Jaunumi 2013 /

Brīvprātība, labdarība, EKO izglītība, māksla un sporta aktivitātes : to visu Brocēnu brīvprātīgie jaunieši apvienojuši Brocēnos !

Atpakaļ

2013. gada 3. februārī vairāk kā 250 Brocēnu un Saldus novada iedzīvotāji apmeklēja Brocēnu brīvprātīgo jauniešu 4 mēnešus atpakaļ aizsāktā EKO projekta „Nemet ārā – atdod jauniešiem” publiskošanas pasākumu, ar mērķi informēt sabiedrību par projekta norisi un turpmākajiem plāniem.

Pirms 4 mēnešiem, ar Viduskurzemes atkritumu šķirošanas organizācijas „Vibsteri” finansiālo atbalstu, Brocēnos aizsāktais projekts novadā ienesa lielas pārmaiņas: tika aizsakta brīvpratības, labdarības, mākslas izglītības un nodarbinātības jauniešiem aktivitātes, kuru laikā, uz Brocēnu novada pašvaldības piešķirtajām telpām jauniešiem iedzīvotāji varēja atnest visu, kas tiem mājās lieks : mēbeles, apģērbus, apavus un dažādas citas vairs nevajadzīgas lietas. Visas atnestās lietas tika sašķirotas, pārstrādātas un no tām tika veidoti īsti mākslas darbi.

3. februāra pasākumā visu jauniešu lielo darbu varēja apskatīt, par tiem nobalsot, iegādāties tirdziņā vai nopirkt izsolē, kā arī sporta aktivitātēs un fotosalonā tika izmantotas visas iedzīvotājiem vairs nevajadzīgās lietas.

Bez tā visa EKO projekta pasākumā tika iesasitīti arī citi atbaltītāji : Jaunsardzes 45 atbalsta balaljons , kurš pasākumu atbalstīja ar armijas virtuvi, kurā katrs, kurš atnesa makulatūras saini varēja nogaršot tirdzniecības tīkla MAXIMA sponsorēto zupu, visu pasākuma laiku organizācijas „Zaļā josta” Ezītis Jostiņš izglītoja lielus un mazus atkritumu šķirošanā, paralēli pasākuma apmeklētāji varēja skatīties organizācijas „Zaļā josta” un Brocēnu brīvprātīgo jauniešu veidotās vides multfilmas un īsfilmas, kā arī Liepājas, Brocēnu un Barselonas brīvprātīgo jauniešu ģitāras un turku bungu spēlēšanas darbnīcā valdīja ļoti radoša atmosfēra ar dziedāšanu un spēlēšanu. Dekupēšanas darbnīcā, kuru vadīja Lašupes jaunieši ar meistari Lindu Kislinu bija visapmeklētākā no radošajām darbnīcām, tajā bija iespēja dekupēt projekta laikā savāktos traukus, taču projekta laikā savāktie apģērbi apavi un rotaļlietas „Drēbju atdotavā”, noderēja tiem, kam tās visvairāk ir nepieciešamas.Arī sporta aktivitātes ārpus telpām tika rīkotas, izmantojot visu, ko iedzīvotāji atdevuši jauniesiem projekta laikā, piemēram distanču slēpošana ar Padomju laiku slēpēm, nošļūkšana pa kalnu ar veco krēslu un vecā kofera uznešana kalnā… Par netradicionālajām ziemas aktivitātēm uzvarētājiem tika medaļa, diploms un…desa!

Iedzīvotājiem pasākuma laikā bija iespēja arī balsot par viņuprāt skaistāko brīvprātīgo jauniešu atjaunoto veco mēbeli, un pasākuma noslēgumā visas atjaunotās mēbeles tika izsolītas – daļa mēbeļu nonāca arī Brocēnu novada pašvaldības priekšsēdētāja Arvīda Mētera īpašumā.

Projekta pasākums ne tikai sasniedza savu mērķi popularizēt projektu un tā gaitu, bet arī radīja īpašu saliedētību kopienas iedzīvotājos, brīvu un nepiespiestu atmosfēru, prieku jauniešos par iedzīvotaju labajiem vārdiem un prieku tajās sirsniņās, kas tika pie jauna apģērba, rotaļlietām un apaviem.