Jaunumi 2021 /

“BN Kurši” tirdzniecības vietās Rīgā un Pierīgā iedzīvotājiem tiks nodrošināta bezmaksas iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pārstrāde

Atpakaļ

Lai palīdzētu iedzīvotājiem ērti un videi draudzīgi atbrīvoties no nolietotām elektroierīcēm, veicinot iedzīvotāju iesaisti nolietotu elektroiekārtu nodošanā utilizācijai, “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu “BN Kurši” un AS “BAO” šo sestdien, 18.09.2021. aicina apmeklēt īpašu akciju – Elektrosestdienu. Tās laikā pie trim tirdzniecības centriem “BN Kurši” tiks organizēta nolietoto elektroiekārtu pieņemšana utilizācijai, garantējot nodoto elektroiekārtu drošu un konfidenciālu pārstrādi, savukārt akcijas dalībniekiem – pārsteiguma balvas.

Elektrosestdiena Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem tiks rīkota 18.09.2021. no plkst. 9:00 līdz 19:00 pie trim tirdzniecības centra  “BN Kurši” veikaliem:

     1) Rīgā, Brīvības gatvē 301;

     2) Tirdzniecības centrā “A7”, Ķekavas novadā, Mežmalas ielā 2;

     3) Salaspilī, Zviedru ielā 6.

Pateicoties iedzīvotājiem par iesaisti šajā videi draudzīgajā akcijā, ikviens Elektrosestdienas dalībnieks par katru nodoto elektroiekārtu saņems pārsteiguma dāvaniņu no “BN Kurši”, “Kärcher” vai “Makita”.

Elektrosestdienas ietvaros iespējams bez maksas utilizēt visa veida nolietotās elektroiekārtas. Elektroiekārtas jānodod neizjauktā veidā, tādējādi garantējot elektroiekārtu sastāvā esošo kaitīgo vielu nenonākšanu apkārtējā vidē. Akcijas rīkotāji parūpēsies par nodoto elektroiekārtu pārstrādi otrreizējās izejvielās, garantējot elektroiekārtās esošo datu konfidenciālu iznīcināšanu. 

SIA ‘Tirdzniecības nams “Kurši” mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Trumpe komentē: ““Kuršiem” kā atbildīgam uzņēmumam rūp ekoloģijas jautājumi, parādot to praktiskā rīcībā. Jau vairākus gadus Kurši veikalos iespējams nodot izlietotās baterijas un spuldzes, un arī šoreiz labprāt iesaistāmies akcijā, kurā iespējams atbrīvoties no nolietotām elektroierīcēm videi draudzīgā veidā.”

„Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā apkārtējās vides iedarbībā, to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā. Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas,” uzsver “Zaļā josta” pārstāve  Laima Kubliņa. Ikviena iedzīvotāja pienākums ir gādāt par pašu radīto elektroiekārtu drošu utilizāciju.