģinālākās un videi draudzīgākās alternatīvas plastmasas maisiņam godu. Konkursa finālā izvirzītas 12 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 12 skolas vecuma audzēkņu komandas, pārstāvot visus 4 Latvijas novadus – Kurzemi, Zemgali, Latgali un Vidzemi.

Pirms pasākuma – plkst. 11:30 ikviens aicināts apmeklēt preses brīfingu, kurā piedalīsies gan izstādes dalībnieki (skolu pārstāvji), gan vides nozares vadošie speciālisti, kas iepazīstinās ar valsts politiku plastmasas iepakojuma nelabvēlīgās ietekmes uz vidi novēršanai, gan uzņēmēji, kas ražo somas no otrreizējiem izejmateriāliem, kuri dalīsies pieredzē ar veidiem, kā ikviens no mums ikdienā var rīkoties videi draudzīgāk, lai Latvijas nākotne nebūtu ekoloģiska katastrofa.

 

PASĀKUMA PROGRAMMA

11:30 – 11:50  

Preses brīfings par “Zaļā josta” rīkoto radošo dizaina konkursu “Stilīgi audzēkņu radīti iepirkuma maisiņi “ES SĀKU AR SEVI – TĪRAI LATVIJAI”.
Piedalās preses un mediju pārstāvji
Dizaina maisiņu izstādes atklāšana

12:00 – 12:10    

“Zaļā josta” rīkoto radošo dizaina konkursu “Stilīgi audzēkņu radīti iepirkuma maisiņi “ES SĀKU AR SEVI – TĪRAI LATVIJAI” Konkursa fināla atklāšana.

12:10 – 13:10  

Pirmsskolas izglītības iestāžu komandu prezentācijas

13:30 – 13:45    

Konkursa laureātu apbalvošana pirmsskolas izglītības iestāžu komandu grupā

13:45 – 14:45    

Skolu komandu prezentācijas 

15:05 – 15:15    

Konkursa laureātu apbalvošana skolu komandu grupā 

 

 

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, “Laima” šokolādes muzeju, Latvijas Dabas muzeju, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.