Jaunumi 2011 /

Bērnu un jauniešu kustību festivāla „Jaunpils 2011” ietvaros bērni dejo, šķiro atkritumus un spēlē vides izglītības spēles

Atpakaļ

Šī gada 29. aprīlī Jaunpils pilī norisinājās ikgadējais bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2011”, kurā piedalījās gan lieli, gan mazi dejotāji no sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klasēm. Šogad festivālam pieteicās ievērojams skaits dalībnieku, proti vairāk kā 700 dejotāju no visas Latvijas, tostarp uzstājās arī viesi no Lietuvas – grupas “Kražantele” un “Aura”. Paralēli deju uzvedumiem bērni aktīvi darbojās vides izglītības spēlēs un konkursos kopā ar dabas draugiem no SIA „Zaļā josta”.

Kā jau katru gadu, arī šogad par vides izglītības spēlēm un konkursiem, kas norisinājās „zaļajā” stūrītī un uz brīvās skatuves, rūpējās „Zaļā josta” un ezītis Jostiņš. Apmeklētāju atsaucība bija ļoti liela, galvenokārt no mazo dejotāju puses, kas aktīvi iesaistījās ezīša Jostiņa rīkotajos konkursos – PET pudeļu placināšanā, kurā 5 kārtās tika noteikts ātrākais PET pudeļu saplacinātājs, kā arī atkritumu šķirošanas konkursā, kurā ezītis Jostiņš noteica veiklāko komandu, ka visātrāk prata sašķirot atkritumus pa atbilstošas krāsas konteineriem.

Savukārt SIA „Zaļā josta” „zaļajā” vides izglītības stūrītī visas dienas garumā bērni un jaunieši tika aicināti spēlēt spēli „Atpazīsti EKO marķējumu”, kurā spēlētājiem jāatrod biežāk sastopamo EKO marķējumu atbilstošs nosaukums un apraksts, tā sniedzot lielisku iespēju iepazīties ar dažādiem ikdienā sastopamiem marķējumiem uz precēm un neapjukt, nezinot, ko īsti šī zīme nozīmē. Gan lieli, gan mazi bija aicināti festivāla laikā ne tikai attīstīt savas dejotprasmes, bet arī trenēt atmiņu un iepazīties ar atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību, spēlējot atmiņas spēles, kā arī papildināt savu zināšanu klāstu par atkritumu šķirošanu un pārstrādi, piedaloties spēlē „Zaļais cirks”, kas veidota pēc visiem jau labi zināmās un tradicionālās spēles „Cirks” parauga. Centīgākajiem, veiklākajiem un gudrākajiem spēļu dalībniekiem „Zaļā josta” sarūpēja videi draudzīgas balvas.

 „Zaļā josta” izsaka lielu pateicību kustību festivāla organizatorei Irēnai Martuzānei, kas katru gadu rīko Jaunpils kustību festivālu, pulcējot bērnus un jauniešus no visas Latvijas, kā arī kustību studijai „MIks” pašvaldības aģentūrai „Jaunpils”, Jaunpils novada domei, Jaunpils CMAS, P/A „Pils”, A/S „Swedbank”, A/S „SEB Banka” Tukuma filiālei, Tukuma ledus hallei, ziedu salonam „Amarants”, degvielas uzpildes stacijai „MC”, kafejnīcai „Līvas”, Jaunpils pienotavai, Jaunpils vidusskolai, SIA „Topprezent”, Tukuma tūrisma informācijas centram, SIA „Lestenes maiznīca” un IK „Niedres.O”.

Ceram, ka 2012. gada bērnu un jauniešu kustību festivāls spēs pulcēt vēl lielāku dalībniekus skaitu. Uz tikšanos Jaunpilī nākamajā pavasarī!